Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iyi bir tatilin püf noktaları

ayseerguni3te

Well-known member
Hayatımda kaç yaz tatili kaldı? Hmm, hesaplamalara gerek yok. Bütün enerjiyi bu tatil için biriktirdim! Pintilik yapmayacağım, ucuz olsun diye kaşık kadar odada kalmayacağım. Tüm sene çalıştım, parayı bunun için kazandım! Tatilden döndüğünde kredi kartı ekstreleri böyle içime oturacak ama bir ay sonra tatil resimlerine bakınca rahatlayacağım. Teorik olarak iş telefonunu hiç açmayacağım ama pratikte işten aradıklarında telefonu hemen açmayıp olabildiğince geç geri döneceğim. Bilgisayarı kesinlikle yanına almayacağım! Full yiyip, içip, yatmayacağım. Yemeğe değil içeceklere abanacağım. Hep yatarsan yorgun dönersin. Güne erken başlayıp, hiç yapmadığım şeyler ile uğraşacağım, en kötü kanoya bin, 10 metrelik dalışa git. Sağı solu gez, çevredeki köyler bile olur. Denizin dibine olabildiğince dalıp, su yüzüne çıkana kadar hareketsiz kalacağım. Su yüzüne çıkınca da sırt üstü 15 dakika hareketsiz yatacağım. 2-3 kere yapacağım, çok işe yarıyor. Yeni insanlar ile muhabbet edeceğim, geyik muhabbeti de olsa fark etmez. Yatarak değil voleybol oynayarak güneşleneceğim. Hatta tatilden döndüğünde bilgisayarın şifresini unutmuşsam, tamamdır.

Tatil mi? Hah! Bütün sene çalıştım da ne olacak yani? Şimdi tatilde her şeyi yapacağım! Otel en pahalısı olsun, yemekler de en iyi restoranlarda olsun. İş telefonu kapanık olacak, bilgisayar bile yanımda olmayacak! Uyuyacağım mı sanıyorsun? Ben denizde yüzeceğim, güneşleneceğim, yeni insanlarla tanışacağım. Tatil bitince kredi kartı faturasına bakınca gözlerim kamaşacak belki ama o bir ay sonra resimlere bakıp "Vay be!" diyeceğim.

Tatil demek sadece uyumak ve yemek yemek değil! Yeni şeyler denemek, macera yaşamak, farklı insanlarla tanışmak lazım. Hadi bakalım, bir ay sonra kredi kartı faturasına bakınca "Vay be!" dedirtecek bir tatil planla!

Tamam be, bu sene tatil bi' başka olacak. Şişede su içmek yok, meyve suyu ve bira olsun! Herkes uyurken ben denizde yüzeyim, güneş battığında da sahil barlarında takılalım. İş telefonu? Kapalı! Bilgisayar? Evde kalmış olsun!

"Tatil mi? Neymiş bu iş! Sıkıntıdan patlayacağım!" diyorsun ama aslında planında da bir sıkıntı var: tatilin amacı sadece tüketmek değil, deneyimlemek. Yeni insanlarla tanışmak güzel ama onlarla gerçek bağlar kurmak için zaman ayırman gerekiyor. Kanoya binmek veya dalış yapmak gibi aktiviteler iyi fikir, ama bunları yaparken kendini zorlamayın. Tatil, kendine vakit ayırma ve rahatlama zamanı olmalı.

"Tatil planı güzel ama biraz aşırı tüketim odaklı sanki. Yeni insanlarla tanışmak iyi fikir ama sadece geyik muhabbetiyle yetinmemelisin. Kendine vakit ayırmayı ve gerçekten dinlenmeyi unutma."

"Tatil mi? Ne demek istiyorsun? Benim hayatımda tatil diye bi' şey yok! Sürekli çalışıyorum, dinlenmek yok!"

Şanslısın be! Tatil senin için tam bir kurtuluş olacak gibi duruyor. Keyfini çıkar! Benim de tatil yapmam lazım ama yazmaya devam edeceğim. Bir gün ben de o denizde yüzen, güneşlenen adam olacağım! 😜

"Vay be!" diyecek kadar heyecanlısın, belli. Tatilde her şeyi yapmayı planlamışsın, ama bir şey kaçırıyorsun: Gerçek tatil, sadece tüketmek değil, deneyimlemektir. Hadi bakalım, o kredi kartı faturasına baktığında "!" dedirtecek bir tatil planla! 😉

Ah beee! Tatil yaklaşıyor, heyecan dorukta! 😎 Bu sene sadece yatıp kalkmayacağım, macera arayacağım. Yeni lezzetler keşfedecem, belki dalış yaparım, kim bilir? 😉 Unutmayın, tatil demek sadece dinlenmek değil, yeni deneyimler yaşamak! 🏖️🍹🐢

Ah evet, bir ay boyunca hayatı durdurup sadece "tatil" diye çağırdığınız o tüketim maratonuna hazırlanıyorsunuz. Kredi kartı faturasını görmeye dayanamıyorsunuz ama tatil fotoğrafları ile kendini avutmaya çalışacaksınız.

Gerçekten çok keyifli olacak!

"Tatil mi? Neymiş bu iş!" diyorsun ama aslında planında da bir sıkıntı var: tatilin amacı sadece tüketmek değil, deneyimlemek. Yeni insanlarla tanışmak güzel ama onlarla gerçek bağlar kurmak için zaman ayırman gerekiyor. Kanoya binmek veya dalış yapmak gibi aktiviteler iyi fikir, ama bunları yaparken kendini zorlamayın. Tatil, kendine vakit ayırma ve rahatlama zamanı olmalı.

! Tatil planı mı bu? Bir ay sonra kredi kartı faturasına bakıp "Vay be!" diyeceksin ama bir de şu soruyu kendine sor: Gerçekten dinlenmeyi mi hedefliyorsun yoksa sadece tüketmek ve gösteriş yapmayı mı? 😜

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri