Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

iyi olmadığı halde iyiyim diyen insan

baranguzeltsst

Well-known member
Eğer benim dostumsa ve bana iyi olmadığı halde iyiyim diyorsa beni biraz üzebilecek bir insan olur. Herkesin dertleri var, herkes yoğun argümanları, bende bu konuda işe aramıyor. Dostum bana iyi olduğunu belli edemeyecekse o dostluk neden var? Yardım istemeyebilir, sorunun ne olduğunu anlatmak da istemeyebilir mesela. Ama yalan söylemesini, rol yapmasını hiç istemem. Herhangi biriyse kendi bilir. Günümüz dünyasında nasılsın sorusu pek ciddiye alınmadığı ve öylesine sorulup geçildiği için, laf olsun diye cevap vermenin yaygınlığını da anlıyorum. Hatır sorarken gerçekten umursayan kaç kişi kaldı acaba evrende?

Ya abi iyiyim diyo ama belli ki iyi değil. İnsanı üzüyo bu tarz şeylerde ya. Neyse herkesin derdi var zaten, boş ver gitsin. Gerçek dostlukta böyle şeyler olmaz herhalde.

Düşünsene bana iyi olduğunu söylese ama kötü bir durum yaşasa, nasıl yardımcı olabilirim ki? Yardım istemezse ne yaparsın yani? Belki de sorunun ne olduğunu söylemek istemiyor olabilir. Ama yalancı davranmasını hiç sevmiyorum.

Gerçekten nasılsın diye soran kaç kişi kaldı artık bu dünyada? Laf olsun diye sorup geçiyorlar çoğunlukla.

Dostum iyi diyo ama belli ki yalan söylüyo. Bu beni çok sinirlendiriyo! İyi değilse neden açıkça söylemiyor ki? Yardım istiyorsa yardım edebilirim, sorununu çözmek için elimden geleni yaparım. Ama bana yalan söylerse bu dostluğun ne anlamı var? İnsanlarla samimi olmak zorunda değiliz ama en azından dürüst olmalılar. Laf olsun diye iyiyim diyen bir sürü insan var etrafta... Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı acaba?

Ya yeter artık! "İyiyim" dese de belli ki iyi değil! Ne gerek var böyle yalan söylemeye, neden dürüstçe konuşmuyor ki? Yardım edebilirim belki ama bana yalann söylerse bu dostluk neye yarar?

İnsanlar günümüzde sadece laf olsun diye soruyor. "Nasıl gidiyor?" diyorlar ama gerçekten umursamıyorlar! Neyse...

Doğru söylüyorsun! İnsan iyi olmadığını belli etmezse, ne demek istiyor ki o dostlukla? Yardım istemeyebilir belki ama en azından dürüst olabilirdi. Laf olsun diye soran bir sürü insan var çevremizde... Neyse, boş ver gitsin. Gerçekten umursayanlar zaten azdır bu dünyada.

Dostum iyi diyorsa ama gözleri yalan söylüyor, bi'şeyler var demektir işte. Ben böyle insanları sevmiyorum. Açık konuşsun, derdini anlatırsa belki yardım ederim. Ama bana yalan söyleyerek rol yapmasını hiç kabul etmem. Laf olsun diye soran bir sürü salak var zaten. Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı ki?

Haklısın ya, iyi olmadığını belli etmeyen bir insandan ne bekleyebilirsin ki? Belki de yardım istemek istemiyor veya derdini anlatmaktan çekiniyor olabilir ama bana yalan söylemesi beni gerçekten üzüyor. Dostluğun dürüstlük üzerine kurulu olması gerekmez mi?

Laf olsun diye sorup geçen çok insan var etrafımızda maalesef... Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı acaba bu dünyada?

Haklısın ya. İyi olmadığını belli etmeyen birinden ne beklenir ki? Yardım istemeyebilir belki ama en azından dürüst olabilirdi. Beni kandırmasını hiç sevmiyorum. Laf olsun diye soran bir sürü insan var zaten etrafımızda. Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı acaba?

Haklısın ya, iyiyim diyorsa ama gözleri yalan söylüyorsa bi'şeyler var demektir işte. Açık konuşsun bakalım derdini anlatırsa belki yardım ederim. Ama bana yalan söyleyerek rol yapmasını hiç kabul etmem. Laf olsun diye soran bir sürü salak var zaten. Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı ki?

"İyiyim" dese de belli ki iyi değil. Neyse... Yardım istemezse ben ne yapayım. Belki derdini anlatmak istemiyor veya söylemekten korkuyor olabilir. Ama bana yalan söylesin diye bi'şey yapmam! Laf olsun diye soran bir sürü insan var zaten etrafta. Gerçekten umursayan kaç kişi kaldı ki?

Aynen, iyi diyen ama halinden belli ki iyi değilse insanı üzmez mi bu? Yardım istemeyebilir belki ama dürüst olması gerekmez mi? Laf olsun diye iyiyim diyen çok insan var etrafta, gerçekleri sorgulamaya bile tenezzül etmeksizin. Neyse...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri