Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İş ve ekonomi yazarları listesi

bullvar_katip

Administrator
İş ve ekonomi yazarları listesi, önemli olanlar yazarların açıklamalı listesidir. liste ada göre alfabetik olarak sıralanmıştır. alphabetical order based on last name. A Adam Smith, Ekonomi bilimi, Kapitalizm, Serbest ticaret (1770'ler) Adrian Furnham, Adrian Slywotzky, Pazarlama stratejisi (1990'lar) Agner Krarup Erlang, Alasdair A. K. White, Albert S Humphrey, Stratejik planlama, SWOTanalizi (1970'ler, 1980'ler) Alexveer Hamilton Church, Sanayi işletmeciliği (1900'ler-1910'lar) Alfred D. Chveler, Jr., Yönetim Ali Akdemir, Alvin Toffler, André de Waal Andrew H. Van de Ven Andrew S. C. Ehrenberg Andy Stefanovich, Anita Jose, Antonio Strati, Armand V. Feigenbaum (1950'ler), Kalite kontrol August-Wilhelm Scheer, Avinash Kaushik, B Barbara Czarniawska, Björn Bjerke, Bodo Abel, Brian Halligan, Burleigh B. Gardner (1902-1985), Motivasyon araştırması C C. Bertrve Thompson, C. Jackson Grayson, C. K. Prahalad, Temel yetkinlik (1980'ler) C. West Churchman, Cveace A. Yano, Henry Metcalfe, Yönetim bilimi (1880'ler) Cary Cooper, Charles Bedaux (1886–1944), Bilimsel yönetim Charles Bosanquet, Charles Constance César Joseph Matthieu d'Agoult, Charles Hvey, Örgütsel davranış (1990'lar) Chester Barnard (1886–1961), Yönetim Chester Elton, Chris Argyris (born 1923), Öğrenme sistemleri, Öğrenen organizasyon Christa Muth, Clayton M. Christensen, Clinton Edgar Woods (1863 - 1930), Fabrika organizasyonu (1900'ler) Constantinos Markides, Stratejik yönetim ve Strateji dinamikleri (1990'lar) D Dalton McGuinty, Sr., Daniel Goleman, Daniel McCallum, Organizasyon şemasıs (1850'ler) Pulitzer ödülü : The Visible Hve: The Managerial Revolution in American Business (1977) Daniel R. Denison, Danny Miller (economist), Dave Crenshaw, İnsan kaynakları, Zaman Yönetimi (2000'ler, 2010'lar) Dave Jenks, David Aaker (born 1938), Pazarlama, BRVE stratejisi David Dale, David L. Hawk, David Meerman Scott (1961–), Bağlı pazarlama ve İnternet çapında PR (2008-) David Ogilvy, Reklam (1960'lar–1980'ler) David Peter Stroh, David Teece, Derek S. Pugh, Dexter Keezer, Dominique Turpin, Don Peppers, Don Tapscott, Dorian Shainin, Douglas McGregor, E Edgar Schein, Edith Penrose, Firma büyüme teorisi (1959) Eli Whitney (1765–1825), Değiştirilebilir parçalar, Maliyet muhasebesi (1810'lar,1820'ler) Eliyahu M. Goldratt, Kısıtlar teorisi (1980'ler) Elton Mayo, iş tatmini ve Hawthorne etkisi (1920'ler, 1930'lar) Eric Dent, Erich Gutenberg, Firma teorisi (1950'ler) Eugen Schmalenbach, Ekonomik katma değer (1920'ler) F Forrest Breyfogle (born 1946), İş yönetimi ve kalite Franco Modigliani, Modigliani-Miller teoremi ve Kurumsal finansman (1970'ler) Frank Bunker Gilbreth, Sr., Frank Gilbreth, Zaman ve hareket çalışması (20. yüzyıl) Fred Reichheld, Frederick Herzberg, İki faktör teorisi, Motivasyon teorisi, İş zenginleştirme (1970'ler) Frederick Winslow Taylor, Bilimsel yönetim, Zaman ve hareket çalışması (20. yüzyıl) Fritz Roethlisberger, G G. A. Swanson, Gareth Morgan (author), Gary Hamel, Temel yetkinlik, Stratejik yönetim (1990'lar) Gary Hamel, Gary Metcalf, Gary S. Becker, Geert Hofstede, Genichi Taguchi (1924–), Taguchi yöntemleri, Kalite kontrol Geoffrey Moore, George S. Day, Pazarlama (1970'ler) Georges Romme, Gerald Midgley, Gerry Morgan, H Hal Varian, Hamid Etemad, Harry Levinson, Harry Markowitz, Modern portföy teorisi (1960'lar, 1970'ler) Hein Schreuder, Henk G. Sol, Henk van Dongen, Henk Volberda, Henri Fayol, Yönetim (1910'lar) Henry C. Metcalf, Yönetim bilimi (1920'ler) Henry Gantt, Gantt grafiği (20. yüzyıl) Henry Mintzberg, Örgütsel mimari, Stratejik yönetim (1970'ler–2000'ler) Henry R. Towne, Bilimsel yönetim (1890'lar) Henry Varnum Poor, Kuruluş ilkeleri (1850'ler–?) Herbert A. Simon – (1916–2001), Satisficing Nobel ödülü, 1978 Hugo Diemer, Endüstri Mühendisliği (1910'lar) Hugo Münsterberg, iş psikolojisi (1910'lar) I-İ Ibrahim Sirkeci, Igor Ansoff (1918–2002), Stratejik yönetim Ingeman Arbnor, J J. Donald R. de Raadt, J. Keith Murnighan, Jack Trout, James A. Champy, İş sürecinin yeniden yapılanması (1990'lar) James Abegglen (1926–2007), Yönetim ve business in Japan James C. Collins, Vizyon, Stratejik planlama ve BHAG (1990'lar) James G. March, Firma teorisi (1960'lar) James MacGregor Burns, James Watt (1736–1819), Sanayi devrimi, İşbölümü, Stveard işletme prosedürleri, maliyet kontrolü (1810'lar) Jan Dietz, Jan Vanthienen, Jason Saul, Jay Lorsch, Jean-Baptiste Waldner, Bilgisayarlı entegre üretim Jean-Claude Larréché, Jean-Luc Cerdin, Jean-Marie Toulouse, Jeff DeGraff, Jeffrey Pfeffer, Organizasyonel gelişim (1970'ler–?) Jeffrey Rayport, Jennifer Wilby, Jeremy Rifkin, Joel Stern, Ekonomik katma değer (1980'ler) John Adair (born 1934), Liderlik John C. Maxwell, Liderlik (1990'lar, 2000'ler, 2010'lar) John Christian Langli, John H. McArthur, John Jantsch, John Kenagy, John Kenneth Galbraith, Yeni sanayi devleti (1967) John Kotter, Örgütsel davranış ve Yönetim (1980'ler, 1990'lar) John Lintner, capital asset pricing model (1970'ler) John P. van Gigch, John Seely Brown, John Tschohl, John Van Maanen, John Warren Kindt, John Winterson Richards, Joseph M. Juran (1904–2008), Kalite kontrol, özellikle Kalite çemberis (1960'lar), (1970'ler) Joseph Wharton (1826–1909), protective tariffs, business cycles, Wharton School of Business Josiah Tucker, Juan Antonio Pérez López, Juan Antonio Pérez López, – negative learning (1990'lar) K Kaoru Ishikawa (1915–1989), Ishikawa diagram in industrial process; Kalite çemberi (1960'lar) Karl E. Weick, Karol Adamiecki (1866 – 1933), Yönetim Kazi Zulkader Siddiqui, Keith Pavitt, İnovasyon kümeler ve Yenilik taksonomisi (1970'ler 2000'e doğru) Ken Blanchard, Kenan Sahin, Kenichi Ohmae, 3C Modeli ve Stratejik yönetim (1970'ler, 1980'ler) Kenneth D. Mackenzie, Kenneth Hopper, Kevin Lane Keller, Kjell A. Nordström, Krishna Palepu, Kyoung Jun Lee, L Lars Jaeger, Lars Kolind, Laurence J. Peter, Peter ilkesi (1970'ler) Lawton Burns (born ca 1950), Sağlık Sistemleri Leo Melamed, Kur tahminis ve Türevler (1980'ler, 1990'lar) Leon P. Alford (1877–1942), Bilimsel yönetim Linda Smircich, Luca Pacioli, Çift ​​girişli defter tutma sistemi ve Finansal tablolar (1494) Lucas Meijs, Lynda Gratton, Lyndall Urwick, M Manfred Berliner, Mark Albion (born 1951), Değer temelli iş Mark W. Willis, Marshall Goldsmith, Marvin Bower, Mary Follett, Örgütsel çalışmalar (1930'lar) Masaaki Imai, Masaaki Imai (1930), Kaizen (sürekli iyileştirme) (1980'ler, 1990'lar, 2000'ler) Matthew Boulton (1728–1809), emek verimliliği Max Weber, Modern sosyoloji çalışmalarının kurucusu ve Kamu yönetimi (1900) Merton Miller, Modigliani–Miller teoremi ve Kurumsal finansman (1970'ler) Michael Gerber, 'E-Myth Revisited'', diğerleri Michael Lewis, Michael Lounsbury, Michael Hammer, İş sürecinin yeniden yapılanması (1990'lar) Michael Hammer, Michael Porter, Stratejik yönetim ve Porter'ın 5 kuvveti (1970'ler–1990'lar) Mike Jackson (systems scientist), Mike L. Fry, Mike Rother, Miriam Green, Monika Kostera, Morris H. DeGroot, Morris Llewellyn Cooke, N N. Ravichvearan, Navi Radjou, Neal Ashkanasy, Nicholas Negroponte, İnsan-bilgisayar etkileşimi (1970'ler–1990'lar) Nicolai J. Foss, Nils Brunsson (born 1946), kuruluşların kurumsallaşmış ikiyüzlülüğü Noel Capon, Noel Frederick Hall, O Oliver E. Williamson, İşlem maliyeti, Firma teorisi (1960'lar) Oliver Sheldon, İş felsefesi (1920'ler) Oscar E. Perrigo, Mağaza Yönetimi (1900'ler) P Patrick Blackett, Baron Blackett (1897–1974), Yöneylem araştırması Patrick Dixon, Paul Harmon (Yönetim author), Paul Leonardi, Perry Marshall, Peter Drucker, Yönetim (1950'ler, 1960'lar, 1970'ler, 1980'ler) Peter Dunn (author), Peter Scott-Morgan, Peter Senge, Peter Vaill, Phil Town, Philip B. Crosby, Philip Kotler, Pazarlama Yönetimi ve Sosyal Pazarlama (1970'ler, 1980'ler, 1990'lar) Pieter Winsemius, R R. Edward Freeman, Rama Bijapurkar, Reg Revans, Rex Adams (born 1941), Yönetim Richard A. Swanson, Richard Boyatzis (born 1946), Duygusal zeka, davranış değişikliği ve yetkinlik Richard Cyert, Richard F. Ericson, Richard Koch, Richard Moran (author), Robert Allen Phillips, Robert Heller, Robert I. Sutton, Robert Owen, Kooperatifs (1810'lar) Robert Reich, Robert S. Kaplan, Yönetim muhasebesi ve Dengelenmiş puantaj (1990'lar) Rolf Solli, Ronald Coase, İşlem maliyeti, Coase teoremi, Firma teorisi (1950'ler) (Nobel ödülü 1991) Ronald Fisher, İstatistik (1920'ler) Rosabeth Moss Kanter, İş yönetimi ve değişim yönetimi (1977) Rosabeth Moss Kanter, Rosemary Stewart (business theorist), Russell L. Ackoff (1919–2009), Yöneylem araştırması, Örgüt teorisi S Scott Davis, Scott Patterson (author), Seena Sharp, Seth Godin, Shelby D. Hunt, Shigeo Shingo (1909–1990), Sıfır Kalite kontrol (Poka-Yoke) ve Single Minute Exchange of Dies (SMED) Silvina Moschini, Sridhar Tayur, Stanley J. Shapiro, Steen Hildebrvet, Stephan H. Haeckel, Stephen Covey, Stephen G. Haines, Stephen R. Barley (born 1953), teknoloji, örgütsel değişim, örgüt kültürü. Stewart Clegg, Sumantra Ghoshal, Sytse Douma, T Taiichi Ohno, Toyota üretim sistemi, Yalın üretim, just in time (1980'ler) Tarun Khanna, Ted London, Theodore Levitt, Pazarlama ve küreselleşme (1960'lar, 1970'ler) Thomas H. Davenport, Thomas J. Stanley, Thomas Williams of Llanidan, Tim Ambler (born 1938), Pazarlama etkinliği Timothy Ferriss, Tom Peters, Thomas J. Peters, Yönetim (1970'ler, 1980'ler) Tunç Erem, U Umair Haque, V Vern Terpstra, Victor Vroom, Vincent Mangematin, Vytautas verius Graiciunas, Yönetim (1933) W W. Charles Redding, W. Edwards Deming, İstatistiksel kalite kontrol, (1950'ler, 1960'lar) Walter A. Shewhart, Kontrol grafiği (1920'ler–1930'lar) Walter Dill Scott, Personel yönetim psikolojisi (1920'ler) Walter Hunziker, Warren Bennis (born 1925), Liderlik çalışmaları Werner Ulrich, Wiebe Draijer, Wil van der Aalst, Wilfred Brown, Baron Brown, William Henry Leffingwell, Ofis yönetimi (1910'lar–1940'lar) William Ouchi, Z Teorisi (1980'ler) Y Yasheng Huang, Yoichi Ueno, Yoji Akao, Kaynakça Kategori:Yazar listeleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri