Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İzmir Bakırçay Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
İzmir Bakırçay Üniversitesi, İzmir'in Menemen ilçesinde kurulan devlet üniversitesidir. Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 667 KHK ile kapatılan Gediz Üniversitesi sonrasında TBMM'nin aldığı karar ile kurulan bir üniversitedir. İsmini İzmir'de bulunan Bakırçay vadisinden almaktadır. 25 Ağustos 2020 tarihinde Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile afiliasyon protokolü imzalanmasıyla İzmir'in kuzeyine üçüncü basamak sağlık hizmeti sunulmuştur. Bu sayede üniversitenin Tıp Fakültesi, eğitim ve araştırma hastanesine sahip olmuştur. Akademik birimler küçükresim|Üniversitenin Menemen'deki yerleşkesi. İzmir Bakırçay Üniversitesinin akademik birimleri; fakülte, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokulu olarak dört başlık altında toplanmaktadır. Bu dört farklı başlık altında farklı eğitim sürelerine sahip toplamda 11 akademik birim bulunmaktadır. Fakülteler İzmir Bakırçay Üniversitesine bağlı 6 fakülte bulunmaktadır. Üniversitenin eğitim verdiği fakülteler şunlardır: Hukuk Fakültesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Hemşirelik Bölümü Odyoloji Bölümü Sağlık Yönetimi Bölümü İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Coğrafya Bölümü Psikoloji Bölümü Sosyoloji Bölümü Tarih Bölümü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İşletme Bölümü Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Endüstri Mühendisliği Bölümü Yüksekokullar İzmir Bakırçay Üniversitesine bağlı 1 yüksekokul bulunmaktadır. Üniversitenin İngilizce eğitim veren lisans programlarına hazırlık için kurulmuştur. Yabancı Diller Yüksekokulu Meslek Yüksekokulu İzmir Bakırçay Üniversitesine bağlı 3 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Kınık Meslek Yüksekokulu henüz eğitime başlamamıştır. Süreç tamamlandığında sağlık bilimleri alanında eğitim verecektir. Üniversitenin eğitim verdiği meslek yüksekokulları şunlardır: Adalet Meslek Yüksekokulu Menemen Meslek Yüksekokulu Kınık Meslek Yüksekokulu Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans Programları Fen Bilimleri Alanı Akıllı Sistemler Mühendisliği (Disiplinler arası) Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Biyomedikal Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Endüstri Mühendisliği (İngilizce) İş Sağlığı ve Güvenliği (Disiplinler arası) Sağlık Bilimleri Alanı Dil ve Konuşma Terapisi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hemşirelik Esasları İç Hastalıkları Hemşireliği Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Odyoloji Sosyal Bilimler Alanı Coğrafya Ekonomi Hukuku İktisat İktisat (İngilizce) İmar ve Kentsel Dönüşüm Hukuku İşletme Kamu Hukuku Klinik Psikoloji Sağlık Hukuku (Disiplinler arası) Sağlık Kurumları İşletmeciliği Siber Psikoloji Sosyoloji Yakınçağ Tarihi Yönetim Bilişim Sistemleri Tıp Alanı Anatomi Fizyoloji Rehabilitasyon Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans Programları Fen Bilimleri Alanı İş Sağlığı ve Güvenliği (Disiplinler arası) Sağlık Bilimleri Alanı Hemşirelik Esasları İç Hastalıkları Hemşireliği Sosyal Bilimler Alanı Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama Ekonomi Hukuku İmar ve Kentsel Dönüşüm Hukuku İş Zekası ve Veri Analitiği İşletme Kamu Hukuku Sağlık Hukuku (Disiplinler arası) Tıp Alanı Rehabilitasyon Teknolojileri (Disiplinler arası) Doktora Programları Fen Bilimleri Alanı Bilgisayar Mühendisliği Biyomedikal Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Sağlık Bilimleri Alanı Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İç Hastalıkları Hemşireliği Sosyal Bilimler Alanı İşletme Kamu Hukuku Sosyoloji Sağlık Hukuku (Disiplinler arası) Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) Uygulama ve Araştırma Merkezleri Biyomedikal Teknolojiler Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Kalite ve Akreditasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Kariyer ve Yetenek Uygulama ve Araştırma Merkezi Kişiselleştirilmiş Sağlıklı Yaşam Uygulama ve Araştırma Merkezi Nörobilim ve Bilişsel Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Sağlıkta Yapay Zeka Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Stratejik Bölge Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Veri Analitiği ve Mekânsal Veri Modelleme Uygulama ve Araştırma Merkezi Kaynakça Dış bağlantılar Bakırçay Üniversitesi Twitter Sitesi Bakırçay Üniversitesi Facebook Sitesi Bakırçay Üniversitesi Instagram Sitesi Bakırçay TEKMER Web Sitesi Bakırçay TEKNOPARK Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kategori:İzmir'deki devlet üniversiteleri Kategori:2016'da Türkiye'de kurulan oluşumlar Kategori:2016'da kurulan üniversiteler Kategori:Menemen'deki yapılar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri