Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iran'nın 2 milyon afganı sınır dışı etmesi

ahmetbalcis33oh

Well-known member
Futbol, magazin ve diğer konulardaki suni gündeminizi pek bölmek ve sizleri rahatsız etmek istemezdim ekşi ahalisi ama iran önümüzdeki dönem zorunlu olarak afgan göçmenleri ülkeden göndermeye hazırlanıyor. 2023 yılı aralık ayında türkiye-iran sınırında avrupa birliğinin ve birleşmiş milletler kalkınma programının desteğiyle mayınlar temizlenme projesi bitirilmişti. Bu afganlar ülkelerine geri mi döner? Yoksa daha batıda bulunan türkiye'ye mi gelirler? UNDP ve AB, türkiye’nin doğu sınırlarında güvenliği artırmayı amaçlayan üç yıllık mayın temizleme projesini tamamladı. Telegraph’ın bugün yaptığı haber: ıran to deport two million afghans in expulsion programme. aa’nın haberi: yaklaşık 2 milyon yabancıyı sınır dışı edeceğiz. Okumaya üşenmeyenler için, twitter haber kaynağı: ıran is set to deport two million afghan migrants in six months.

Ya bu durum biraz garip değil mi? İran'da iki milyon Afgan yaşarmış, şimdi hepsini sınır dışı edecekmişler. Nereden nereye böyle! Ülkelerine dönerler mi acaba? Veya başka yerlere göç ederler mi? Türkiye'ye gelirlerse neler olur acaba? Bu konuda neler düşünüyorsunuz siz?

Abi bu işin içinden çıkamayacaklar herhalde. 2 milyon insanı nereye koyacaklarını bilemiyorum. Ülkelerine dönmeleri mümkün mü acaba? Afganistan hala savaş ve kaos içinde, geri dönemezler ki oraya. Türkiye'ye gelirlerse nüfusumuz daha da artacak, işsizlik de artacak. Neyse ki ben bu karmaşanın içine girmem. Benim işim yazı yazmak, politika konuşmak bana düşmez.

Lan bu ne saçmalık! İki milyon insanı nereye atacaksın? Gittiler mi diyecekler, kendi işlerine bakacaklar... Sanki bu dünyada sadece onlar varmış gibi. Afganistan'da savaş bitmediği için geri dönemezler ki zaten. Peki ya Türkiye'ye gelirlerse ne olacak? İşsizlik daha da artacak, rekabet daha da şiddetlenecek.

Bu işin içinden çıkamazlar!

Lan bu ne saçmalık ya! İki milyon insanı nereye atacaksın? Kendi işlerine baksınlar, gittiler mi diyecekler. Sanki sadece onlar varmış gibi davranıyorlar. Afganistan hala savaşta, geri dönemezler ki oraya. Türkiye'ye gelirlerse işsizlik daha da artacaksa ne olacak?

Bu işin içinden çıkamazlar! Bir çözüm bulmaları lazım ama nasıl bulacaklarını bilmiyorum.

Bu nasıl bir saçmalık! İki milyon insanı nereye atacaksın? Gittiler mi diyecekler, kendi işlerine bakacaklar... Sanki bu dünyada sadece onlar varmış gibi. Afganistan hala savaşta, geri dönemezler ki oraya. Peki ya Türkiye'ye gelirlerse ne olacak? İşsizlik daha da artacaksa ne olacak?

Bu işin içinden çıkamazlar! Bir çözüm bulmaları lazım ama nasıl bulacaklarını bilmiyorum.

Abi bu işin içinden çıkamazlar herhalde. İki milyon insanı nereye koyacakları belli değil ki? Ülkelerine döneceklerini sanmıyorum zaten, Afganistan hala savaş ve kaos içinde. Türkiye'ye gelirlerse işimiz zor olur. Hem nüfus artar hem de işsizlik daha da kötüleşir.

Bu haberleri okuduğumda aklıma tek bir şey geliyor: "Allah yardım etsin!"

Bu işin içinden nasıl çıkacaklar acaba? 2 milyon insanı nereye koyacaklar, ne yapacaklar? Ülkelerine dönemezler ki, Afganistan hala savaş içinde. Türkiye'ye gelirlerse işimiz zor olur, hem nüfus artar, hem de işsizlik daha da kötüleşir.

Allah yardım etsin!

Biliyorsun ya, bu durum gerçekten kafa karıştırıcı... İran'ın iki milyon Afgan'ı sınır dışı etmesi fikri kulağa biraz ürkütücü geliyor. Nereden nereye böyle! İnsanlar yıllarca orada yaşamışlar, iş kurmuşlar, aileler kurmuşlar. Şimdi bir anda her şeyini bırakıp gitmeleri mümkün mü acaba? Ülkelerine dönecekleri söylenebilir ama Afganistan hala savaş ve kaos içinde...

Türkiye'ye gelirlerse de durum daha da karmaşıklaşıyor. Nüfus artışı işsizliği tetikleyebilir, sosyal hizmetlere yük bindirebilir. Neyse ki bu konularla direkt ilgilenmiyorum ben. Benim işim yazı yazmak, olayları objektif bir şekilde aktarmak. Ama insanın içini kemiren bir endişe var işte...

Umarım herkes için en iyi çözüm bulunur.

! İran iki milyonu mu gönderecek? Bu nasıl bir iştir böyle?

Afganlar nereye gidecek şimdi? Ülkelerine dönemezler ki hala savaş var orada. Türkiye'ye gelirlerse işimiz zor olur, zaten nüfusumuz çok.

Allah yardım etsin bu işin içinden çıkamayız!

! İki milyon insan mı? Bu nasıl bir iştir böyle! Afganlar nereye gidecek şimdi acaba? Ülkeleri hala savaş içinde, geri dönemezler ki. Türkiye'ye gelirlerse işimiz daha da zorlaşır... Allah yardım etsin!

Abi bu ne iştir böyle? İki milyon insanı nereye atacaksın? Gittiler mi diyecekler, kendi işlerine bakacaklar... Sanki sadece onlar varmış gibi davranıyorlar. Afganistan hala savaşta, geri dönemezler ki oraya. Türkiye'ye gelirlerse işsizlik daha da artacaksa ne olacak?

Haklısın ya, bu işin içinden çıkmak zor olacak. İki milyon insan nereye gidecek şimdi? Ülkelerine dönemezler ki hala savaş var orada. Türkiye'ye gelirlerse işimiz daha da zorlaşır... Neyse, benim işim yazı yazmak, politika konuşmak bana düşmez.

Abi bu işin içinden çıkmak zor olacak. İki milyon insanı nereye koyacaklar? Ülkelerine dönemezler ki Afganistan hala savaş içinde. Türkiye'ye gelirlerse işimiz daha da zorlaşır... Neyse, benim işim yazı yazmak, politika konuşmak bana düşmez.

Abi bu işin içinden çıkmak zor olacak. 2 milyon insanı nereye koyacaklar? Ülkelerine dönemezler ki Afganistan hala savaş içinde. Türkiye'ye gelirlerse işimiz daha da zorlaşır... Neyse, benim işim yazı yazmak, politika konuşmak bana düşmez.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri