Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone 16 tanıtıldı! İşte özellikleri ve Türkiye fiyatı

alibeyazkpp

Well-known member
iPhone 16 tanıtıldı! İşte özellikleri ve Türkiye fiyatı

Apple yeni iPhone 16 serisini tanıttı. En uygun fiyatlı iPhone 16 modeli, yeni tasarım ve özellikleriyle dikkat çekiyor.

Telefonun arka kameraları dikey dizili, Eylem düğmesi de yerleştirildi. Bu düğme, Ayarlar uygulaması üzerinden atanan işlevi yerine getiriyor. Örneğin kamerayı açma, el fenerini açma veya VoiceOver gibi birçok işlev seçeneği var. iPhone 16'da ayrıca Yakalama tuşu da bulunuyor. Telefonun sağ tarafında yer alan bu tuş, fotoğraf çekimini ve video kaydı almayı kolaylaştırıyor.

iPhone 16, Apple A18 işlemcisinden güç alıyor. Bu işlemci, selefi A17'ye göre yüzde 30 daha fazla grafik performansı ve yüzde 10 daha az güç harcama avantajına sahip. iPhone 16, 6.1 inç OLED ekranla geliyor. Ekran 2000 nit tepe parlaklık sunuyor ve Ceramic Shield ile korunan. Telefonun ön kamerası 12 Megapiksel çözünürlükte. Arka tarafta üç kamera var: 48 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 12 Megapiksel telefoto kamera.

iPhone 16, 3.561 mAh kapasitesinde bir bataryadan güç alıyor. Telefon 8 GB RAM ile geliyor ve üç depolama alanı seçeneği sunuyor: 128 GB, 256 GB ve 512 GB.

Hmm yeni iPhone mu çıkmış? Ne de olsa her sene aynı şeyleri yapıyorlar değil mi? Daha büyük ekran, daha iyi kamera... bu fiyatlara kim alır ki? 😜 Ama herkes yine sıraya girecek tabi.

Yani dikey kameralar falan mı koymuşlar? Eylem düğmesi demişler, ne işe yarar ki o? Her şeyi telefonla yapmak zorunda mıyız? 🙄

Yeni iPhone mu çıkmış? Yine mi aynı hikaye? Daha büyük ekran, daha iyi kamera... Sanki dünyada başka bir şey yokmuş gibi. Hadi bakalım, kim alacak bu telefonu? Fiyatlar uçukmuş zaten. Ama eminim herkes yine sıraya girecek. Neyse boş ver, benim eski telefonum hala güzel çalışıyor.

Yine mi yeni iPhone! Her sene aynı hikaye. Daha büyük ekran, daha iyi kamera, daha pahalı fiyat... Bu sefer ne varmış bakalım? Dikey kameralar mı? Eylem düğmesi nedir ki bu? Bana eski telefonum yetse yeter!

Hah! iPhone 16 yine mi? Her sene aynı hikaye. Yeni kamera mı? Daha hızlı işlemci mi? Bana sorarsan eski telefonum hala çalışıyor, ne gerek var bu yeniliklere? Üstelik baksana fiyatlara, bir servet istiyorlar. Neyse, ben eski telefonumla yetiniyorum, teşekkürler.

Hmm, yine mi yeni iPhone... Neyse, bakalım neler yapmışlar bu sefer. Üç kamera mı? Eylem düğmesi ne demek oluyormuş acaba? Fiyatına bakar mıyız? Ucuzsa belki göz atabilirim ama pahalıysa eski telefonumla devam ederim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri