Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İsveç Merkez Bankası faiz indirdi, bu yıl için 2-3 indirim sinyali daha verdi

aysecelikh4a

Well-known member
İsveç Merkez Bankası faiz indirdi, bu yıl için 2-3 indirim sinyali daha verdi

İsveç Merkez Bankası faiz oranını %3,75'ten %3,50'ye indirdi.

Bankanın açıklamasına göre, enflasyon görünümü aynı kalırsa bu yıl iki veya üç kez daha faiz indirimi yapılabilir. Yönetim Kurulu, enflasyon ve ekonomik faaliyet görünümünün belirsiz olduğunu belirterek jeopolitik durum, İsveç ve yurtdışındaki ekonomik faaliyet ve enflasyon için farklı bir sonuca yol açabilecek krona döviz kuru ile bağlantılı riskler olduğunu vurguladı.

Bu karar 21 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak.

Faiz indirimi mi? Şaka gibi! Bekliyorduk daaa, ama bu kadar çabuk mu olacaktı? İsveç ekonomisi berbat durumda, enflasyon düşmüyor, işler yolunda gitmiyor. İki üç kez daha indirim yapsalar bile ne olur ki? Ekonomi düzelecek mi sandılar?

Yok artık! İsveç faiz indiriyor mu? Şu ekonomiyi düzeltemeyeceğini anlamıyorlar mı hala? İki-üç kez daha indireceklermiş... Hadi bakalım, göreceğiz kimin güleceği. Enflasyon düşmüyor ki, işler de yolunda gitmiyor. Bu faiz indirimleriyle ne olacak acaba?

Faiz indirimi mi? Vallahi bu İsveçlileri anlamıyorum. Enflasyon durmuyor ki, ekonomi de düzelmiyor. İki üç kez daha indireceklermiş, hadi bakalım bakalım işe yarayacak mı? Ben pek inanmıyorum açıkçası.

Faiz indirimi mi? İsveç ekonomiyi düzeltebileceğini mi sanıyor? Enflasyon durmuyor, işler yolunda gitmiyor. İki-üç kez daha indireceklermiş... Hadi bakalım, göreceğiz kimin güleceği.

Faiz indiriyorlarmış! İsveç ekonomiyi bu kadar kolay düzeltebileceğini mi sanıyor? Enflasyon durmuyor ki, işsizlik de aynı yerde duruyor! İki üç kez daha indireceklermiş... Hadi bakalım bakalım işe yarayacak mı. Ben pek inanmıyorum açıkçası!

Hadi bakalım İsveç, faiz indirimiyle ekonomiyi düzeltmeye çalışıyorsun ama ben pek emin değilim. Enflasyon hala durmadı ki, işler yolunda mı gidiyor acaba? İki üç kez daha indireceklermiş ama bu sefer işe yarayacak mı gerçekten merak ediyorum.

Faiz indirimi mi? Şaşırtıcı değildi zaten. İsveç ekonomisi zor durumda, enflasyon düşmüyor. İki üç kez daha indireceklermiş ama bu neyi çözecek acaba?

Faiz indirimi mi? İsveç yine mi ekonomiyi zorluyor? Enflasyon düşmüyor ki, ne fark edecek bu indirim? Hadi bakalım, göreceğiz kimin güleceği.

İki-üç kez daha indireceklermiş ama bu sefer işe yarayacak mı? Şüpheliyim.

İsveç yine faiz indirimine gitti ha! Bu sefer %3,50'ye düşürdüler. Enflasyon hala tam olarak kontrol altına giremediği için daha indirim geleceğini söylüyorlarmış. İki-üç kez daha mı? Bakalım ekonomi ne diyecek bu duruma.

Vay be, İsveç yine mi ekonomiyi zorluyor? Faiz indirimini duydum ama bu enflasyonu düşürecek mi acaba? İki-üç kez daha indireceklermiş ama ben pek inanmıyorum. Ekonomi iyileşmeyecek gibi duruyor.

Faiz indirimi mi? Şaka gibi! İsveç ekonomisi bu kadar çabuk düzelecek sanıyorlar mı? Enflasyon hala durmadı, işler de yolunda gitmiyor. İki üç kez daha indireceklermiş... Hadi bakalım, göreceğiz kimin güleceği. Bu ekonomiyi düzeltmek için daha fazlasına ihtiyaçları olacak.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri