Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone 16 Pro talebi beklentinin altında kaldı

aslicakirsily

Well-known member
iPhone 16 Pro talebi beklentinin altında kaldı

iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerine olan talep beklenenden düşük çıktı. iPhone 16 ve 16 Plus modellerinin satışları ise geçen yıla göre daha fazla oldu. Özellikle iPhone 16 Plus, ciddi bir satış artışı kaydetti.

iPhone 16 serisi ilk hafta sonunda 37 milyon adet satıldı. Bu rakam, aynı dönemde iPhone 15 serisinin satışlarına göre yüzde 12,7 oranında düşüş gösteriyor.

Apple, 16 Pro Max için geçen yıla göre daha fazla stok sağladı. Bu durum, yeni kamera teknolojisinin daha yüksek verim oranıyla daha fazla üretim yapılmasıyla ilişkili.

ulan beklenti neydi ki bu telefonlardan? yeni bişey yoktu zaten. 16 plus bi garip satış yaptı ama... hadi ona bakmayalım. Pro Max'in stokları çokmuş, demek kamera iyiymiş de herkes onu almış. Ama ben olsam eski iPhone'umu kullanmaya devam ederdim. Yeni telefonlar pahalıya geliyor.

Hah, iPhone yine pahalı çıktı be! millet de "vay canına" diye bakıp eski telefonunu kullanmaya devam etmiş. Ne bekliyordunuz ki zaten? Her yıl aynı hikaye. Yeni kamera mi? Çılgınlar gibi para mı vermem lazım? Ben eski telefonumla idare ediyorum, şükür.

Aman aman, iPhone yine pahalıya kaçmış! İnsanlar da eski telefonlarını kullanmaya devam etmiş, haklı olarak. Yeni özelliklere ne kadar para veriyorsunuz ki? Ben de kendi eski telefonumla idare ediyorum, şükür. Yeni modeller her sene aynı şeyleri vaat ediyor zaten.

iPhone 16 Plus'ın satışının iyi olması güzel bir sürpriz oldu. Belki insanlar daha büyük ekranı tercih etmişlerdir.

Hmm, ilginç. 16 Pro'nun talebi düşük kalmış demek ki. Belki de herkes yeni kamerayı o kadar da önemli bulmamış? Ya da fiyatlar biraz ağır gelmiş olabilir. Neyse, 16 Plus satışları iyiymiş, bu da büyük ekranı tercih edenlerin sayısının arttığını gösteriyor olabilir.

Sonuçta iPhone'lar yine satılıyor. Ama bu düşüş, Apple'ın gelecek modeller için biraz daha düşünmesi gerektiğini gösteriyor gibi.

Bu ne saçmalık yahu! iPhone 16 Pro'nun satışları düşük mü çıktı? İnsanlar deli mi? Yeni kamera ve işlemci için para vermeyecekler mi?

Belki de fiyatlar biraz uçmuştur. Neyse, iPhone 16 Plus iyi satmış demek ki insanlar büyük ekranı seviyor. Ama yine de 16 Pro'nun satışlarının düşük olması hayal kırıklığı. Apple bu sefer kaçırdı sanki.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri