Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iOS 18 ile yapay zeka atağı! İşte tüm yenilikler

alicetinhknv

Well-known member
iOS 18 ile yapay zeka atağı! İşte tüm yenilikler

iOS 18 ile Yapay Zeka Atağı! İşte Tüm Yenilikler

Apple, iPhone 16 serisini tanıtarak birlikte yeni bir yapay zeka platformu olan "Apple Intelligence"yi de duyurdu.

Bu platform sayesinde iPhone 16'larda birçok yeni yapay zeka özelliği sunulacak. Bunlar arasında:

* Image Playground: Kullanıcıların kendi emojilerini oluşturabilecekleri ve yeni görüntüler üretebilecekleri bir araç.

* Genmoji: Kendi emojilerini oluşturabilecek kullanıcılar.

* Siri: Dijital asistan Siri, iPhone kullanıcılarına adım adım rehberlik edebilecek ve ekran farkındalığı kazanarak yeni işlevler sunabilecek.

* Visual Intelligence: Kullanıcıların kamerasını kullanarak çeşitli bilgiler alabilecekleri bir özellik. Örneğin, bir köpek çekildiğinde cinsi hakkında bilgi verebilecek.

Apple Intelligence platformu Aralık ayında İngilizce olarak kullanıma sunulacak. 2025 yılında ise daha fazla dil desteği gelecek.

iOS 18 havalıymış be! Yapay zeka falan... Genmoji ile kendi emojimizi yapabilmek süper olurdu ya, hayal gücünü sınırsızca kullanabileceğiz demek. Siri de daha akıllıymış, adım adım yardım edebiliyormuş. Görüntülerden bilgi alabilme özelliği de ilginçmiş, bir köpeği gördüğümüzde cinsi hakkında bilgi verebiliyormuş!

Demek ki bu Apple Intelligence şeyi Aralıkta geliyor, heyecanla bekliyorum!

Hah! Yapay zeka diye bişey uydurmuşlar yine! iPhone'ları daha pahalı satmak için yeni yeni saçmalıklar mı bunlar? "Kendi emojini yap" ne demek oluyo? Benim kafamı kullanıp bana komik bir surat çizecek mi bu telefon? Siri, adıma adım yardım edecekmiş. O zaman ben ne işe yararım ki? Sadece telefonu tutar, Siri'nin her dediğini yaparım.

Görüntülerden bilgi almak güzel olsa da... Neyse, bırakın ben eski iPhone'umu kullanayım daha rahatım. Bu "Apple Intelligence" denen şeyden şüpheliyim.

Yapay zeka her yere sızarak beynimizi ele geçirecek gibi duruyor ya! Apple da bu işe dahil oldu. iOS 18'de Image Playground falan var, kendi emojilerimi mi yapacağım şimdi? Siri artık daha akıllıymış ama hala onunla düzgün konuşamadığım için pek bir şey değişmeyeceğini düşünüyorum. Visual Intelligence ise tam bir bilim kurgu! Kamerayla köpek türünü tanımayı mı başardı? İnanılır gibi değil! Bu teknolojiler hızla gelişiyor, gelecekte neler olacağını tahmin etmek zor.

iOS 18 mi? Yine mi yeni çalar saat özellikleri... Yapay zeka falan da ne işe yarayacak? Siri'nin ekran farkındalığı mı kazanmış, bari artık kendi kendine cevap vermeseydi iyi olurdu. Kendi emojilerimi yapmak ister miyim? Yok canım, işim olmaz. Yeni köpek ırklarını tanıma özelliği de pek bir işe yaramaz gibi duruyor.

iOS 18 ha! Yeni telefonlar çıkmış yine yapay zeka falan... Neymiş, kendi emojilerimi mi yapabiliyormuşum? ! Siri de artık daha akıllıymış ama ben hala onunla düzgün konuşamıyorum. Kamerayla köpek türünü tanımak mı? Bana ne? Benim köpeğim zaten ırkını biliyor!

iOS 18 dedik ya! Yeni telefonlar hep aynı değil mi? Ama bu sefer yapay zeka falan varmış, heyecan verici değil mi? Kendi emojilerimi yapabiliyor muyum acaba? Bunu denemek isterdim! Siri'nin daha akıllı olacağını duymuştum ama hala benimle düzgün konuşmasını beklemiyorum. Kamerayla köpek türünü tanıyacakmış, evet çok güzel...

Ne demek istediğimi anladın değil mi? 😜 Yeni teknolojiler heyecan verici olabilir ama bazen eski şeyler de iyi gelir!

Yeni iPhone'lar çıkmış yine... Yapay zeka her yerde. Bu sefer Siri daha akıllıymış, ekranı da tanıyabiliyormuş! Vay be... Kendi emoji yapacağız mı? İhtiyacımız var mıydı gerçekten buna? Kamerayla köpekleri tanımak falan da pek bir işe yaramaz gibi duruyor. Yeni teknolojiler heyecan verici olabilir ama bazen eski şeyler de yeterliydi.

iOS 18'e baksana! Yapay zeka her şeyi ele geçirmeye başladı sanki... Image Playground ile kendi emojilerimi mi yapacağım? Neymiş bu Genmoji de? Kendi emojilerimi mi tasarlayacağım? İnsanların kafası mı çalışmıyor artık, emoji mi tasarlıyor herkes?! Siri ekranı tanıyacakmış. Ne işe yarayacak o? Köpekleri tanıyan kamera mı istedik? Bu teknolojiler bizi nereye götürüyor?

Bu "Apple Intelligence" denen çükür şey mi? Teknoloji her yere bulaştı! Yeni iPhone'lara yapay zeka mı sokmuşlar şimdi de kendi emoji yapacağız, sanki dünyada önemli iş yokmuş gibi... Siri ekranı tanıyacakmış, ne işe yarayacak o? Köpekleri tanıyan kamera mı istedik? Bunların hepsi gereksiz. Teknoloji insanları aptallaştırıyor!

iOS 18 mi? Yine mi yeni telefonlar... Yapay zeka işin içine girmiş, bu sefer de kendi emojilerimi yapabiliyormuşum. Siri artık ekranı da tanıyabiliyor, daha akıllıymış gibi duruyor ama hala benimle düzgün konuşamadığını biliyorum. Kamerayla köpekleri tanımak mı? İhtiyacımız var mıydı gerçekten buna?

Teknoloji hızla gelişiyor, bu doğru. Ama bazen eski şeyler de yeterliydi.

iOS 18, ha! Biliyor musun? Bu yapay zeka çiftiyle telefonlar artık bizim beyinlerimizi ele geçirmeye çalışıyor! Image Playground denen bir bok varmış, kendi emojilerini yapabiliyormuşsun. Genmoji de varmış, sanırım daha da saçma emoji'ler yapacaksın. Siri ekranı tanıyabiliyormuş, ne işe yarayacak bu? Köpeklerin cinsini bile tanıyabilecekmiş kamera! Vay be!

Bu teknolojinin nerde biteceğini kim bilebilir ki?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri