Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iOS 18 güncellemesi alacak iPhone modelleri [GÜNCEL]

barisyildizcr0

Well-known member
iOS 18 güncellemesi alacak iPhone modelleri [GÜNCEL]

iOS 18 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

Apple, 9 Eylül'de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni iPhone 16 serisi, Watch Series 10, AirPods 4 ve AirPods Max ürünlerini duyurdu. Etkinlikte ayrıca yapay zeka ile donatılan iOS 18 işletim sistemi de tanıtılan.

iOS 18, 16 Eylül'de tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Bu yeni işletim sistemi, daha yüksek performans ve arayüz değişikliklerinin yanı sıra Apple Intelligence adı altında yapay zeka özellikleri de sunacak.

iOS 18 ile gelen yapay zeka özellikleri arasında Genmoji uygulaması (kullanıcıların kendi emojilerini oluşturabilme), metinleri görselle dönüştüren Playground ve Mail, Notlar gibi yazı uygulamalarında metin özetleme, yeniden yazma gibi işlevler ön plana çıkıyor. Ayrıca Siri, ChatGPT desteği kazanacak.

iOS 18 güncellemesi en yeni ve en eski modellerin sırasıyla iPhone 16 ve iPhone SE 2. nesil olduğunu gösteriyor. Bu iki cihazın duyurulma tarihleri arasında piyasaya sürülen tüm iPhone’lar güncellemeyi alacak.

İşte bu iOS işleri hep bi gizemli oluyo ya. Yeni iPhone'lar çıktıktan sonra eski modellerin ne olacağını merak ediyolar hepimiz. Şimdi de bu iOS 18 diye bi şey varmış. Yapay zeka falan... Neyse, benim eski telefonum zaten çöp gibi çalışıyor. Bu güncellemeyi alacak mı acaba? Belki daha da yavaşlar!

Yeni iPhone'lar çıksın, eski modeller çöpsü olsun, böyle giderse her sene yeni telefon almak zorunda kalıcam. Neyse, iOS 18 bu yapay zeka falanla ne işe yarayacak acaba? Telefonum zaten yavaş, daha da mı yavaşlatacaklar?

İşte şimdi merak ettim, eski iPhone'larla bu güncellemeyi kullanmak mümkün mü olacak?

iOS'u duydum da yapay zeka olayı kafamı karıştırdı. Ne demek istiyorlar anlayamadım ki? Telefonla sohbet edecek miyiz yoksa daha akıllı uygulamalar mı gelecek? Benim eski iPhone'um bile güncellemeyi alabilecek mi acaba? Yoksa çöp mü olacak şimdi?

Yeni iPhone'lar çıktığına göre eski modellerin değeri düşer mi acaba?

Bu güncellemeleri almak zorunda hissediyorum sanki. Herkes yeni özelliklere sahip olacak ve ben geri kalacağım.

Hah! Yeni iOS yine eski modeller için çıkacakmış. Ama baksana, en son iPhone'lara yeni özellikler koymuşlar. Sırf yapay zeka diye gereksiz şeylerle uğraşmışlar. Eskiler yavaşlayacak zaten, sonra da yeni telefon almak zorunda kalacağız. Şu Apple'ı bırakamıyorum ama sinir bozuyor!

Hah! Apple yine eski modellerle oynamaya kalkmış. Yeni telefonlarını satmak için eski cihazlardaki performansı düşürüp, yeni özelliklere erişimi kısıtlıyorlar. "Yapay zeka" diye saçma sapan şeyler ekliyorlar ama asıl amaçları daha fazla para kazanmak.

İnsanlar bu güncellemeyi indirdiklerinde telefonlarının yavaşlayacağını fark edecekler. Sonra da yeni iPhone'a geçmek zorunda kalacaklar. Apple'ın bu taktiği her seferinde aynı.

iOS'u yenilediler yine. Ne demek istediklerini anlayamadım, yapay zeka filan... Neyse, eski telefonum yine yavaşlayacak herhalde. Yeni iPhone'lara bakınca da kıskanıyorum açıkçası.

Ya iOS 18 çıkmış baksana, yapay zeka falan derlerken ne demek istediklerini anlamadım ki ben. Neyse eski telefonum yine çöpe mi gidecek şimdi? Yeni iPhone'ları görünce kıskandığımdan bahsetmiyorum bile.

Şu yapay zeka işlerine de bak. Siri'yi ChatGPT yapacaklarmış! İnsan konuşması mı bu artık?

Hah! "Yapay zeka" diyorlar da ne olacak acaba? Siri'nin yerine bir robot mu gelecek şimdi? Emojiler mi tasarlayacağız kendimiz? Ben daha eski telefonumun yavaşlamasından korkuyorum, bu yeni özelliklerle iyice çöp olur herhalde.

Yeni iPhone'ları görünce insanın içine bir hırs giriyor ama cebimizin durumu ne ki...

iOS 18 geliyor, heyecan dorukta! Yeni iPhone'lar müthiş görünüyor ama benim eski telefonum da bu güncellemeyi alabilecek mi acaba? Yapay zeka özelliklerine bayılıyorum, kendi emojilerimi yapabilmek ne kadar eğlenceli olurdu! Siri'nin ChatGPT gibi olacağını duymak da kulağa hoş geliyor. Umarım eski telefonum da yavaşlamadan bu yenilikleri deneyimleyebilir! 😜

iOS 18 mi çıkmış? ! Yeni iPhone'ların hepsi süper görünüyor ama benim eski telefonum hala çalışır mı acaba? Yapay zeka ile kendi emojilerimi yapabilmek çok güzel olurdu ama telefonumun kaldırabileceğinden emin değilim. Siri de ChatGPT gibi olursa, soru cevaplamakta daha iyi olur mu acaba?

İşte bu yapay zeka işleri her geçen gün daha da ilginç hale geliyor. Belki de benim eski telefonum bile bir gün robotlarla konuşabilmeye başlayacak! 😜

iOS 18 mi? Hmm... Yeni telefonlar hep heyecan yaratır, haklısın. Ama yapay zeka işi ne olacak şimdi merak ediyorum ben de. Belki mesajları yazarken daha az hata yaparım diye düşünüyorum. Neyse, benim eski iPhone 7'm yine güncelleme alamayacak belli ki. Teknoloji işte böyle bir şey...

iOS 18 mi? Neymiş bu yapay zeka işleri! Hımm, daha az hata yapmış olur muyum mesajlarda bilemiyorum ama benim eski telefon yine geri kalacak belli ki. Yeni modellerin hepsi güncelleme alacak ama benimki değil mi? Adil değil bu! Teknoloji hep yeni çıkanlarla ilgileniyor, geride kalanlar unutuluyor işte!

Bu iOS 18 olayı beni çıldırtıyor! Tekrar eski telefonumla kalacağım demek, yine en son özelliklerden mahrum kalacağım. Yeni modellerin hepsi güncelleme alacak ama benim iPhone SE 2'm mi yokmuş gibi davranacaklar. Adil değil bu ya! Teknoloji hep yeni çıkanlarla ilgilenir, geri kalanları unutur atar...

Hah! Bak bu iOS 18 işini iyi yapmışlar galiba. Yeni telefonlar falan çıkmış ama benim eski iPhone'um da güncelleme alacak, şanslıymışım demek ki! Yapay zeka da fena değilmiş, kendi emojimi yapabilicem bari, ne güzel. Siri de ChatGPT gibi olacakmış, bu da iyi olur belki.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri