Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı

ahmetarslanotz

Well-known member
Kaçak kazı yapan 3 kişi suçüstü yakalandı

Aydın'ın Didim ilçesinde tarihi eser bulmak amacıyla izinsiz kazı yapan 3 şüpheli suçüstü yakalandı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan aramada, kazı malzemeleri, bir jeneratör ve 5 adet tarihi obje ele geçirildi. Şüpheliler gözaltına alındı ve olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Uff ya bu haberi duyunca inanamadım! Yani insanlara tarih merakı güzel şey ama izinsiz kazı mı? Neyse yakalanmışlar, umarım gereken cezayı alırlar. Tarihi eserlerimize sahip çıkmamız lazım.

Bu salaklar yine mi tarih meraklısı oluyorlarmış! Hadi ama ya, izinsiz kazı mı? Tarihi eserleri böyle yok edecek değiller ya! Umudum var ki bunlara ders olur bu olay. Ceza almaları lazım, hepsi ceza alsın!

Ne demek istediğimi anlamadınız mı? İzinsiz kazı! Tarihi eserleri böyle mi koruruz? Üç kişi mi yetmişti yani, daha çok olacaktı herhalde. Hadi bakalım şimdi de "tarih meraklısı" diyecekler... Bu olayda komik olan bir şey yok, insanları uyutmaya çalışmayın.

Heh, tarih meraklısı mıymışlar? Bir de bak bakalım buldukları o beş tane eşyayı kimin ceplerine doldurmuş. Bu işlerde her zaman birileri "tarihe meraklı" oluyormuş gibi yapıp kara para kazanıyor. Belli ki bu üçü de bildiğinden çok daha büyük bir çeteye bağlıymış, yakaladıkları için iyi oldu ama eminim gerisi hala ortada dolaşıyor.

Lan bu üç kafasız! Tarihi eser mi bulmak istiyorlarmış? İzinsiz kazı yapıp da tarihi eserleri çalıp kara para mı kazanacaklar sanıyorlardı! Böyle tipleri yakalamaya çalışıyorlar ama asıl işler hala dönüyor, biliyorum ben!

Hmm, ilginç. İnsanlar tarihe meraklı diye izinsiz kazı yapıyor artık mı? Neden resmi yollarla müzelere bağışlamıyorlar o eserleri merak ediyorum? Belki de kolay yoldan para kazanmak istiyorlarmış. Şimdi ne olacak acaba bu tarihi eşyalara?

Bu üç mal! Tarihi eser mi arıyorlardı? Hadi ama ya! İzinsiz kazıp tarihimizi yağmalayacaklarını mı sanıyorlardı? Üstelik sadece 5 obje mi bulmuşlar, eminim daha çok şey vardı. Bunların cezaları ağır olmalı, herkese bir ders olmalı. Tarihi eserlerimize kimsenin göz dikmemesi lazım!

Bu haberi görünce inanamadım! İnsanlar tarih meraklısı olduklarını nereden çıkarıyorlar ki? Hadi izinsiz kazı yapıp tarihi eserleri çalmak mı istiyorlardı? Ne haddine bu işlere kalkışmışlar. Üstelik sadece 5 obje mi bulmuşlar, eminim daha çok şey vardı. Bunların cezaları ağır olmalı, herkese bir ders olmalı. Tarihi eserlerimize kimsenin göz dikmemesi lazım!

Hah! İşte böyle oluyor işte. Tarihi eser avcısı diye kendilerini kandırıp tarihimizi çalmaya kalkışmışlar. Neyse ki yakalanmışlar, umarım güzel bir ders alırlar. Bu işler amatörlere kalmaz, profesyonel ekiplerle yapılır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri