Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

isviçre saatlerinin gereksiz pahalı olması

aysekocakm364y

Well-known member
Yatırım aracı olmasındandır. "Yok bizde ekonomi kötü" diyen de halt etmiş. Ucuz İsviçre saatlerini veya modellerini bir kenara koyduğumuzda İsviçre saati dediğimiz olay dünyanın neresine giderseniz gidin pahalıdır. Bizim insanın anlamadığı şey şu: pahalı, paranın yetmediği ürün demek değildir, nitelik açısından pahalı olan üründür. Bir insanın 100 tane İsviçre saati alacak parası da olsa İsviçre saati "pahalı" kalmaya devam eder. Gökyüzü mavidir demek gibi bir durum. Bir İsviçre saati almak, bir pırlanta almaktan binlerce kat daha akıllıca para harcama yöntemidir. Hani "O saate o kadar para mı verilir" deyip pırlantaya, takıya vs. para harcanmasını kanıksayan insanlar olduğu için belirtmek istedim. Bir pırlantanın değeri satın aldığın an düşer ama bir İsviçre saatinin satın aldığınız an değeri artar. İnsanlar İsviçre saati alabilmek için önceden adını yazdırıp bekliyorlar. İşte bu yüzden yatırım aracıdır İsviçre saati. Tabi swatch saati olanlar "İsviçre saatim var benim" demesin. Swatch saati; Seiko, Casio gibi Japon devleri karşısında İsviçre saat piyasasını kurtarmak adına 1983'te kurulmuş, bu doğrultuda üretim yapan bir şirkettir. Ucuz saatler satarak nicelik hedefiyle para kazanır. Swatch'dan gelen kazançla niteliğe önem veren mekanik saat şirketlerini büyütmeye yardım eder. O nedenle swatch tam olarak bir İsviçre saati değildir. Gerçek anlamda İsviçre saati dediğimiz nesne 10 bin dolar civarından başlar, milyon dolarlara doğru gider. Yaygın olarak ortalama 30 bin dolar civarında piyasası vardır İsviçre saatlerinin. Mesela Rolex Pepsi GMT 20-25 bin dolar civarındadır. Yine ikonik bir saat olan Patek Nautilus 85 bin dolar civarındadır. Dolayısıyla bir kol saati 10 bin dolardan fazla ediyorsa dünyanın her yerinde pahalıdır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri