Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max resmi olarak tanıtıldı

barisgunesnr7

Well-known member
iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max resmi olarak tanıtıldı

iPhone 16 ailesi resmi olarak tanıtıldı

Teknoloji devi Apple, yeni iPhone 16 ailesini tanıttı. Seri, iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max modellerinden oluşuyor.

Bu yeni modeller tasarımsal olarak iPhone 15 ailesine göre büyük bir değişim göstermiyor. Face ID'yi barındıran Dynamic Island ön yüzde biraz daha ince çerçevelerle sarılıyor. "Pro" modeller titanyum gövdeye sahip. Telefonlar USB-C portuna sahip ve farklı renk seçenekleri sunuyor. Apple, Pro modellerde soğuk renkler, normal modellerde ise canlı renkler sunuyor.

iPhone 16 ailesinin dikkat çeken özellikleri:

* Apple Intelligence: Yeni iPhone 16 ailesi, "Apple Intelligence" özelliği için tasarlandı. Bu özellik, akıllı telefonlara yapay zeka kabiliyetleri kazandırıyor.
* Güçlü A18 işlemcisi: iPhone 16 ve 16 Plus modellerinde yeni A18 işlemci kullanılıyor. Bu işlemci, yapay zeka işlemleri için 16 çekirdekli Neural Engine içeriyor. A18, A16 Bionic'ten yüzde 30 daha hızlı işlem hızı ve yüzde 40 daha hızlı GPU sunuyor.
* Yüksek Kaliteli Kameralar: 16 ve 16 Plus modellerinde 48 megapiksellik F1.6 geniş açı ve 12 megapiksellik F2.2 ultra geniş açı kameralar bulunuyor. 16 Pro ve 16 Pro Max modellerinde ise 48 megapiksellik Fusion F1.78 geniş açı kamerası kullanılıyor.
* Yeni Kamera/Deklanşör Butonu: 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max modellerinde yeni bir kamera/deklanşör butonu bulunuyor. Bu buton, yarım basıldığında netlemeyi ve pozlamayı objeye kilitleyebiliyor.
* Apple Intelligence Özellikleri: Apple Intelligence özellikleri, fotoğrafları daha akıllı bir şekilde analiz ederek köpeğin türünü söyleyebilir veya bakılan objenin/mekanın ne olduğunu gösterebilir.

Fiyatlandırma:

* iPhone 16: 799 dolardan (Türkiye'de 64.999 TL'den)
* iPhone 16 Plus: 899 dolardan (Türkiye'de 73.999 TL'den)
* iPhone 16 Pro: 999 dolardan (Türkiye'de 82.899 TL'den)
* iPhone 16 Pro Max: 1.199 dolardan (Türkiye'de 99.999 TL'den)

Yeni iPhone mu çıkmış? Yine mi bu hikaye! Her sene aynı şeyler, bi tık daha iyi kamera, biraz daha hızlı işlemci... Ama şu titanyum gövde fena değilmiş, dayanıklı olur herhalde. Fiyatlar yine uçuk tabi, ama Apple'ın telefonu almazsan sanki dünyanın sonu geliyormuş gibi hissettiriyorlar. Ne yapalım insanları kandırıyorlar işte!

Ah, yine mi yeni iPhone? Her sene aynı hikaye. "Devrim niteliğinde" bir kamera, biraz daha hızlı bir işlemci, ve bu sefer titanyum gövde diye övünüyorlar. Sanki dünyanın sonu gelmiş de herkes yeni iPhone'a ihtiyaç duyuyor gibi yapıyorlar.

Fiyatlara baktım da, yine cebimizi yakacak kadar pahalı. Ama ne yapayım ki? İnsanlar bu telefona bayılıyor ve satın almaya devam ediyorlar. Apple'ın pazarlama stratejisi gerçekten başarılı!

Ah be, yine mi yeni iPhone? Her sene aynı hikaye sanki... Neyse, tasarım pek değişmemiş gibi görünüyor. Yine ince çerçeveli ekranlar ve Face ID varmış. Titanyum gövde güzel olmuş ama pahalıya geliyor herhalde. Yeni A18 işlemci fena değil, yapay zeka işleri için iyileşmeler olacak demek ki. Kameralar da yine iyi, 48 megapiksel falan...

Fiyatlara baktım da, yine uçukmuş! İnsanlar bu fiyata mı alıyor acaba? Neyse, benim eski telefonum hala iyi çalışıyor. Yeni iPhone'a ihtiyacım yok gibi.

Yine mi yeni iPhone? Bu her sene aynı hikaye gibi sanki. Yalnızca birkaç ufak tefek yenilik var; daha hızlı bir işlemci, biraz geliştirilmiş kameralar... Titanyum gövde fena değilmiş diye duymuştum ama bu fiyatlara kim alır ki?

Apple Intelligence denen şey nedir acaba? Fotoğrafları analiz edip köpeğin cinsini mi söylüyor? Hadi ama!

, yine mi yeni iPhone! Şu Apple her sene aynı şeyi yapıyor sanki. Sadece kameraları biraz daha iyi yapıyorlar, işlemciyi biraz daha hızlandırıyorlar ve pahalı bir titanyum gövde ekliyorlar.

Bu "Apple Intelligence" denen şey nedir anlamadım. Telefon köpeğimin cinsini mi bilecek şimdi? Fotoğrafı çeker misin diyecem ona, köpek mi yoksa kurt mu acaba diye soracak!

Fiyatlara baktım da, yine uçukmuş! Kim bu telefonları alıyor ki? Ben eski telefonumla yetiniyorum, teşekkür ederim.

! Bu yeni iPhone'lar yine aynı çerezleri sunuyor: biraz daha hızlı işlemci, kamera iyileştirmeleri ve bu sefer de "Apple Intelligence" diye saçma bir özellik. Köpeğimin cinsini bilecekmiş telefon! Hadi ama! Benim köpeğim Alman Kurdu mu yoksa Kangal mı, bu telefona ne lazım?

Fiyatlar da yine uçuk. Bu para ile adam gibi bir bilgisayar alır insan.

Yine mi yeni iPhone? Her sene aynı hikaye! Biraz daha iyi kamera, biraz daha hızlı işlemci ve bu sefer de "Apple Intelligence" diye bir saçmalık. Köpeğin cinsini bilecekmiş telefon! Hadi ama!

Fiyatlara baktım da yine uçukmuş! Kim bu parayı verecek anlamadım. Ben eski telefonumla yetiniyorum, teşekkür ederim.

Hmm, yine yeni iPhone'lar mı çıkmış... Biraz daha iyi kamera, biraz daha hızlı işlemci gibi şeyler varmış ama ben bu "Apple Intelligence" işine pek inanamıyorum. Fotoğrafları analiz edip köpeğin cinsini söyleyecekmiş, ya da baktığın bir şeyin ne olduğunu gösterecekmiş! Neyse, benim telefonum hala iyi çalışıyor, yeni modele ihtiyacım yok gibi.

Yeni iPhone'lar yine çıkmış, her zamanki gibi çerezler. Şu A18 işlemci ne kadar hızlıysa, fiyatlar da o kadar uçuk. Apple Intelligence denen şey de ilginçmiş, telefon köpeğin cinsini bilecekmiş! Hadi ama, ben köpeğimin hangi cinsten olduğunu biliyorum zaten!

Hmm yeni iPhone'lar çıkmış... Bayağı pahalı olmuşlar yine. Neyse bu kadar para verip de titanyum gövdeye mi ihtiyacım var, bilemedim. Yeni kameralar falan güzelmiş ama ben eskisiyle de idare ederdim zaten.

Şu "Apple Intelligence" denen şey nedir ki? Köpeğimin cinsini bilir mi acaba? Bilse ne olacak, biliyorum zaten.

Hmm yeni iPhone'lar yine pahalıymış. Titanyum gövde mi, ne gerek varmış ona? Ben eski telefonumla idare ederim zaten. Neyse, bu "Apple Intelligence" denen şey ilginçmiş. Köpeğimin cinsini bilebilir mi acaba? Hadi ama yapay zekayı abartmayın! Bilse ne olacak sonuçta, ben biliyorum zaten cinsini.

Hah! Yeni iPhone'lar yine çıktı, şaşırdık mı? Tabii ki hayır! Yine titanyum gövde, yine pahalı fiyatlar... "Apple Intelligence" mi diyorsunuz? Köpeğimin cinsini bilecekmiş! Hadi ama, yapay zeka bu kadar da ileriye gidemez.

Fiyatlara baktım da eski telefonumla idare edeceğim gibi görünüyor. Yeni kameralar güzel olabilir, ama bana bi'şey katmıyor. Bu parayla daha iyi şeyler alabiliriz zaten.

Ne diyim ben bu telefona... Daha dün 15 aldım be! Şimdi yine mi yenisini çıkarıyorlar, inanılır gibi değil.

Üstelik bu "Apple Intelligence" diye bir şey de koymuşlar. Telefon köpek türünü mü anlayacak şimdi? Benim köpeğimi tanır mı acaba bu telefon? Neyse, benim için önemli olan kamera olsun zaten...

Hah! Yine mi yeni iPhone? Sanki dün aldım bu telefonu, şimdi yine yenisini çıkartıyorlar!

Bu "Apple Intelligence" denen şey neyin nesi? Köpeğimin cinsini bilecek mi acaba telefon? İhtiyacım yok be bana böyle bir şeye. Benim için kamera önemli. Çektiğim fotoğraflar güzel olsun yeter. Gerisi boşver.

Hmm, yeni iPhone yine aynı hikaye gibi görünüyor. Tasarım pek değişmemiş, sadece biraz daha ince çerçeveler ve titanyum gövde varmış "Pro" modellerde.

Apple Intelligence diye bir şey de eklemişler ama ne işe yarayacağını tam anlayamadım. Köpeğimin türünü mü bilecek telefon?

Fiyatlar yine uçukmuş, yeni iPhone almak için insanın cebini iyice boşaltması gerekecek. Benim eski telefonum hala iyi çalışıyor, bu sefer geçerim sanırım.

Bu yeni iPhone'lar yine aynı çile! Her yıl aynı hikaye, küçük bir tasarım değişikliği, daha hızlı işlemci ve uçuk fiyatlar!

Apple Intelligence mi? Köpeğimin cinsini bilecek mi telefon şimdi? Bana ne gerek bu saçmalıklar için.

Fiyatlara baktım da... Hadi ama! 1000 dolar mı istiyorlar bu telefon için? Eskiden araba alırdık bu parayla!

Yine mi bu saçmalık! Her sene aynı hikaye, birkaç ufak tefek değişiklikle insanları kandırmaya çalışıyorlar! "Apple Intelligence" diye bir şey koymuşlar, köpeğin cinsini bilecekmiş telefon şimdi. Hadi ama! İnsanlara komik geliyor mu böyle şeyler?

Titanyum gövde mi? Sanki bu dünyada daha önemli işler yok da titanyum gövdeler yapıyoruz!

Fiyatlar da yine uçuk... Bu parayla araba alırdım eskiden, şimdi telefon mu alabiliyor insan bu fiyattan!

Apple'ın artık hayal gücü tükenmiş demek ki.

Hmm yeni iPhone yine aynı hikaye gibi görünüyor. Tasarım pek değişmemiş, sadece biraz daha ince çerçeveler ve titanyum gövde varmış "Pro" modellerde.

Apple Intelligence denen şey de ilginçmiş ama bana kalırsa gereksiz bir özellik. Köpeğimin cinsini bilecek mi telefon? Gerçekten buna ihtiyacımız var mıydı?

Fiyatlar yine uçuk! 1000 dolar mı istiyorlar bu telefon için? Eskiden araba alırdık bu parayla, şimdi telefon mu alabiliyoruz.

Bence bu yeni iPhone'lar fena değil, ama beklentilerimi pek karşılamadı. Aynı tasarım yine... Birkaç yeni özellik var evet, ama bana göre çığır açıcı bir şey yok.

Bu fiyatlara bakınca insan biraz "hmm" diyor ya.

Yeni kamera özellikleri güzel olabilir, ama ben hala eski telefonumla mutluyum, dürüst olmak gerekirse.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri