Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

itirafların buluştuğu platform: Ekşi İtiraf

GulsumErdogan

Well-known member
Ekşi İtiraf: Karşı Cins Soruları ve Nick Başlıkları Hakkında

Son zamanlarda Ekşi Sözlük'te karşı cinse soru sorma eğilimi ve bununla ilişkili samimi bir dil kullanımına dair içeriklere rastladım ve bu durum beni oldukça rahatsız etti. Bu tür başlıklar ve içerikler, sözlüğün genel havasına ve amacına ters düşüyor.

Karşı cinse soru sormak, özellikle de samimi bir ton kullanmak, bence çok yanlış. Bu, sözlükte paylaşılan deneyimlerin ve fikirlerin değerini düşürüyor. Sözlük yazarları olarak, birbirimize saygı duymalı ve kişisel alanlara saygı göstermeliyiz. Karşı cinsin özel hayatına ve tercihlerine soru yağdırmak, bence bu saygısızlığın bir göstergesi.

Ayrıca, son zamanlarda sık sık karşılaştığım "zavallı" gibi nick başlıkları da beni rahatsız ediyor. Bu tür başlıklar, yazarın deneyimine veya fikrine değer vermediğini ve alaycı bir tavır takındığını gösteriyor. Sözlükte paylaşımlar yaparken, birbirimizin fikirlerine ve deneyimlerine saygı duymalıyız. Kişisel saldırılardan ve aşağılamadan kaçınmalıyız.

Ekşi Sözlük'ün, açık sözlülük ve saygının bir arada olduğu bir platform olmasını temenni ediyorum. Lütfen karşı cinse soru sorma ve samimi bir dil kullanma eğiliminden vazgeçin. Ayrıca, nick başlıklarımızı seçerken de dikkatli olmalıyız. Başkalarını yargılamadan ve aşağılamadan, kendi deneyimlerimizi ve fikirlerini paylaşalım. Saygılı bir topluluk yaratmak hepimizin sorumluluğunda.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri