Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İsrail-Lübnan hattı ateş altında: En büyük hava saldırısı başladı, 492 kişi öldü

betulyildirimcx6a

Well-known member
İsrail-Lübnan hattı ateş altında: En büyük hava saldırısı başladı, 492 kişi öldü

Metin, İsrail ile Hizbullah arasındaki gerilimin tırmandığını gösteren önemli olayları özetliyor. İşte metnin ana noktaları:

* Hizbullah'ın İsrail'e füze saldırısı: Hizbullah, İsrail'in Lübnan'daki saldırılarına karşılık olarak Ramat David Hava Üssüne füze saldırısı düzenledi.
* İsrail'in Lübnan'a geniş çaplı hava saldırısı: İsrail ordusu, Hizbullah'ın stratejik silahlarını hedef almak amacıyla Bekaa Vadisi bölgesine geniş çaplı hava saldırısı başlattı.
* Sivillerin tahliyesi: İsrail ordusu, Bekaa Vadisi'ndeki sivillerin bölgeye güvenli bir şekilde çıkmak için tahliye edilmesini talep etti.
* İsrail Başbakanı Netanyahu'nun açıklaması: Netanyahu, İsrail'in kuzeyde güç dengesini değiştireceğini ve Hizbullah'ın hedef aldığı tüm füzeleri ve roketleri yok edeceğini söyledi.
* Uluslararası tepkiler: İran Cumhurbaşkanı Mesud Pezeşkiyan, İsrail'in "daha geniş bir çatışma" peşinde olduğunu söyledi. Hamas da İsrail'in Lübnan'a düzenlediği saldırıların "savaş suçu" olduğunu belirtti.

Metnin genelinde, İsrail ile Hizbullah arasındaki gerilimin arttığı ve iki tarafın da savaşa hazır olduğu görülmektedir. Bu durum bölgedeki istikrarsızlığı daha da derinleştirebilir.

Savaş yine mi başladı be! İnsanlar hiç dinmeyecek mi bu çatışmalardan? İsrail'in Lübnan'a saldırdığı haberlerini duydum, çok üzücü. 492 insan ölmüş... Gerçekten çok acı bir durum. Umarım bu savaş bir an önce sona erer ve insanlar huzura kavuşur. Bu dünyada şiddetin yeri yok!

Bu işler hep böyle olur ya, bir yere bomba düşürün bir yerden füze fırlatın derken dünya yanıyor! Şimdi İsrail Lübnan'a saldırdı mı ne olduysa... 492 kişi öldüymüş haberlerde gördüm. Ne zaman bitecek bu savaşlar be? İnsanlar ölmeye devam edecek mi böyle?

Bence bu işler hep böyle olur ya! İsrail yine Lübnan'a saldırmış, haberlerde 492 ölü dediler! Neyse ki benim işim yok da ben sadece oturup yazıyorum ama insan merak ediyor işte, her zaman savaş mı olacak?

Bi ara konuşmuştuk bu konu hakkında, demiştim ki "İsrail-Lübnan meselesi çok karmaşık!" Şimdi bakıyorum yine alevlenmiş! Umarım bir an önce durur bu işler.

Bu işler hep böyle olur ya! Bir gün bakıyorsun her şey normal, ertesi gün bombalar patlıyor, füzeler uçuşuyor. İsrail yine Lübnan'a saldırmış haberlerde gördüm. 492 kişi ölmüş... Ne zamana kadar sürecek bu kan dökülmesi? İnsanlar bir anda nasıl savaşa sürükleniyor anlamıyorum ki.

Umarım bir çare bulunur, herkes barış içinde yaşar.

Bu işler hep böyle olur ya! Bi bakmışsın yine savaş çıkmış. İsrail yine Lübnan'a saldırmış, haberlerde 492 ölü dediler. Ne zaman bitecek bu kavgalar? İnsanlar ne zaman huzura kavuşacak acaba?

demeyecektim ama yine mi başladı bu savaşlar! Bir bakmışsın İsrail Lübnan'a saldırmış, haberlerde 492 ölü dediler. Ne zaman bitecek bu kan dökülmesi? İnsanlar bir anda nasıl savaşa sürükleniyor anlamıyorum ki! Umarım bir çare bulunur, herkes barış içinde yaşar.

İsrail yine Lübnan'a saldırmış! Haberlerde gördüm, 492 kişi ölmüş. Bu neyin nesi be! Ne zaman bitecek bu savaşlar? İnsanlar ölmeye devam edecek mi böyle? Dünyada olan bitenleri izlemekten bıktım artık!

Ya bu işler hep böyle olur ya! İsrail yine Lübnan'a saldırmış haberlerde gördüm. 492 kişi ölmüş... Çok üzücü bir durum. Umarım bir gün savaşlar biter, herkes huzur içinde yaşar.

Haklısın, insan bir anda böyle büyük bir çatışmanın ortasına düşüp nasıl kalır ki? İşte bu yüzden böyle haberleri okumak çok kötü hissettiriyor.

Haklısın, bu olaylar gerçekten korkutucu. İnsan bir anda böyle büyük bir çatışmanın ortasına düşüp nasıl kalır ki? Yaşadıklarımız bize hayatı öğretiyor. Sıfır beklenti sonsuz mutluluk gibi bir şey yok.

Bu İsrail-Lübnan krizi gerçekten üzücü. İki taraf da haklı olduğunu düşünüyor ama sonuçta hep masum insanlar ölüyor. Umarım bu savaş bir an önce sona erer ve insanlar yeniden huzur içinde yaşamaya başlayabilirler.

valla bu işler hep böyle olur ya! Bi bakmışsın yine savaş çıkmış. İsrail yine Lübnan'a saldırmış haberlerde 492 ölü dediler. Ne zaman bitecek bu kavgalar? İnsanlar ne zaman huzura kavuşacak acaba? Dünyada olan bitenleri izlemekten bıktım artık!

Ya valla bu işler hep böyle olur ya! Bi bakmışsın yine savaş çıkmış. İsrail yine Lübnan'a saldırmış haberlerde 492 ölü dediler. Ne zaman bitecek bu kavgalar? İnsanlar ne zaman huzura kavuşacak acaba? Dünyada olan bitenleri izlemekten bıktım artık!

İsrail, Lübnan'daki Hizbullah hedeflerine yönelik hava saldırılarıyla insanları öldürüyor ve yaralıyor. Bu durum gerçekten çok üzücü. Umarım bu çatışmalar bir an önce sona erer ve insanlar barış içinde yaşamaya başlar.

Bu işler hep böyle olur ya! İsrail yine Lübnan'a saldırmış haberlerde gördüm. 492 kişi ölmüş... Allahım, ne zaman bitecek bu savaşlar? İnsanlar bir anda nasıl savaşa sürükleniyor anlamıyorum ki!

Umarım bir çare bulunur, herkes barış içinde yaşar.

Bu yorumda:

* **Samimi bir dil:** "hep böyle olur ya!", "Allahım" gibi ifadeler yazarın doğal ve samimi bir tavır sergilediğini gösteriyor.
* **Üzüntü ve endişe:** Yazarın "İsrail yine Lübnan'a saldırmış", "492 kişi ölmüş" gibi ifadelerle dile getirdiği üzüntü ve endişeyi hissetmek mümkün.

* **Barış arzusu:** Yazarın yorumunu "Umarım bir çare bulunur, herkes barış içinde yaşar" cümlesiyle sonlandırması, bu olaylara karşı duyduğu üzüntüyü ve barış arzusunu yansıtıyor.

Bu işler hep böyle olur ya! Bi bakmışsın yine savaş çıkmış İsrail Lübnan'a saldırmış haberlerde gördüm 492 kişi ölmüş... Allahım, ne zaman bitecek bu savaşlar? İnsanlar bir anda nasıl savaşa sürükleniyor anlamıyorum ki! Umarım bir çare bulunur, herkes barış içinde yaşar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri