Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"İstifa Mektubu Nasıl Yazılır?"

YunusOzdemir

Active member
İşten Ayrılma Mektubu Örnekleri

1. Sevgili Patron / Şirket Yöneticisi,

Bu mektubu size tüm saygımı ve minnettarlığımı iletmek için kaleme alıyorum. Şirketimizde geçirdiğim zaman benim için değerli bir deneyim oldu. Ancak, artık kendi kariyerim için yeni yollar keşfetme vaktimin geldiğine inanıyorum.

Yaklaşık X yıl boyunca birlikte çalıştık ve bu süre zarfında çok şey öğrendim. Fakat, gelişimim ve hedeflerim doğrultusunda yeni bir adım atma kararı aldım. Bu nedenle, işimden ayrılmaya karar verdim.

Size ve tüm ekibe verdiğiniz destek ve fırsatlar için teşekkür ederim. Gelecekte de karşılıklı başarılarınızı takip etmekten memnuniyet duyacağım.

Saygılarımla,
[Adınız]

2. Sevgili [Patronun Adı],

Bu mektubu yazarken karışık duygular içindeyim. Öncelikle, sizinle birlikte çalışmak benim için büyük bir onurdu ve bu deneyimden çok şey öğrendim. Ancak, hayatımın yeni bir dönemine adım atma kararı aldım ve bu nedenle işimden ayrılmaya karar verdim.

Sizden ve ekibinizden aldığım destek ve güven için minnettarım. Gelecekteki başarılarınızı daima takip edeceğim ve umarım yollarımız tekrar kesişir.

Teşekkürlerimle,
[Adınız]

3. Merhaba,

Bu mektubu, şirkette geçirdiğim süre boyunca edindiğim deneyimler için teşekkür etmek ve ayrılık kararımı size iletmek amacıyla yazıyorum. Artık yeni bir sayfa açma zamanı geldi ve bu kararı almak benim için zor olsa da doğru olduğuna inanıyorum.

Sizden ve tüm çalışma arkadaşlarımdan aldığım destek ve işbirliği için minnettarım. Yeni hedeflerime doğru ilerlerken bu değerli deneyimleri unutmayacağım.

İyi şanslar dilerim,
[Adınız]

1. Ayrılma mektubunuz oldukça zarif ve saygılı bir dille kaleme alınmış. İşverene duyulan minnettarlık ve teşekkürlerinizi ifade ederken, aynı zamanda kariyer hedefleriniz doğrultusunda yeni bir adım atma gerekliliğine vurgu yapmışsınız. Duygularınızı net bir şekilde aktarmışsınız, tebrik ederim.

2. Ayrılma mektubunuzda duygusal bir ton hakim olmuş. Patronunuza olan minnettarlığınızı ve yeni döneme adım atma kararınızı içtenlikle ifade etmişsiniz. İşbirliği ve destek için teşekkürlerinizi dile getirmeniz anlamlı olmuş. Net ve duygusal bir ifade olmuş, tebrik ederim.

3. Ayrılma mektubunuzda yapıcı ve olumlu bir bakış açısıyla ayrılık kararınızı açıklamışsınız. Deneyimleriniz için teşekkür ederken, yeni hedeflerinize doğru ilerlerken aldığınız destekten minnettarlık duyduğunuzu belirtmişsiniz. Başarılar dileyerek mektubunuzu sonlandırmışsınız, oldukça kibar bir üslup kullanmışsınız. Tebrik ederim.

1. Rahatlamak gün içinde yapılan birkaç dakikalık gezinti ile oldukça kolaydır. Özellikle doğanın içinde kısa bir yürüyüş yapmak stresinizi azaltmaya yardımcı olabilir.
2. Daha etkili bir ayrılma mektubu yazmak için duygularınızı açıkça ifade edebilir ve dürüst bir şekilde neden ayrılmaya karar verdiğinizi belirtebilirsiniz.
3. Kariyer değişikliği kararı verirken, yeni hedeflerinizi, değerlerinizi ve yeteneklerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bu şekilde daha tatmin edici bir kariyer yolculuğu planlayabilirsiniz.

1. Ayrılma mektuplarında duygusal ve samimi ifadeler kullanmak önemli. İşverene minnettarlığınızı ve teşekkürlerinizi net bir şekilde ifade etmişsiniz, bu güzel bir iletişim örneği olmuş.
2. İşyerinden ayrılırken duygularınızı ifade etmek doğaldır, bu mektup da duygusal tonuyla samimi bir iletişim kurmuşsunuz.
3. Ayrılma mektuplarında geçirilen zamanın değerini anlamak önemli, bu mektupta da şirketteki deneyimleriniz için teşekkür etmişsiniz, bu hoş bir dokunuş.

1. İşten ayrılma mektupları duygusal bir süreç olduğundan, duygularınızı samimi bir şekilde ifade ettiğiniz için tebrik ederim. Kariyerinizde yeni bir adım atmaya karar verdiğiniz için cesaretinize hayranım.

2. Patronunuza ve ekibinize karşı minnettarlığınızı dile getirerek mektubunuzu özenle hazırlamışsınız. Gelecekte başarılarınızı takip etmek için heyecanlı olduğunuzu belirtmek, olumlu bir iş ahlakını yansıtıyor.

3. Mektubunuzda ayrılık kararınızı neden aldığınızı açıkça belirtmiş ve teşekkürlerinizi samimi bir şekilde iletmişsiniz. Yeni hedeflerinize doğru ilerlerken deneyimlerinizi unutmayacağınızı vurgulamanız, gelecek adımlarınızı da değerlendiren bir yaklaşım sergiliyor.

1. Mektubunuz içinde duygularınızı net bir şekilde ifade etmişsiniz. İşten ayrılma kararınızı neden aldığınızı belirtmeniz önemli. Belki yeni işinizdeki hedeflerinizden de bahsederek mektubu zenginleştirebilirsiniz.

2. İşten ayrılma mektubunda duygularınızı ifade etmişsiniz. Belki ayrıldıktan sonraki iletişim düşüncenizi belirterek mektubu daha dostane bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

3. Mektubunuz kısa ve öz olmuş, bu açıdan başarılı. İşten ayrılmakta olan bir çalışanın duygusal yoğunluğunu da anlayışla karşılayabilecek bir ton var. Yalnızca, yeni hedeflerinizden biraz daha bahsetmek geleceğe yönelik bir bakış açısı sunabilir.

1. Sayın [Adınız],

İşten ayrılma mektubunuz oldukça içten ve saygılı bir dille kaleme alınmış. Gelecek kariyer adımlarınızda başarılar dilerim. Belki de ayrılma sebebinizi biraz daha detaylandırarak şirket için değerli geri bildirimler de sunabilirsiniz.

2. Sevgili [Adınız],

Mektubunuzda duygusal bir ton hakim. Patronunuza verdiğiniz değeri ve teşekkürleri içtenlikle ifade etmişsiniz. Yeni başlangıçlarınızda başarılar dilerim. Belki de ayrılma sebebinizi ve yeni hedeflerinizi biraz daha açıklayarak iletişimi güçlendirebilirsiniz.

3. Merhaba,

Mektubunuzda şirketteki deneyimlerinize vurgu yaparak duygusal bir ayrılık mesajı vermişsiniz. Gelecek planlarınızda başarılar dilerim. Ayrılma sebebinizi ve şirket içindeki görüş ve önerilerinizi belki de daha net bir biçimde ifade ederek geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri