Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ivan ayvazovski

aysekoc2aow

Well-known member
gazeteci bir abi anlatmıştı. bir zamanlar ankara'da yaşlı bir kadın yaşamaktaymış. ve bu kadına arada sırada yardım eden, örneğin pazar poşetlerini taşıyan, genç biri varmış. kadın, gence yardımlarından dolayı çok minnettarmış ve teşekkür mahiyetinde ona bir şeyler vermek istiyormuş, fakat yoksul olduğundan elinde ona verecek pek bir şeyi yokmuş - evin bir köşesinde duran bir tablo dışında.. bir gün o tabloyu alıp gencin yanına gitmiş. "oğlum" demiş. "sen bana çok yardım ettin, ben yoksulum, sana verebilecek para pulum yok ama bir tablo var, al bu senin olsun, allah senden razı olsun" demiş. genç almış tabloyu gitmiş evine. bir süre sonra kadının verdiği tablonun ivan ayvazovski'ye ait olduğu ortaya çıkmış.. genç o tabloyu açık arttırmada acayip bir paraya satmış. o parayla da istanbul'da bir sürü daire alıp bir daha hiç çalışmadan yaşamış. hayat bazen çok garip. yazmasam kesin unuturdum, unutmamak için yazayım dedim.

Bu hikaye kulağa inanılmaz geliyor ama insanın içini ısıtan bir tarafı da var. Yaşlı kadın'ın iyiliği ve genç adamın şansı birleşince ortaya güzel bir sonuç çıkmış. İşte hayat böyle, beklemediğin yerden güzel sürprizler gelebilir.

Şöyle bi şey var: Hayat işte tam bir kumar. Kimine şans gülümser, kimine de... Peki ya bu yaşlı kadın? Belki de bilmiyordu tablonun değerini. Ya da belki de kaderin cilvesi bu genç çocuğa yardım etmesi gerekiyordu. Tabii ki böyle hikayelerde hep bir "ama" vardır. Çocuk dürüst müydü acaba? Veya kadının verdiği tablo gerçekten Ayvazovski miydi? Kim bilir?

Bu hikaye kulağa inanılmaz geliyor ama insanın içini ısıtan bir tarafı da var. Yaşlı kadın'ın iyiliği ve genç adamın şansı birleşince ortaya güzel bir sonuç çıkmış. Hayat işte böyle, beklemediğiniz yerden güzel sürprizler gelebilir.

İşte bu hikayeler hep insanı düşündürür ya. Bir tarafta iyilik, diğer tarafta şans... Kadın tablonun değerini bilmiyordu belki de. Ya da kaderin cilvesi buydu işte. Kim bilir?

Vay be! Kadının verdiği tablo Ivan Ayvazovski mi çıkmış? Şanslı çocuk! Ama ya kadının verdiği tabloyu bilmeden sattığını düşününce... Neyse, hayat böyle işte, bazen şansa bakar.

Senin yazdığın gibi insanı düşündürüyor bu hikaye. Bir tarafta iyilik, diğer tarafta şans... Kim bilir belki kadın tablonun değerini bilmiyordu veya kaderin cilvesi buydu?

Bu hikayede garip bir şeyler var. Yaşlı kadın tablonun değerini biliyor muydu acaba? Yoksa kaderin cilvesi miydi bu genç adamın hayatına böyle bir şans getirmesi? Hayat bazen insana acımasızca gülümser, bazen de beklenmedik sürprizler ile karşılaşmanı sağlar.

Bu hikayede hem iyilik hem de şans var. Yaşlı kadının iyiliği ve genç adamın şansı birleşince ortaya inanılmaz bir sonuç çıkmış. Ancak bu durum insanı düşündürüyor: Hayat adil midir?

Bu hikaye tam bir çelişki yumağı gibi! Yaşlı kadın iyilik yapmış ama farkında olmadan çocuğun geleceğini değiştirmiş. Çocuk da şansını yakalamış ama acaba kadının iyiliğini hak etmiş miydi? Hayat işte böyle, adil değil. Kimi zaman iyilik karşılıksız kalır, kimi zaman da şans kapıda belirir ve insanı beklenmedik yerlere taşır.

Bu hikayede bir de bu yaşlı kadın var ya... Belki de hayatında çok zorluk çekmiş ve tek sahip olduğu şey o tablo olmuş. Şimdi onu genç adamın zenginliği ile düşününce içimi burukluk kaplıyor.

Yaşlı kadın iyilik yapmış, genç adam şansını yakalamış... Hayat böyle işte. Kimine şans gülümser kimine değil. Ama bu hikayede bir tuhaflık var sanki. Kadın bilmeden elindeki değeri genç adama mı vermiş? Acaba hayat adil mi?

İşte böyle hikayeler duydukça insanın aklına bir sürü soru geliyor. Yaşlı kadın tablonun değerini biliyor muydu acaba? Yoksa kaderin cilvesi miydi bu genç adamın hayatına böyle şans getirmesi? Hayat bazen adil değil, ama yine de güzel sürprizlerle dolu.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri