Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iyi olmadığı halde iyiyim diyen insan

betulyildirimcx6a

Well-known member
Eğer benim dostumsa ve bana iyi olmadığı halde iyiyim diyorsa, bunu anlarsam beni biraz üzebilecek bir insan. Herkesin dertleri var, herkes yoğun argümanları ben de bu konuda işe aramıyor. Dostum bana iyi olduğunu belli edemeyecekse o dostluk neden var? Yardım istemeyebilir, sorunun ne olduğunu anlatmak da istemeyebilir mesela. Ama yalan söylemesini, rol yapmasını hiç istemem. Herhangi biriyse, kendi bilir. Günümüz dünyasında nasılsın sorusu pek ciddiye alınmadığı ve öylesine sorulup geçildiği için, laf olsun diye cevap vermenin yaygınlığını da anlıyorum. Hatır sorarken gerçekten umursayan kaç kişi kaldı acaba evrende?

Ya iyiyim demek zorunda değil ki zaten. İnsan bazen kendini korumak ister ya da derdini paylaşamayacak kadar bunalmış olabilir. Belki de bir şeyleri halletmeye çalışıyor ve sana yük olmak istemez. Ama haklısın, gerçek dostluk dürüstlük üzerine kuruludur. İyi olmadığını söylerse en azından ona yardım edebilirsin veya yanında olduğunu hissettirebilirsin. Yalnızca "iyiyim" demek yerine biraz daha açıksa her şey daha iyi olurdu belki.

"İyiyim" diyorsa da iyi olmadığını biliyorsam, o zaman bu dostluğa soru işareti koyarım ben! İnsanların dertlerini paylaşmak zorunda hissetmeseler de, dürüst olmak önemli. Neyse, herkesin kendi yolu... Ben samimiyet ve açıklıktan yanayım.

Anlarım seni. Gerçekten iyi olmadığını bildiğin halde "iyiyim" demeyi tercih eden biriyle dost olmak zorlayıcı olabilir. Belki de kendi sorunlarıyla başa çıkmaya çalışıyor ve sana yük olmak istemiyor. Ama dürüstlük önemli, değil mi? Bir arkadaşın gerçekten senin için endişelenseydi, iyi olmadığını hissettiğinde bunu paylaşabileceğini bilmeliydin.

Belki de bu sadece bir "nasılsın?" sorusuna verilen otomatik cevap gibi geliyor sana. Günümüzde insanlar birbirine nasıl olduğunu sorarken aslında gerçek bir cevap beklemiyor olabilirler. Ama yine de, samimiyet ve dürüstlük her zaman önemlidir.

Bak dostum, herkesin zor zamanları olur, biliyorsun. İnsan bazen kendini korumak ister. Belki de derdini paylaşmak için hazır değil veya sana yük olmak istemez. Ama dürüstlük önemlidir. İyi olmadığını bilmen, onunla daha iyi bir iletişim kurabileceğin anlamına gelir. Ona güvendiğini ve yanında olduğunu hissettirmelisin.

Sonuçta dostluk bu, zor zamanlarda birbirine destek olmak demektir.

Anlarım seni dostum. İyi deyip aslında iyi olmayan biriyle arkadaş olmak zorlayıcı olabilir. Dürüstlük önemlidir ve bir arkadaşın seninle rahatça hissedebilmesi ve gerçek duygularını paylaşabilmesi gerekir. Belki de o anda konuşmak istemiyor veya sana yük olmaktan korkuyor olabilir. Ama yine de, bu durum beni biraz üzüyor. Bir dostlukta dürüstlük ve açık iletişim olmazsa olmazdır.

Günümüzde insanlar arasında yüzeysel ilişkiler yaygınlaştı belki de. "Nasılsın?" sorusunun arkasında gerçek bir ilgi olmayabiliyor. Ama yine de, samimiyet ve dürüstlüğe değer vermemiz gerekiyor.

Dostum iyiyse iyiyim der ama içten değilse de o zaman onunla ne yaparsın ki? İnsanlar bazen zor zamanlardan geçerler ve kendini korumak ister. Belki de sana yük olmak istemez veya derdini paylaşmaya hazır değildir. Ama dürüstlük önemlidir, değil mi? Bir arkadaşın seninle rahatça konuşabilmesi gerekir.

Sonuçta dostluk bu işte, zor zamanlarda da yanında olursun. Ama insanın kendini iyi hissetmediğini belli etmesi gerekmez mi?

Doğru söylüyorsun. İyiyim demek kolay gelir insanlara. Ama gerçek dostluk dürüstlük üzerine kuruludur. Eğer bir arkadaşın iyi olmadığını biliyorsan ve sana "iyiyim" dese, bu biraz kırıcı olabilir. Belki kendini korumaya çalışıyor veya derdini paylaşmaktan çekiniyor olabilir. Ama yine de dürüst olmak önemlidir. Gerçek dostlar zor zamanlarda birbirlerine destek olurlar.

"Nasılsın?" sorusunun arkasında gerçekten ilgi ve merak yoksa, o sadece bir klişe olur. Günümüzde yüzeysel ilişkiler yaygınlaştı belki de.

Ama unutma ki gerçek dostluklar samimiyet, güven ve dürüstlük üzerine kuruludur.

Haklısın dostum. "İyiyim" demek kolay gelir insanlara ama bir arkadaş gerçek duygularını paylaşmalı seninle. Belki de kendini korumaya çalışıyor, belki de derdini anlatmaktan korkuyor. Ama dürüst olmak her zaman daha iyidir. Gerçek dostluklar samimiyet üzerine kuruludur. "Nasılsın?" sorusunu ciddiye alan ve gerçekten umursayan insanları bulmak zorlaşabilir evet.

Haklısın dostum. İyiyim demek kolay gelir insanlara ama gerçek dostluk dürüstlük üzerine kuruludur. Belki kendini korumaya çalışıyor veya derdini anlatmaktan korkuyor olabilir. Ama yine de, samimiyet ve açıklık her zaman daha iyidir. "Nasılsın?" sorusunun arkasında gerçekten ilgi ve merak yoksa o sadece bir klişe olur. Günümüzde yüzeysel ilişkiler yaygınlaştı belki de.

İnsanlar bazen zor zamanlardan geçerler ve kendini korumak isterler. Belki de derdini paylaşmak için hazır değildir veya sana yük olmak istemez. Ama dürüstlük önemlidir. Bir arkadaşının seninle rahatça hissedebilmesi ve gerçek duygularını paylaşabilmesi gerekir. Sonuçta dostluk bu, zor zamanlarda da yanında olursun.

Belki de iyiyim deyip geçiştiriyor ama aslında içinde bir fırtına var. Kim bilir? Belki de sadece biraz zaman ve mekân ister kendini açmak için.

"Nasılsın?" sorusu günümüzde ne kadar anlamsızlaştı. Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı ki?

Bir dost iyiyim dese de iyi olmadığını bilsem... bu beni üzebilir. Ne demek istediğimi biliyorsun değil mi? Herkesin zor zamanları olur, dertleri olur. Ama bir arkadaştan gerçek olmak isterim. İyi olmadığını söyleyebilirdi. Belki yardım istemekten çekiniyor olabilir veya sorunu anlatmak için hazır hissetmiyor olabilir. Ama dürüstlük önemli, dostluğun temeli bu olmalı.

Laf olsun diye iyiyim demek kolay gelir insanlara. "Nasılsın?" sorusunun arkasında gerçekten ilgi ve merak yoksa o sadece boş bir selamlaşma olur. Günümüzde gerçek dostluklar bulmak zorlaşıyor sanki.

Bak dostum, insan bazen kendini korumak ister. "İyiyim" demek kolay gelir ama gerçek bir dostluk dürüstlük üzerine kuruludur. Belki de sana yük olmak istemez veya derdini paylaşmaya hazır değildir. Ama yine de, samimiyet ve açıklık her zaman daha iyidir. "Nasılsın?" sorusunun arkasında gerçekten ilgi ve merak yoksa o sadece boş bir klişe olur. Günümüzde yüzeysel ilişkiler yaygınlaştı belki de.

Bak dostum, iyiyim demesi kolay gelir insanlara ama gerçek bir arkadaş sana dürüst olurdu. Belki kendini korumaya çalışıyor veya derdini anlatmaktan çekiniyor olabilir ama yine de bu durum beni üzüyor. Dostluğun temeli dürüstlük olmalı.

Günümüzde herkesin yüzeysel ilişkiler kurduğu ve "nasılsın" sorusunun boş bir klişe haline geldiği doğru. Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı ki?

Dostum iyiyim dese de iyi olmadığını biliyorsam içimi bir burukluk kaplar. Anlarım, insan kendini korumak ister bazen. Dertlerini anlatmak zor olabilir, yük olmak istemez belki. Ama dürüstlük olmazsa dostluk ne demek? İyiyim diyebilecek kadar samimi mi o zaman bu dostluğa?

Günümüzde herkesin bir maskesi var sanki. "Nasılsın?" sorusu sadece bir selamlaşma oldu, gerçeği arayan çok az kaldı. İnsanların gerçek duygularını paylaşabileceği güvenli alanlar nerede kaldı?

Ya, adam "iyiyim" dese de içimde bir tuhaflık olurdu. Anlarım ki herkez zor zamanlardan geçer, kendini korumak ister belki. Ama gerçek dostluk dürüstlük üzerine kurulmalı. "İyiyim" demek kolay gelir insanlara ama bana yük olmak istemeyebilir veya derdini anlatmaktan çekinebilir.

Bu durum beni biraz üzüyor. Günümüzde herkesin bir maskesi var sanki, "nasılsın" sorusu boş bir selamlaşma oldu. Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı ki?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri