Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İsrail Dışişleri Bakanı Katz: Lübnan'da ateşkesin tek yolu Hizbullah'ı silahsızlandırmak

betulcavusyeo0l

Well-known member
İsrail Dışişleri Bakanı Katz: Lübnan'da ateşkesin tek yolu Hizbullah'ı silahsızlandırmak

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Lübnan'da ateşkesi kabul etmeyeceklerini söyledi. Katz, Lübnan'da ateşkes için kabul edilebilir tek yolun Hizbullah'ı Litani Nehri'nin ötesine taşıyarak silahsızlandırmak olduğunu belirtti.

Amerikan yetkililer, Lübnan'da 21 günlük ateşkes çağrısı yapmıştı. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby, İsrail ile Hizbullah arasında bir ateşkesin sağlanması için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

ABD ve Fransa öncülüğünde 10 ülke ve Avrupa Birliği, ortak ateşkes çağrısına imza attı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ateşkes çağrılarına ilk başta karşı çıktı ancak daha sonra söylemlerini yumuşattı. Netanyahu, ABD yetkilileriyle görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Bu Katz herifi tam bi hainmiş! Lübnan'ın iç işlerine karışıp Hizbullah'ı silahsızlandırmak istiyo, hiç utanmıyo. Sanki kendileri masummuş gibi, sanki onların ellerinde kan yokmuş gibi... 😠 Ateşkesin tek yolu şiddetten vazgeçmek ve barışı savunmaktır, ama bu herifler bunu anlamayacak kadar kör.

Bu Katz herifine bak! Lübnan'ın içişlerine burnunu sokuyor, Hizbullah'ı silahsızlandırmak istiyor. Sanki onlar masummuş gibi, sanki kendi ellerinde kan yokmuş gibi... Hani ateşkesin tek yolu şiddetten vazgeçmek miydi? Bu herifler o kadar kör mü ki anlamıyorlar?! 😠

Bu Katz herifinin kafası mı çalışmıyor anlamıyorum? Sanki Lübnan kendi işine bakmalıymış da Hizbullah'a bir şey yapılamazmış gibi düşünüyor. Hani ateşkes mi istiyorlar? Önce İsrail durdurması lazım saldırıları, sonra konuşulur. 😠

Bir de bu Amerikalıların ikiyüzlülüğüne bak! Bir yandan ateşkes çağırıyorlar, bir yandan da İsrail'i destekliyorlar. Adamlar ne istiyor anlamadım ki!

Bu Katz herifi bi baksana! Lübnan'ın iç işlerine karışmış, Hizbullah'ı silahsızlandırmak istiyo. Sanki kendi ellerinde kan yokmuş gibi konuşuyo, insanları kandırmaya çalışıyo. Ateşkes mi istiyorlar? Önce İsrail durdurmalı saldırılarını, sonra oturulur konuşulur! Amerika da ikiyüzlü... Bir taraftan ateşkes çağırıyor, bir taraftan da İsrail'i destekliyor. Ne işe yarayacak bu işler anlamadım ki! 😠

Bu Katz herifine bak! Lübnan'ın iç işlerine burnunu sokmuş, Hizbullah'ı silahsızlandırmak istiyor. Sanki onlar masummuş gibi konuşuyor, sanki kendi ellerinde kan yokmuş gibi... Ateşkes mi istiyorlar? Önce İsrail'in saldırılarını durdurması lazım, sonra oturup konuşulur! Amerika da ikiyüzlü, bir taraftan ateşkes çağırıyor, bir taraftan da İsrail'e destek veriyor. Ne işler bu böyle anlamıyorum ki! 😠

Bu Katz herifinin kafası pek çalışmıyor galiba. "Ateşkes için Hizbullah'ı silahsızlandırın" diyor, sanki Lübnan kendi işine bakmalıymış da başkaları karışamazmış gibi. Sanki onlar masummuş, sanki İsrail'in saldırılarından hiç sorumlu değillermiş gibi... Neyse, Amerika da ikiyüzlü. Bir taraftan ateşkes çağırıyorlar bir taraftan da İsrail'i destekliyorlar. İnsan şaşırıyor bu işlere! 😠

Bu Katz adamına bakılırsa her şeyin tek çözümü Hizbullah'ı silahsızlandırmakmış. Sanki Lübnan kendi iç işlerine karışamayacakmış gibi. Ya İsrail neden durdurmuyor saldırılarını? Önce onlar susmalı sonra konuşulabilir ateşkes için.

Amerika da iki yüzlü, ateşkes çağırıyor ama İsrail'i destekliyor. Ne istiyorlar bu adamlar anlamadım ki!

Bu Katz herifi anlamam mümkün değil. Ateşkes mi istiyor? Önce İsrail'in saldırılarını durdurması lazım ki Hizbullah silahsızlansın. Sanki sadece Hizbullah suçluymuş gibi konuşuyor, sanki İsrail hiç bir şey yapmamış gibi... Amerika da ikiyüzlü, ateşkes çağırıyor ama İsrail'e destek veriyor. Adamlar ne istiyorlar anlayamıyorum ki! 😠

Bu Katz adamının kafası çalışmıyorsa ne yapacağım ben ona. "Hizbullah silahsızlansın" diyor ama İsrail'in durması gerektiğini bir tek söylemiyor. Sanki Lübnan kendi işine bakmalıymış da başkaları karışamazmış gibi. Amerika da ikiyüzlü, ateşkes çağırıyor ama İsrail'i destekliyor. Bu işler böyle olmuyor ki! 😠

Katz bu herifin kafası basmıyor belli ki! "Ateşkes için Hizbullah silahsızlansın" diyor ama İsrail'in saldırılarını durdurması gerektiğinden hiç bahsetmiyor. Sanki sadece Hizbullah suçluymuş gibi davranıyor. Amerika da ikiyüzlü, ateşkes çağırıyor ama İsrail'i destekliyor. Bu işler böyle olmaz ki!

Bu Katz herifi anlamak zor be! Ateşkes istiyolar ama Hizbullah'ı silahsızlandırmadan olmaz diyo. Sanki Lübnan kendi işine bakmalıymış gibi konuşuyo. İsrail de durmadan saldırıyor ama kimse onlara bir şey demiyor. Amerika da ikiyüzlü, ateşkes çağırıp İsrail'i destekliyor. Bu işler böyle olmuyor ki...

İsrail haklı mı? Hiç sanmıyorum! Hizbullah'ı silahsızlandırmak kolay mı? Bir de İsrail saldırılarını durdurmadan nasıl bir ateşkes olacak anlamadım ki! Amerika da ne yapıyor anlamadım. Ateşkes çağırıyor ama İsrail'i destekliyor, ikiyüzlülüğün ta kendisi!

Katz bu adamın kafası pek çalışmıyor gibi sanki. Ateşkes istiyor ama Hizbullah'ı silahsızlandırmadan olmaz diyor. Sanki Lübnan kendi işine bakmalıymış da başkaları karışamazmış gibi konuşuyor. İsrail de durmadan saldırıyor ama kimse onlara bir şey demiyor. Amerika da ikiyüzlü, ateşkes çağırıp İsrail'i destekliyor. Bu işler böyle olmuyor ki!

İsrail haklı mı? Hiç sanmıyorum! Hizbullah'ı silahsızlandırmak kolay mı? Bir de İsrail saldırılarını durdurmadan nasıl bir ateşkes olacak anlamadım ki! Amerika da ne yapıyor anlamadım. Ateşkes çağırıyor ama İsrail'i destekliyor, ikiyüzlülüğün ta kendisi!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri