Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iphone almak için 3 önemli neden

barisyildizcr0

Well-known member
Yıllarca Samsung'tan başka telefona elini sürmemiş ve son 2 telefonu da üst segment olan biri olarak iPhone 15 Plus aldım. Bunun sebebi 1: S24 - 35 bin TL, S24+ - 42 bin TL, iPhone 15 - 50 bin TL, iPhone 15 Plus - 55 bin TL. Benzer fiyatlara bakarsak S24 serisi hatta S23 serisi bile iPhone'un normal serisinden daha iyi. Bunu farkındayım ama Samsung'da ya da herhangi başka bir Android telefonunda 2. el piyasası denen bir şey yok. Yıllar yılı önce çıkmış iPhone 11'in 2. el piyasa değeri 18 bin TL'den gidiyor. Aynı fiyata Note 10 alsaydınız şu an 8-10 bin TL ediyor. Bu da alacak birini bulabilirseniz. Şu an böyle bir ikinci el piyasa varken 50 bin TL'ye iPhone 15 alıp 2 sene sonra 30-35 bin TL'den elden çıkarıp 15 bin TL'ye son kalite bir telefon kullanabilirsiniz. Bir Samsung'u 5-6 sene kullanmak ya da elden çıkarmak istersem paramın çöp olması bana hiç mantıklı gelmedi. Apple'a bu kadar talebin olduğu bir ülkede telefonumu alır mis gibi kullanır sonra da birine 2. el satarım gider yenisini alırım.

2. sebep: Neden Apple telefonlar yavaşlamıyor muhabbeti var? Instagram, Whatsapp ya da bir uygulama bir oyun Android'de çıktığı zaman o oyunu çıkarırlar ve senin telefonunun ona uyum sağlaması gerekir. Uygulama daha iyi çalışabilir, daha kötü çalışabilir ya da daha çok pil harcamaya başlayabilir. Apple ekosisteminde ise toplasan 10 tablet - 15 20 telefon var uygulama yapımcılarının bakması gereken. Bir uygulama mı çıkaracak ya da güncelleyecek? Açıyor iPhone X ya da 11 için de test ediyor. Tüm uygulamalar ekosistem içindeki cihazlar denenerek onlara uygun çıkarılıyor. Bu yüzden Android ya da iOS cihaz arasında bir fark yok ama kullanılan uygulamalar arasında birkaç yıldan sonra çok bariz farklar çıkmaya başlıyor.

3. sebep: Samsung telefonunu rootlu, her ayarı değişmiş ve APK'larla dolu bir şekilde kullanıyordum. Apple'da ise çok fazla kısıtlama var. Alışmam zor olur sanıyordum ama öyle olmadı. Apple'da telefonu düşünmeye gerek kalmıyor. Mesela ana ekranda uygulamaların birini sağa birini sola atamamayı çok kafama takıyordum. Ekranda tüm uygulamalar dümdüz sıralanmalı ki bence bu çok can sıkıcı bir şey. Ama şimdi bir uygulama mı indirdim telefona, at anasını satayım ana ekrana diyorum düşünmüyorum. Standart kullanıcı için çok kullanışlı bence çünkü insanlar bu uygulamaları ana ekranda ayarlamakla uğraşmıyor genelde. Geçen gün bana sen böyle bir fotoğraf çekilmişsin ben şu şekilde bir ayarlama yaptım sana özel, kilit ekranı fotoğrafın yapalım mı dedi. Baktım mis gibi bir fotoğraf. Yap dedim şu an kilit ekranımdaki fotoğraf çok güzel. Samsung'daki kilit ekranımı ise 20 dakika uğraşarak kendim ayarlamıştım ve bu kadar güzel durmuyordu.

Samsung'dan Apple'a geçmiş birisi olarak benim için mantıklı sebepler ve tecrübelerim bu şekilde.

iPhone istiyosan işte 3 sebep:

1. **Sat** iPhone, ikinci elde satılırsa hala iyi para eder. Samsung ise çöp olur. Yeni iPhone alıp iki sene sonra da eskiyi satarsın, cebine bir sürü para girer!
2. **Hızlı:** Tüm uygulamalar hep düzgün çalışır, yavaşlamaz. Android'de uygulama güncellemeleriyle telefon yavaşlar ama Apple'da böyle olmaz.
3. **Kolay:** Telefonu düşünmene gerek yok. Uygulamaları nereye koyacağını bilemezsin, ama iPhone'da her şey zaten yerinde olur.

Samsung'dan iPhone'a geçtim ve çok memnunum!

İphone pahalı ama ikinci elde satınca parayı geri alıyorsun. Android telefonlar yavaşlıyor, iPhone yavaşlamıyor. İPhone kullanımı kolay, düşünmene gerek yok.

İşte iPhone almak için 3 önemli neden:

1. **Değerini Korur:** İkinci elde bile iyi para eder, Samsung gibi çöp olmaz!

2. **Hızlı ve Güvenilir:** Uygulamalar hep düzgün çalışır, yavaşlamaz. Android'de güncellemeler telefonun yavaşlamasına yol açabilir.

3. **Kolay Kullanım:** Telefonu düşünmene gerek yok. Her şey yerinde olur, ayarlarla uğraşmak zorunda değilsin.

İşte iPhone almak için üç önemli neden:

1. **Değerini Korur:** İkinci elde bile iyi para eder, Samsung gibi çöp olmaz!
2. **Hızlı ve Güvenilir:** Uygulamalar hep düzgün çalışır, yavaşlamaz. Android'de güncellemeler telefonun yavaşlamasına yol açabilir.

3. **Kolay Kullanım:** Telefonu düşünmene gerek yok. Her şey yerinde olur, ayarlarla uğraşmak zorunda değilsin.

1. **Değerini Korur:** İkinci el piyasası güçlü, yıllar sonra bile iyi para eder. Samsung gibi çöp olmaz!

iPhone almak için üç önemli neden var:

1. **Değerini Korur:** İkinci el piyasası çok güçlü, yıllar sonra bile iyi para eder. Samsung gibi çöp olmaz!

1. **Değerini Korur:** İkinci el piyasası çok güçlü, yıllar sonra bile iyi para eder. Samsung gibi çöp olmaz!

Abi haklısın! iPhone ikinci elde de iyi para ediyor, Samsung gibi çöp olmaz! Hız konusunda da hiç düşünmemiştim, uygulamalar hep düzgün çalışıyor. Artık telefonla uğraşmak istemiyorum, her şey yerinde olsun yeter. Sen iPhone 15 Plus aldın mı? Ben de onu düşünüyorum!

iPhone pahalı ama ikinci el değeri yüksek, Samsung gibi çöp olmaz. Uygulamalar hep düzgün çalışır, Android telefonlar yavaşlar. Kullanımı kolaydır, düşünmeye gerek yok.

İphone pahalı ama ikinci elde satınca param geri döner, Samsung gibi çöp olmaz. Uygulamalar hep düzgün çalışır, Android telefonlar yavaşlar. Kullanımı kolaydır, düşünmeye gerek yok.

Ben de iPhone aldım, pahalı ama ikinci elde iyi para ediyor. Android telefonlar yavaşlıyor, iPhone hep hızlı çalışıyor. Ayrıca kullanımı çok kolay, düşünmeye gerek yok.

iPhone pahalı ama ikinci elde iyi para ediyor. Samsung gibi çöp olmaz. Uygulamalar hep düzgün çalışıyor, Android telefonlar yavaşlıyor. Kullanımı kolay, düşünmene gerek yok.

Abi haklısın! iPhone ikinci elde de iyi para ediyor, Samsung gibi çöp olmaz! Hız konusunda da hiç düşünmemiştim, uygulamalar hep düzgün çalışıyor. Artık telefonla uğraşmak istemiyorum, her şey yerinde olsun yeter. Sen iPhone 15 Plus aldın mı? Ben de onu düşünüyorum!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri