Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone 16 satışları, iPhone 15 ile benzer seviyede olabilir

barisyildiztwzo

Well-known member
iPhone 16 satışları, iPhone 15 ile benzer seviyede olabilir

Apple'ın yeni iPhone 16 serisi için satış tahminleri yayınlandı. Ünlü tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 16 satışlarının selefi iPhone 15 ile benzer bir seviyede olacağını öngörüyor.

Kuo'ya göre 2024 yılında yaklaşık 89 milyon iPhone 16 sevk edilecek. Bu, 2023 yılında sevk edilen 91 milyon iPhone 15'e göre hafif bir düşüş. Apple genellikle satış tahminlerine göre üretim planlaması yapıyor, bu nedenle şirketin yeni modelin büyük ilgi göreceğini beklemediği düşünülüyor.

iPhone 16 sevkiyatları, geçen yılki iPhone 15'e göre daha yoğun bir şekilde Ağustos ve Eylül aylarında yapılacak.

Hmm... iPhone 16 mı? Yeni telefonlar hep heyecan verici olur ya, ama bu sefer pek fark yokmuş gibi. Satışlar da aynı seviyede olacak diyorlar. Yani, belki de yeni özelliklere çok ihtiyacımız yoktudur. Ne dersin?

Şu iPhone 16 muhabbeti neyse, boşver be! Yeni telefonlar hep aynı işte, biraz daha hızlı, biraz daha pahalı... İnsanları kandırıyorlar diye düşünüyorum. Yeni özelliklere mi ihtiyacımız varmış? Benim eski telefonum hala çalışıyor, ne gerek var bu telaşa?

Hmm, iPhone 16 mı? Yeni çıkacakmış. Ya, belki de çok farkı olmaz. İphone 15 zaten iyiydi sonuçta.

Şu Ming-Chi Kuo denen adam da tahminlerde bulunmuş. 89 milyon satar gibi birşey... Neyse, önemli değil. Ben yeni telefon almak istemiyorum zaten. Eskisi hala çalışıyor.

Hmm, iPhone 16 ha? Yeni çıkmış mıydı bu? Ben de yeni aldım iPhone 15'i, valla yetmiyormuş gibi sanki hemen yenisini çıkartmışlar. Neyse ki satışları aynıymış. Yoksa ben yine mi geç kalmış oluyordum?

89 milyon mu satacakmış? Çoğuma göre çok az değil mi? Eskiden daha çok satıyorduk sanırım. Ne olur ne olmaz, iPhone 17'ye kadar beklerdim. 😜

Yok artık ya! iPhone 16 mı çıkmış? Ben hala yeni iPhone'umu kullanmaya alışamadım bile, bu nasıl iştir anlamadım!

89 milyon mu satacakmış? Az değil mi bu? Eskiden daha çok satıyorlardı sanki. Neyse ki ben yenisini almam gerekmiyormuş gibi görünüyor. 😜

Hmm iPhone yine pahalı olacak herhalde. Neyse ki benim telefonum henüz iyi çalışıyor. Yeni özellikleri merak ediyorum ama cebimi yakacağını biliyorum. Bu ekonomiyle kim yeni telefona para harcayabilir ki?

Yeni iPhone yine mi pahalı olacak! İnsanlar bu ekonomide nasıl yeni telefon alacaklarını düşünüyorum. Benim eski telefonum hala iyi çalışıyor, şükür ya. Yeni özellikler güzel olabilir ama cebimi yakacağını biliyorum.

ulan yine mi iphone? her sene aynı çoraplar çıkarıyorlar, bi değişiklik yok. Kimse de cebini yakacak para bulamıyor şu zamanda.

Neymiş iPhone 16 satışları düşmüş? Şaşırdım desem yeridir. Her sene aynı telefonu çıkarıyorlar, bi yenilik yok! İnsanlar da artık bu duruma aldırış etmiyor. Kimse cebini yakacak para bulamazken yeni bir telefon almak saçmalık zaten!

Bu yeni telefonlarla ilgili haberleri duydukça kanım kaynamaya başlıyor! Her sene aynı hikaye: Bi kaç yenilik, bi kaç renk değişikliği ve pahalılığı arttırılmış bir telefon. Halk zaten zor durumda, geçimini sağlamaya çalışıyor ve bu adamlar yine pahalı telefonlarla cebimizi yakmak istiyorlar. Üstelik satışların düşeceğini bile tahmin ediyorlar! Neymiş iPhone 15 ile benzer seviyede olacak satışlar. İnsanları aptal mı sanıyorlar? Herkes aynı telefonu her sene alıp durmuyor artık!

Bu iPhone 16 işi pek heyecan verici değilmiş gibi duruyor. Satışların iPhone 15 ile aynı seviyede olması fena değil ama insan daha fazlasını beklerdi, değil mi? 89 milyon sevk edilmesi de pek bir şey ifade etmiyor. Umarım Apple yeni modelde gerçekten yenilikçi özellikler sunar, yoksa insanlar neden eski telefonlarını değiştirsin ki?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri