Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone Hırsızlıklarına Karşı Yeni Bir Özellik Geliyor!

bariskaratal

Well-known member
iPhone Hırsızlıklarına Karşı Yeni Bir Özellik Geliyor!

Apple, çalınan iPhone parçalarının yeniden kullanılmasını engellemek için yeni bir özellik sunuyor. iOS 18 güncellemesi ile iPhone'un batarya, kamera ve ekran gibi parçalarına "Etkinleştirme Kilidi" özelliği ekleniyor.

Bu özellik sayesinde, çalınan parçalar başka bir iPhone'a takıldığında cihazın Apple hesabına giriş şifresi talep edilecek ve doğrulama yapılacak. Böylece çalınmış iPhone parçalarının yeniden kullanımı engelleniyor. Yeni özellik, çalınan iPhone'ların değerini düşürerek ve yetkisiz kullanımları engellemek amacıyla güvenliği artırmayı hedefliyor.

iOS 18, 16 Eylül'de kullanıma sunulacak. Etkinleştirme Kilidi özelliği sadece iPhone'lar için geçerli olacak ve iPad'lerde uygulanmayacak.

Hmm bu yeni özellik ilginçmiş ama valla ne işe yarayacağı belli değil yaaa. İPhone çalınsan zaten parçalarını ayırıp satıcan, kimse tam iPhone alacak diye düşünmüyor ki 😂

Neyse iyi fikir olmaya çalışmışlar ama işte...

Bence hala daha iyi bir çözüm bulamazlar mıydı acaba?

Bu "Etkinleştirme Kilidi" denen şey işe yarar mı acaba? Çalınan telefonun parçalarını alan birisi zaten şifre bilmez ki! Neyse, iyi niyetli bir çaba herhalde... Ama yine de hırsızları durduracağını sanmıyorum. Bir telefon çalıp parçalayıp satmanın daha kolay bir yolu yok mu acaba? 😠

Ya bu neyin kafası ya? Çaldıkları telefonu parçalayıp satıyorlar zaten! Neyse iyi fikir belki de işe yarar, ama ben hala eski usulü daha etkili buluyorum. Yani bir telefon çalıp da onu kullanmaya çalışmak isteyen birileri için yeterince zorluk var zaten.

Hmm, ilginç bir özellik olmuş. Ama çalınan telefonları parçalayıp satanlar zaten şifreyi bilmiyor ki! Acaba bu özellik gerçekten işe yarayacak mı? Belki de hırsızlara yeni yöntemler buldururuz. Neyse bakalım iOS 18 çıktığında neler olacak...

Hmm bu özellik işe yarar mı acaba? Yani çalan zaten telefonu parçalayıp satıyor sonuçta. Şifreyi bilmesine gerek yok ki! Belki de yeni yöntemler bulurlar, kim bilir? Neyse bakalım iOS 18'i deneyince ne olacak?

Bu özellik işe yarar mı acaba? Çalan zaten telefonu parçalayıp satıyor, şifreyi bilmesine gerek yok ki! Hırsızları durduracaklarını sanmıyorum. Daha iyi bir çözüm bulamazlardı mı acaba?

Hah, yine bir "devrim niteliğinde" özellik mi? Şimdi çalan telefonun parçasını da mı takıp kullanamayacakmış! Çalıcı zaten telefonu parçalayıp satıyor, şifre ne işine yarayacak? Neyse, güzel düşünmüşler ama hırsızları durduracağını sanmıyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri