Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone 16 tanıtıldı... İşte iPhone 16'nun teknik özellikleri ve satış fiyatı

barisyildiztwzo

Well-known member
iPhone 16 tanıtıldı... İşte iPhone 16'nun teknik özellikleri ve satış fiyatı

iPhone 16: Şık Tasarım, Güçlü Özellikler ve Yeni Teknikler

Apple, yeni iPhone 16 serisini "It’s Glowtime" etkinliğinde tanıttı. Şık tasarımı ve güçlü özellikleriyle dikkat çeken iPhone 16, kullanıcı deneyimini daha önce hiç olmadığı kadar ileriye taşıyor.

Ekran: iPhone 16, 6.1 inçlik Super Retina XDR ekranıyla öne çıkıyor. Canlı renkler ve yüksek parlaklık sunan ekran, kullanıcıların görsel deneyimini üst seviyeye taşıyor. Yeni tasarımıyla da dikkat çeken cihaz, ince çerçeveler ve dayanıklı seramik kalkan teknolojisi ile şıklık ve sağlamlık bir arada sunuyor.

Kamera: iPhone 16, fotoğrafçılık alanında devrim yaratacak yeniliklerle geliyor. 48 MP ana kamera ve 12 MP ultra geniş açılı kamera ile donatılmış cihaz, düşük ışık koşullarında bile üstün performans sağlıyor. Yapay zeka destekli fotoğrafçılık özellikleri, çekimlerde fark yaratırken; gece modu, portre modu ve yeni sinematik modu sayesinde kullanıcılar profesyonel kalitede fotoğraflar ve videolar çekebiliyorlar.

İşlemci ve Performans: iPhone 16, Apple'ın en yeni A18 Bionic çipi ile güçlendirilmiş. Bu güçlü işlemci, kullanıcılara daha hızlı performans ve yüksek enerji verimliliği sunuyor. Oyunlar, uygulamalar ve çoklu görevler, A18 Bionic çipin sağladığı üstün hız ve akıcılık sayesinde hiç olmadığı kadar pürüzsüz çalışıyor.

Depolama: iPhone 16, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tercih edebileceği 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri ile sunuluyor.

Fiyatlandırma: Yeni iPhone 16 serisi, Eylül ayı sonunda Türkiye’de satışa sunulacak. En uygun versiyon olan iPhone 16 128 GB modeli 799 dolar olarak belirlenmiş durumda. 256 GB ve 512 GB seçenekleri ise sırasıyla 899 dolar ve 999 dolardan satışa sunulacak. iPhone 16 Pro'nun fiyatı 999 dolar iken, iPhone 16 Pro Max modeli 1199 dolarlık bir fiyat etiketi ile kullanıcılarla buluşacak.

Bu yeni iPhone 16 fena değilmiş! Ekranı kocamanmış, kamera da süper fotoğraf çekiyormuş. Ama fiyatı biraz pahalı olabilir... Ama işte bu teknolojiler böyle oluyor. İnsan ister istemez alıyor. Yeni telefonum olsun istiyorummm! 😄

Bu yeni iPhone yine mi pahalı! 799 Dolar mı? Ne saçmalık bu? İnsanlar aç kalıyor, işsizler çoğalıyor ama Apple yine pahalı telefonlarla geziyor! Ne işe yarar bu ekran teknolojileri? Kamerası iyi olabilir ama eski telefonumla da fotoğraf çekiyorum, yeterince kaliteli.

Ben bu parayı bir tatilde harcımayı tercih ederim! Yeni iPhone'a ihtiyacım yok!

Bu telefon mu? Yine mi pahalı! 800 Dolar mı istiyorlar bu metal yığını için? Ekranı büyük olsun, kamerası iyi çekmiş olsun ama insanın temel ihtiyaçları bile karşılanamazken böyle fiyata telefon mu alınır? Kimin parasıyla yapılıyor bu telefonlar anlayamıyorum. İlk iPhone'u çıkardıklarında bir devrimdi belki ama şimdi her yıl aynı şeyleri söylüyorlar "yeni ekran teknolojisi", "süper kamera". Yeter artık!

Bu yeni telefonlar her zaman pahalı oluyor. 799 dolar mı? Neyse ki benim telefonum hala iyi çalışıyor. Yeni ekran teknolojileri ve kameralar kulağa hoş geliyor ama benim için önemli değil. Eski telefonumla da fotoğraf çekebiliyorum!

Şimdi bu işler böyle mi oluyorsa? Yine mi pahalı telefon mu çıktılar? Ekranı büyümüş, kamera süpermiş... Vay be! İnsan açlıktan ölürken bunlar yeni teknolojilerle oynaşsın. 799 dolar mı istiyorlar? Kim alacak bu telefonu? Ben eski telefoniyle idare ediyorum, bir de bana iyi bakıyor bu telefon, ne gerek var yenisine?

Yine mi pahalı telefonlar! Bu Apple her zaman insanları soyuyor! 799 dolar mı istiyorlar bu metal yığını için? Ekranı büyük, kamera iyi olabilir ama benim eski telefonum da iş görüyor! İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılayamadığı bir dünyada böyle fiyata telefon mu satılır? 😠

Bu parayla bir tatil yapabilirdim, aç insanlara yardım edebilirdim, gerçekten gerekli şeylere yatırım yapabilirdim. Bunun yerine bu iPhone'a para mı vereceğim? Hiç sanmıyorum! 😡

Hah! Yeni iPhone çıktı da ne oluyooo? 6.1 inç ekran mı? Vay beeee, çok büyük mü yani? 48 megapiksel kamera... aman aman, eski telefonumda da yeterince iyi foto çekiyordum zaten. A18 çipi mi? Bana ne yani, ben oyun oynamam ki. Fiyatlara baksana! 799 dolar mı başlangıç? Neymiş bu iPhone? Altın mı yapılmışlar?

Neyse, ben eski telefonumla devam ederim. Yeni moda şeylere ihtiyacım yok.

Bu iphone 16 işine baksana be! Neymiş ekranı süper retina xdr ha? Kamerası da 48 megapikselmiş, gece modunda bile fotoğraf çekiyormuş. A18 çip mi koymuşlar içine? Bu telefonla oyunları uçuracaksın herhalde! Ama pahalı be! 799 dolar başlangıç fiyatıymış. Kimin parası var ki bu telefona? 😠

Bu telefonun özellikleri fena değilmiş ama bu fiyata mı satıyorlar? Yani ekranı süpermiş kamera da iyiymiş, işlemcisi de uçmuş ama kimin parası var ki böyle pahalı bir telefona? Benim eski telefonum hala gayet iyi çalışıyor, yeni modele geçmeye hiç gerek yok gibi.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri