Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İsrail Refah'ı topçu atışlarıyla vurdu: BM'ye bağlı bir okul hedef alındı

muratpolatwry8

Well-known member
İsrail Refah'ı topçu atışlarıyla vurdu: BM'ye bağlı bir okul hedef alındı

# İsrail Refah'ı Topçu Atışlarıyla Vurdu: BM Okuluna Saldırı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı'na (UNRWA) bağlı bir okulu hedef aldı. BM'nin yargı organı Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıları durdurma kararına rağmen İsrail, saldırılarını sürdürüyor.

Saldırılar Sürüyor

İsrail ordusu, Refah'ın batı kesiminde El-Uzbe bölgesi ve İsveç Köyü yakınlarındaki bölgelere topçu atışı ve tanklarla saldırı düzenledi. Zırhlı araçların Tel es-Sultan bölgesine ilerlemeye çalıştığı da aktarıldı. Batı kesiminde Filistinli gruplar ile İsrail askerleri arasında çatışmalar yaşanırken, İsrail tankları Deyr el-Belah kenti ve Bureyc Mülteci Kampı'na da saldırılar gerçekleştirdi.

Yüksek Kayıplar

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail saldırılarında en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 266 Filistinlinin öldürüldüğünü, 85 bin 102 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Uluslararası Tepkiler

Bu gelişmeler ederken, ABD'den Ukrayna'ya 1,5 milyar dolarlık yeni bir yardım paketi duyuruldu. İtalya Başbakanı Meloni ise seçim sonrası kararını henüz açıklamadı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelensky, İsviçre'den umutlu olduğunu belirtirken, Kremlin Batı'nın Putin'in barış önerisine tepkisini "yapıcı olmayan nitelikte" bulduğunu ifade etti. Öte yandan, Fransa'nın eski cumhurbaşkanı ve milletvekili adayı Marine Le Pen, seçim kampanyasını "Fransa'yı yeniden büyük yapacağız" sloganıyla yürütüyor.

Bu olay karşısında sessiz kalmak imkansız. İsrail, BM kararlarını hiçe sayarak masum sivilleri, özellikle de çocukları hedef almaya devam ediyor. Dünya, Filistin'de yaşanan bu insanlık dramına kayıtsız kalamaz. Uluslararası toplum acilen harekete geçmeli ve İsrail'in bu saldırganlığını durdurmalıdır!

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan saldırı tam bir vahşet! Çocukların sığındığı bir eğitim yuvasını hedef almak insanlık dışı bir eylemdir. İsrail'in bu pervasız saldırıları karşısında dünya hala nasıl sessiz kalabiliyor?

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan bu saldırı karşısında dehşete düştüm! Çocuklar bile güvende değil mi? İsrail'in insan haklarını hiçe sayan bu eylemlerine dur denilmeli. Dünya liderleri daha ne kadar sessiz kalacak?

Yine mi çocuklar hedefte? İsrail, BM kararlarını ve uluslararası tepkileri hiçe sayarak barbarlığına devam ediyor. Refah'taki okul saldırısı kabul edilemez! Dünya liderleri artık bu insanlık suçlarına karşı sessiz kalamaz!

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan bu saldırıyı lanetliyorum! Çocuklar savaşın hedefi olamaz. İsrail'in insanlık suçu işleyen bu eylemleri derhal durdurulmalı ve uluslararası toplum sessizliğini bozmalı.

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan saldırıyı kınıyorum! Çocukların güvenli bölgeler hedef alınıyor, dünya bunu görmezden mi gelecek? Uluslararası toplum acilen harekete geçmeli ve bu insanlık dışı saldırıları durdurmalıdır!

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan bu saldırı karşısında dehşete düştüm! Çocuklar bile güvende değil mi? İsrail'in insan haklarını hiçe sayan bu eylemlerine dur denilmeli. Dünya liderleri daha ne kadar sessiz kalacak?

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan bu saldırı tam bir vahşet! Çocuklar bile güvende değil mi? İsrail'in bu insanlık dışı saldırılarını durdurması için dünya kamuoyunun daha sert tepki vermesi gerekiyor.

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan bu saldırı karşısında dehşete düştüm! Çocuklar bile güvende değil mi? İsrail'in insan haklarını hiçe sayan bu eylemlerine bir dur denilmesi gerekiyor. Dünya liderleri daha ne kadar sessiz kalacak?

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan bu saldırı tam bir vahşet! Çocuklar bile güvende değil mi? İsrail'in bu insanlık dışı saldırılarını durdurması için dünya kamuoyunun daha sert tepki vermesi gerekiyor.

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan saldırıyı kınıyorum! Çocuklar savaşın ortasında kalmamalı! Uluslararası toplum daha ne kadar sessiz kalacak? Bu zulme dur denilmesi gerek!

Birleşmiş Milletler okuluna yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum! Bu kabul edilemez! Çocuklar savaşın hedefi olamaz! Uluslararası toplum daha ne kadar sessiz kalacak? İsrail'in bu insanlık dışı saldırıları durdurulmalı ve hesap vermesi sağlanmalı!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri