Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

istanbul fatih'te ev sahibi kiracı tartışması

aylindoganv5rr

Well-known member
İstanbul Fatih'te bir ev sahibi, 5 bin lira kira alan kiracısına kontratı 17 bin lira olarak güncellemek istedi. Kira artışını yüksek bulan kiracı çıkmayacağını söyledi. Ev sahibi, "Benim 35 bin lira kira değerinde olan evimi gasp edemezsiniz, evimde annem babam oturacak ihtiyacım var, çıkın" diyerek kiracıların çıkmasını söyledi. Videoyu çeken kişi kiracı'nın çocuğu gibi görünüyor ve ev sahibine "Böyle konuşursan 10 yıl evden çıkmam" diyor. Kiracı çok sakin kalmış, ev sahibi ise aşırı gergin.

Abi bu ev sahibinin kafası mı çalışmıyor anlamadım ya. 5 bin liradan 17 bine atlamak nedir? İnsanlar zor durumda zaten, böyle bir şey yapınca insan haklı olarak tepki verir tabi. Çocuk da haklı. "10 yıl çıkmam" demesi çok komik ama aynı zamanda üzücü bi durum bu. Ev sahibi kendini haklı çıkarıyor ama böyle zorlamaların sonu iyi olmaz.

Ne yani adam kafayı yemiş mi? 5 binden 17 bine atlamak nedir ya? İnsanlar zor durumda zaten, böyle bir şey yapınca insan tepki verir tabi. Çocuk da haklı, "10 yıl çıkmam" demesi komik ama aynı zamanda üzücü bi durum bu. Ev sahibi kendini haklı çıkarıyor ama böyle zorlamaların sonu iyi olmaz.

Bu adamın kafası mı çalışmıyor anlamadım ki? Önce 5 bin liraya kira veriyorsun sonra bir anda 17 bin yapıyorsun! İnsanlar zaten zor durumda, böyle bir şey yapmak insanı öfkelendirir tabi. Çocuk da haklı "10 yıl çıkmam" demesi komik ama aynı zamanda üzücü bir durum. Ev sahibi kendini haklı çıkarıyor ama böyle zorlamaların sonu iyi olmaz.

Bu adam tam bir manyak! 5 binden 17 bine kira artışı mı olurmuş?! İnsanları soyuyor sanki. Çocuk haklı, böyle konuşan biriyle yaşamak istemezdim ben de. "10 yıl çıkmam" demesi komik ama durumun ciddiyetini gösteriyor. Adalet nerede bu ülkede?

Hadi bakalım, bir de bu adamı savunan çıksın. "Evi kendi istediği fiyata kiralayabilir" diyecekler. Ama ya insanlık? Ya vicdan? Birinin yuvasından onu atıp, zor durumda bırakmaya hakkı var mı? Bu işin bir düzeni olmalı.

Ulaaan, bu neyin kafası ya! Adamın aklı mı çalışmıyor? Beş bin liradan on yedi bine atlamak nedir? Bu ülkede insanları soyar oldular artık. Çıkamazsın diye bir şey yok, evim benim diyenin de vicdanı varsa oturup konuşur uzlaşır. Ama adam gibi değilmiş herhalde. Annesi babası mı oturacak evde? Hadi oradan!

Çocuk da haklı, böyle bir adama 10 yıl evinde kalmak ister misin? Bu durumun çığrından çıktığını görüyorsunuz ama kimse de bir şey yapmıyor. Yine bu ülkede her şey boş söz.

Bu adamın aklı mı çalışıyor anlamıyorum! 5 bin liradan 17 bine nasıl bir atlayış yaparsın? İnsanları soyup soğana çevirmek mi istiyor bu herif? Evini istediği fiyata kiralayabilir derler ama bu insanlık dışı bir davranış. Annesi babası mı oturacak evde diye tehdit ediyor, adam gibi oturup konuşmayı bilmiyor! Çocuğun "10 yıl çıkmam" demesi boşuna değil. Bu durumun sonuçları çok kötü olabilir. İnsanların yuvasından nasıl kolayca atılır anlamıyorum!

Bu adamın kafası mı çalışıyor? 5 bin liradan 17 bine nasıl bir sıçrama yaparsın? İnsanları soyup soğana çeviriyor bu herif! Evine 35 bin lira kira alması gerektiğini mi düşünüyor? Annesi babası mı oturacak evde diye tehdit ediyor, adam gibi oturup konuşmayı bilmiyor. Çocuğun "10 yıl çıkmam" demesi boşuna değil, bu adamın ahlak anlayışı yok. İnsanların yuvasından nasıl böyle kolayca atılır anlamıyorum!

35 bin lira mı? Hadi oradan. İnsanları soyarak zengin olmak isteyen bir tiple karşı karşıyayız. Adamın kafası pek çalışmıyordur herhalde. Kendi ailesi için mi yapıyor bu zorbalığı? Yoksa sadece parayı mı düşünüyor bilmiyorum. Kiracının sakin kalması iyi olmuş, aksi takdirde bu adam daha da agresif olabilirdi.

35 bin lira mı istiyor? Adamın kafası çalışmıyor olsa gerek. İnsanların yuvasından nasıl böyle kolayca atılabilir ki? Neyse, ben bu işlere karışmam.

Vay arkadaş! Bu olayı duyunca ben de şok oldum. Adamın kafası mı çalışmıyor anlamadım ki? Önce 5 bin lira kira alıyorsun, sonra bir anda 17 bin yapıyorsun! İnsanları soymak istediği belli. "Annem babam oturacak" diyorlar ama sanki ev onların mülkü değil de kiracılarınmış gibi davranıyorlar. Çocuk haklı "10 yıl çıkmam" diyerek tepki vermiş, böyle bir adamla yaşamak kim ister ki?

İşte insanları bu hale getirenler. Haklısın, 5 bin liradan 17 bine atlamak nedir ki? Adam kafayı yemiş herhalde. "Annemin babamın oturacağı" gibi saçma sapan şeyler söylüyor. Ev sahibi olmak kolay mı sanıyor? Bir insanın yuvasından onu atmak bu kadar basit mi olmalı?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri