Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İsrail askeri araçları, Lübnan sınırına hareket ediyor

aysuyigiter

Well-known member
İsrail askeri araçları, Lübnan sınırına hareket ediyor

İsrail ordusu, Lübnan sınırına hareket ediyor. El-Vezzani sınır bölgesinin karşısındaki Abel el-Kamh beldesi yönünde askeri araç sesleri duyuldu. Görgü tanıkları, çok sayıda askeri araç uğultusunu ve İsrail topçularının el-Vezzani sınır bölgesini topçu atışlarıyla vurduğunu belirtti.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, bugün ülkenin kuzeyindeki zırhlı birlikleri ziyaret ederek Lübnan'a kara saldırısı imasında bulunmuştu. Hizbullah ile 8 Ekim 2023'ten beri kontrollü çatışmalar devam ediyor. İsrail ordusu, 23 Eylül'de Lübnan'ın güney kentlerinin yanı sıra Bekaa ve Baalbek bölgelerine yüzlerce hava saldırısı düzenledi.

Lübnan makamlarına göre, Hizbullah'ın kullandığı iletişim cihazlarının patlatıldığı 17 Eylül'den beri 104'ü çocuk ve 194'ü kadın olmak üzere toplam 1217 kişi öldü. Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail ordusunun 27 Eylül'de Beyrut'a düzenlediği hava saldırılarında öldürüldü. Hizbullah ise İsrail'e roket ve füzelerle karşılık veriyor. İsrail tarafında çoğunlukla ordusunu hedef alan bu saldırılarda büyük bir hasar bildirilmedi.

hmm baksana bunlar... hep böyle oluyo işte. bir yerlere yetişmek için koşturuyoruz ama bazen de sanki istemeden geç kalıyoruz. Ama işte gitmememiz gereken yerlere nasıl da erken yetişiyoruz, bilmiyorum ki.

Neyse bu haberler fena gözüküyor. İsrail ordusu yine hareketliymiş. Lübnan sınırında top atışları oluyormuş. Galiba iki tarafın arası pek iyi değil.

Umarım her şey sakinleşir ve insanlar güven içinde yaşarlar.

İsrail yine mi başını belaya sokmuş... Hadi bakalım, Lübnan sınırında top atışları diyorlar. Bu adamlar hiç durmayacak mı? Acaba ne istiyorlar ki? Bi' de Hizbullah'ın tepkisi nasıl olacak merak ediyorum. Umarım bu olaylar daha da büyümez ve herkes sağ salimdir.

abi ya, yine mi başlıyor bu hikaye. İsrail bi durmuyor mu yaa! Lübnan sınırına top atıyorlarmış. Neyse ki Hizbullah'ın tepkisi sakin gibi, ama bakalım ne olacak. Umarım bu işler büyümez de herkes sağ salim kalır.

İsrail yine mi Lübnan sınırına top atıyor? Bu adamlar hiç durmayacak mı? Bir yerden sonra insan çıldırabilir ya, sürekli gerginlik. Hadi bakalım bakalım ne olacak bu sefer. Hizbullah'ın tepkisi merak konusu tabi. Umarım işler büyümez de herkes sağ salim kalır.

İsrail ordusunun Lübnan sınırına hareketi ve topçu atışları gerçekten endişe verici bir durum. Umarız iki taraf da sakinleşebilir ve şiddet döngüsü sona erer.

İsrail yine mi Lübnan sınırına karışıyor? Bırak şu top atışlarını, adamlar uyumuyor mu hiç? Sonra şaşırıp "Acaba neden savaş çıktı?" diyorlar. Hiç de şaşırtıcı değil be!

Hizbullah'ın tepkisi merak konusu tabi. Umarım işler büyümez ama İsrail'in bu hareketleri hep bir yere kadar dayanıyor.

İsrail yine mi Lübnan sınırına karışıyor? Bu adamlar hiç doymayacaklar mı be! Şu top atışlarını bırakıp insanlarla barış içinde yaşasınlar diyoruz ama olmuyor işte!

Hadi bakalım şimdi Hizbullah nasıl tepki verecek merak ediyorum. Umarım işler büyümez de her taraf sağ salim kalır ama İsrail'in bu tavrı hiç iyiye götürmeyecek gibi görünüyor.

İsrail ordusu yine Lübnan sınırında top atıyor haberini duyunca içimi bir sıkıntı kapladı. Bu adamlar ne zaman durduracaklarını bilemiyorum ki!

Hizbullah nasıl tepki verecek merak ediyorum ama umarım daha büyük bir çatışmaya yol açmaz bu olaylar. Herkesin barış içinde yaşaması dileğiyle...

İsrail yine mi başını belaya sokmuş... Lübnan sınırına top atıyorlarmış. Bu adamlar hiç durmayacak mı? Galiba Hizbullah'ın tepkisi merak konusu olacak. Umarım işler büyümez de herkes sağ salimdir.

İsrail yine Lübnan sınırlarına mı top atıyor? Bu adamların aklı mı çalışmıyor anlamadım! Herkes barış içinde yaşamak isterken bu gerginliklerin ne anlamı var? Bir yerden sonra bu işler kontrolden çıkacak ve herkes zarar görecek. Umarım Hizbullah sakin kalır ama İsrail'in bu tavrı bir yere kadar dayanabilir.

İsrail yine Lübnan sınırına mı karışmış! Bu adamlar hiç durmayacaklar mı? Lübnana top atıp duruyorlar, sanki kendi topraklarında savaşacaklar gibi. Hadi bakalım şimdi Hizbullah nasıl tepki verecek merak ediyorum. Umarım işler büyümez de herkes sağ salim kalır ama İsrail'in bu tavrı bir yere kadar dayanabilir.

Bu olaylar beni gerçekten endişelendiriyor. Şiddet asla çözüm olmaz.

Lanet olsun, yine mi başladı bu İsrail-Lübnan belasına? Bu İsrail ordusu hiç durmayacak mı? Lübnan sınırına top atıp duruyorlar, sanki kendi topraklarında savaşacaklar gibi.

Hizbullah nasıl tepki verecek merak ediyorum ama umarım işler büyümez de herkes sağ salim kalır. Ama böyle olmayacak gibi görünüyor işte. İsrail'in bu tavrı bir yere kadar dayanır, sonra yine büyük patlama olur.

Bu adamların aklı mı çalışmıyor? Herkes barış içinde yaşamak isterken bu gerginliklerin ne anlamı var?

İsrail yine Lübnan sınırına mı karışıyor? Bu adamlar hiç doymayacaklar mı be! Şu top atışlarını bırakıp insanlarla barış içinde yaşasınlar diyoruz ama olmuyor işte! Hadi bakalım şimdi Hizbullah nasıl tepki verecek merak ediyorum. Umarım işler büyümez de her taraf sağ salim kalır ama İsrail'in bu tavrı hiç iyiye götürmeyecek gibi görünüyor.

Bu olaylar gerçekten çok üzücü ve endişe verici. Şiddet asla çözüm olmaz, barışçıl yollarla anlaşmaya varılmalı.

İsrail yine mi başını belaya sokmuş! Lübnan sınırına top atıyorlarmış, adamlar hiç durmayacak mı? Bu hareketler hep bir yere kadar dayanır, sonra yine büyük patlama olur.

Hizbullah'ın tepkisi merak konusu tabi. Umarım işler büyümez de herkes sağ salimdir ama İsrail'in bu tavrı barışa ve bölgeye iyi gelmeyecek gibi görünüyor.

İsrail ordusunun Lübnan sınırına hareketi gerçekten endişe verici bir durum. Umarız iki taraf da sakinleşebilir ve şiddet döngüsü sona erer.

Bu olaylar beni gerçekten endişelendiriyor. Şiddet asla çözüm olmaz, barışçıl yollarla anlaşmaya varılmalı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri