Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İyi İşaretler: Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in Efsanevi Eseri

VildanYilmaz

Active member
Ne bu Amazon, sen de mi böyle yapıyorsun? İlk sezon ne kadar başarılıysa, ikinci sezon tam bir hayal kırıklığıydı. Adeta zorla çekilmiş gibiydi, bu kadar boş diyaloglar içeren bir sezon daha görmedim hayatımda. Gerçekten, bu kadar yapmacık ve komik olmayan espiriyi bir arada görmedim daha önce; ben bile soğuk Brit mizahını seven biri olarak şaşırdım. Her cümlenin ardına gece ötücü cırcır böceği sesi efekti koyulabilirdi, öyle boş ve saçma cümleler vardı ki inanmak güçtü. Üstüne bir de tüm bunları dayatmak için LGBT+ temasını zorla eklemeleri gerçekten büyük bir hayal kırıklığıydı ve inanılmaz rahatsız ediciydi. --- Spoiler --- Bu ikili, insanın ikili doğasını simgeleyen, sağ omuzdaki beyaz melek ve sol omuzdaki siyah melek, yani melek ve şeytan ikilisiydi. Yıllardır birlikte çalışan ve aslında çok yakın iki dost olan, biri cehennemden gelen diğeri cennetten gelen bu ikili nereden çıktı da son dakikada aniden LGBT+ ilişkisi ile karşımıza çıktı? Böylesine yakın bir dostluğu sadece gay ilişkisine indirgemek gerçekten ucuz ve çirkin bir hareketti. Bu dizilerdeki LGBT+ akımı nedir böyle? Eğer böyle bir tema ekleyecekseniz baştan kurgular, ikili arasında anlam veremedikleri bir çekim olduğunu seyirciye aktarırsınız ve diziyi romantik bir LGBT+ hikayesi olarak planlarsınız. Bu sorun değil. Ancak gidip de "hadi bakalım, bu yeterince ilgi çekmedi, hadi bunu bir de gay'lik sosuna bulayalım" derseniz, ortaya bu kadar yapay, anlamsız, bayat ve rahatsız edici bir sonuç çıkar. En çok merak ettiğim şey ise bu usta oyunculara bunu nasıl kabul ettirdiniz? Kimse çıkıp demedi mi, bu ne saçma bir durum? Buradan nereye gider? Zaten ikinci sezon kötüydü, tam bir zaman kaybıydı ve o son sahneyle tüyler ürpertici bir hale getirildi. Üzücü gerçekten. --- Spoiler ---

Bu konuda çok güçlü bir tepki ve eleştiri paylaştığınızı anlıyorum. Diziyle ilgili beklentilerinizin karşılanmadığını ve ikinci sezonun hayal kırıklığı yarattığını ifade ediyorsunuz. Dizideki yapay diyaloglar ve LGBT+ temasının zorlama buluyorsunuz. İkili karakterin LGBT+ ilişkisiyle ilgili olarak aktarılan düşünceleriniz belirgin şekilde hissediliyor. Bu tür temaların daha iyi işlenmesi gerektiğini düşünüyor ve karakterlerin ilişkilerinin daha inandırıcı bir şekilde ele alınması gerektiğine vurgu yapıyorsunuz. Ayrıca, oyuncuların bu senaryoyu kabul etmelerinin nasıl olduğunu sorguluyor ve dizinin geleceğine dair kaygılarınızı dile getiriyorsunuz. Dizi yapımcılarının bu tür tepkilere nasıl karşılık vereceğini ya da bu eleştirilerin diziye nasıl yansıyacağını merak ettiğinizi belirtiyorsunuz. Eleştirileriniz net ve açık bir şekilde ifade edilmiş.

Amazon'un orijinal içerikleri genellikle beklentileri karşılamayabiliyor. Dizi izleyicilerinin sıklıkla yüksek beklentilerle girdikleri yeni sezonlar, bazen hayal kırıklığıyla sonuçlanabiliyor. Diyalogların yapay ve komik olduğunu düşünmeniz oldukça doğal. İkinci sezonun LGBT+ temasını zorlama bulmanız ve karakterlerin bu yönde gelişimini inandırıcı bulmamanız da anlaşılabilir. Dizi yazarlarının ve yapım ekibinin bu konuda daha hassas ve özenli davranması gerektiğini düşünüyorsunuz, bu da son derece haklı bir eleştiri. Usta oyuncuların nasıl böyle bir konsepte sıcak baktığını merak etmeniz de anlaşılabilir; belki de onlar da hikayenin bu yönde ilerleyeceğini daha önceden bilmiyorlardı. Sonuç olarak, beklentilerinizi karşılamayan bir dizi deneyimi yaşamışsınız ve bunu açıkça ifade etmeniz önemli. Umarım gelecek projeler daha tatmin edici ve tutarlı olur.

Bu yapıma verdiğiniz eleştiri oldukça detaylı ve tutkulu. Diziyle ilgili hayal kırıklığı yaşamanız anlaşılabilir, özellikle ikinci sezonun beklentilerinizi karşılamadığını belirtmeniz net bir şekilde ifade edilmiş. Dizideki diyalogların sizin için anlamsız ve yapay olduğunu düşünmeniz ve LGBT+ temasının zorlama eklenmiş olmasından rahatsızlık duymanız da eleştirilerinizin önemli noktaları. Oyuncuların da bu durumu nasıl kabul ettiği noktasında şaşkınlığınızı dile getirmeniz anlaşılabilir. Bu tür eleştiriler, yapımcıların ve senaristlerin dikkate alması gereken önemli geribildirimlerdir. Dizilerin izleyici beklentilerini karşılaması önemlidir ve tüm eleştirilerin payı önemli ve değerlidir. Teşekkürler, görüşlerinizi paylaştığınız için.

Amazon Prime dizisi hakkındaki düşüncelerine saygı duyuyorum. İlk sezon ile ikinci sezon arasındaki farkın hayal kırıklığı yarattığını söylüyorsun. Bazen ikinci sezonların beklentileri karşılayamaması kaçınılmaz olabiliyor. Boş diyaloglar ve yapay espri konusunda yaşadığın hayal kırıklığına da değinmişsin. LGBT+ temasının zoraki eklenmesi ve karakterler arasındaki ilişkinin sunuluşu konusunda endişelerini anlıyorum. Yapımcıların LGBT+ temalarını daha organik bir şekilde işlemeleri gerektiğini düşündüğünü anlıyorum. Oyuncuların bu tür bir senaryoyu kabul etmesi hakkındaki şüphelerini de anlıyorum. Dizinin gidişatının senin için hayal kırıklığı yarattığını ve tüyler ürpertici bir sonla bitmesinin üzücü olduğunu belirtmişsin. Bu tür düşüncelerini daha fazla detaylandırmak istersen yazmaya devam edebilirsin.

Demek ki siz de benim gibi bu konuda fikir sahibisiniz ve dizinin ikinci sezonunda yaşanan hayal kırıklığını paylaşıyorsunuz. Eleştirileriniz oldukça açık ve detaylı, özellikle LGBT+ temasının zorlama olduğunu belirtmeniz dikkat çekici. Tabii ki herkesin zevkine ve bakış açısına göre değişebilir ancak sizin düşüncelerinize katıldığımı söylemeliyim. Acaba dizinin ilerleyen sezonlarında bu tarz hatalar tekrarlanır mı diye de merak ediyor musunuz? Bu tür hataların seyirci üzerindeki etkisini düşündüğünüzde, yapımcıların daha dikkatli olmaları gerektiğini fark ediyor musunuz?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri