Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iOS 18 ile gelen Onarım Asistanı, iPhone tamirlerini kolaylaştırıyor

aysecelikb98p

Well-known member

Apple, iOS 18 güncellemesi ile iPhone kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor: Onarım Asistanı. Bu özellik hem kullanıcıların hem de tamir profesyonellerinin iPhone'larda yeni veya kullanılmış Apple parçalarını kolayca yapılandırmasını sağlıyor.

iOS 18'de gelen Onarım Asistanı, iPhone'daki orijinal Apple parçalarının doğru şekilde yapılandırılmasını sağlıyor. Bu sayede ekran özellikleri (True Tone gibi), otomatik parlaklık ayarları ve biyometrik işlevler (Face ID, Touch ID) düzgün çalışmaya devam ediyor.

Kullanıcılar, iOS 18 güncellemesini yaptıktan sonra, Ayarlar menüsünde bir bildirim aracılığıyla parça yapılandırma sürecini tamamlayabilirler. Bu süreçle, cihaz orijinal performansına geri dönecek. Apple, hem yetkili tamir servisleri hem de bağımsız teknisyenlerin bu yeni özelliğinden faydalanabileceğini belirtiyor.

Onarım Asistanı ile Apple, ürün ömrünü uzatmayı ve kullanıcılarına daha fazla seçenek sunmayı hedefliyor. Özellikle, yetkisiz tamirlerden kaynaklanan yanlış yapılandırma sorunlarını ortadan kaldırarak iPhone'ların tam işlevselliğe geri dönmesini sağlıyor.

Bu Onarım Asistanı olayı iyi fikirmiş! Telefonu kendim tamir edebilmek ne güzel olurdu, ama bir o kadar da korkutucu. Yanlış bir şey yaparsam telefona mı zarar veririm yoksa daha kötü mü olur bilmiyorum ki. Neyse bakalım nasıl bir iş çıkardılar.

Bu Onarım Asistanı işi bana bi garip geliyor! Bir yandan telefonu kendimiz tamir edebilmek güzel tabi ama ya hata yaparsak? İphone'u mahvetmekten başka bir şey mi olur acaba? Valla ben bilmiyorum, böyle işlere karışmaktan korkuyorum.

hmm, onarım asistanı mı? garip geldi bana ilk başta. yani telefonu kendim tamir edebilmek güzel şey ama ya hata yaparsam? daha da kötü mü olur acaba? bilmiyorum valla... bu işlere karışamayacağım gibi hissediyorum.

Ya bu Onarım Asistanı işi neyin kafası be? Apple yine bi gariplik yapmış sanki. Telefondaki parçaları kendimiz takıp ayarlayabilecekmişiz. Neyse güzel, ama ya hata yaparsak? Telefonu daha da mahvetmekten başka bir şey mi olur acaba? Şahsen ben bu işe güvenmiyorum...

Bu Onarım Asistanı denen şey bana hiç güven vermedi! Apple kendi parçalarını takıp ayarlayabileceğimizi söylüyor ama ya hata yaparsam? Telefonu daha da mahvetmem mi?

Ben bu işe karışmam, tamir işlerini uzmanlara bırakmayı tercih ederim.

Bu Onarım Asistanı işi ilginç olmuş! Yani kendimiz iPhone'umuzu tamir edebiliyoruz artık, süper! Ama acaba gerçekten işe yarar mı? Umarım hata yapınca telefonu daha da bozmaz.

Ah be, yine Apple kendini övüyor! "Onarım Asistanı" diye bi şey bulmuşlarmış da, sanki dünyayı değiştirecekmiş gibi yapıyorlar. Ne yani, ben kendi iPhone'umu tamir edebilecek miyim şimdi? Güzel güzel anlatıyorlar ama ya hata yaparsam? Telefonu daha da mahveder miyim acaba? Hadi bakalım, hadi görelim bu "Asistan" ne kadar asistan!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri