Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Kaan Kural ve Murat Kosova'nın Alternatif Diyalogları"

enesyildirimigo

Well-known member
Kaan: Lanet olsun Murat, bu olayın adı "Trash Talk". Rakibine laf atarak, alay ederek, özgüvenini sarsmaya çalışıyorsun. Bak, Amerika'da bu çok yaygın, lanet olsun, annen bile daha iyi oynar, gibi laflar ediyorsun.

Murat: Dur Kaan, sakin ol. Bu RTÜK'lük bir durum olabilir, sakın ha! Anlaşıldı mı? Şimdi, bu tür agresif ve aşağılayıcı konuşmaların sporda yeri yok. Biliyorum, ABD'de yaygın bir uygulama, ama bizim kültürümüze uymuyor. Sakin olalım ve sporun ruhuna uygun hareket edelim. Anlaşıldı mı?

Kaan: (Sinirli) Anladım, anladım... Ama lanet olsun, bu adil değil! Bu, rakibimi sindirmek ve etkisiz hale getirmek için kullandığım bir taktiktir. Neden kısıtlanmalıyım?

Murat: Kaan, lütfen sakin ol. Bu tür konuşmaların sporda yeri yok çünkü saygısızlık ve adil oyun anlayışımıza ters. Anlayışına minnettarım, ama bu kurallara uymalıyız. Sporcular olarak birbirimize saygı duymalıyız.

Kaan: (Sinirlenmiş) Peki, anladım. Ama bu kuralı sevmiyorum. Bu, benim oyunumu kısıtlıyor ve rakibimle ilgili içgüdüsel tepkilerimi bastırmamı istiyor.

Murat: Anlıyorum Kaan, bu kuralın kısıtlayıcı olduğunu düşünebilirsin. Ama unutma, sporun ruhu saygı ve adillik üzerine kuruludur. Bu kurallara uyarak, birbirimize saygı duyduğumuzu ve adil bir ortam yarattığımızı gösteriyoruz.

Kaan: (Biraz yumuşamış) Peki, anlaşıldı. Anladım. Ama yine de zorlanıyorum. Bu kuralı uygulamaya çalışacağım, ama garanti veremem.

Murat: Tamam Kaan, anlıyorum. Bu bir alışkanlık meselesi. Zamanla bu kuralın önemini anlayacaksın ve daha saygılı bir sporcu olacaksın. Spor ahlakına uygun hareket etmenin getirdiği tatmini hissedeceksin.

Kaan: (Daha sakin) Umarım öyledir. Anladım, Murat. Bu konuda daha dikkatli olacağım. Sağ ol.

Murat: Rica ederim Kaan. Biz bir ekip olarak birbirimize destek oluruz. Spor ahlakına uygun hareket ederek, hem kendimize saygı duyarız, hem de sporun ruhuna hizmet ederiz. Anlaşıldı mı?

Kaan: Anlaşıldı Murat. Bu konuda daha bilinçli olacağım. Sağ ol.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri