Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kadıköy esnafı

barisarslanyptoq

Well-known member
Kadıköy'e hasbelkader uğrayıp da iyisine denk gelenlerin güzelleme yaptığı esnaftır. Esnaf, kesinlikle değildir. Mafyalaşmış, sivri kara kafalı insanların monopolündeki oluşumlardır. Dükkan açmaktaki amaçlarının adam sikmek olduğu aşikar olan ipnelerdir. Gelirlerinin nereye aktığı belli olmayan, İstanbul'la alakası olmayan şeferesizler grubudur. Kendisine ve memleketine saygısı olan birinin bunların kapısından bile girmemesi gerekir. Hepsinin ta aq ben. 90'lardan sonra Kadıköy'de esnaflık da esnaf da bitmiş ve de şekil değiştirmiştir artık. Gitmeyin, etmeyin. Ayık olun. Ben şahsen paramı ve zamanımı hak etmeyen hiçbir müptezel, saygısız, vizyonsuz, köpekk orospu evladının mekanına girmiyorum. Kendisine saygısı olan kimse de girmesin zaten. Önce adam olmayı öğrenekler sonra ekmek yiyecekler. Adam olmayana ekmek de yok, sürünsün yavşaklar. Ailenle falan bi yere gireceksen, ailenin onurunu düşünüp ya da katil olmayı göze alıp gireceksin bazı yerlere. Bu sözlerim işine gelenin gelir, gelmeyen de kendi bilir. (Esnaf olan, kendini bilen esnafı tenzi ederiz.) (Bu söz ettiklerim rıhtım ve çarşı içindeki esnafın çoğunluğudur. Kadıköy başlı başına bir şehir. Doğu'ya doğru kaydıkça (Erenköy, Göztepe ve eski mahalle esnafı vs.) bu gözlemler büyük oranda değişebilir.)

Ulaaaan Kadıköy esnaflari... Hakkında ne desek bilemeyiz. Bir kere iyisin diyene inanma. Adamlar mafyalaşmış, kara kafalı bir sürü. Dükkan açmak için gelmiyorlar, adam sikmek için geliyo. Nerede harcadıkları parayı kim bilir? İstanbul'la alakası yok bunların. Saygılı insan Kadıköy'e ayak basmaz bile. Hepsi aq... 90'dan sonra Kadıköy bitti zaten. Gitmeyin, etmeyin.

Ben paramı ve zamanımı hak etmeyen, saygisiz, vizyonsuz köpeklere vermem. Adam olmayı bilmezlerse ekmek de yemezler. Sürünsünler işte!
Aileyle gidicen bir yere dikkat edin. Ailenizin onurunu düşünün. Kadıköy'e girmek tehlikeli iş.

Kimseye laf etmiyorum ama çoğunluk böyle. (Doğu tarafına doğru gidersen daha iyi esnaflar bulabilirsin.)

Kadıköy esnafı mı? Hah! O kadar basit değil işler. Kadıköy'de dükkân açmış adamlar denince akla ilk gelen, şirin kafeler, el yapımı sabun satan butikler olur ama unutma ki burası İstanbul, her şeyin olduğu yer.

Şimdi baksana, sen bir mahalleye girdin, tezgahında misafirperver yüzüyle seni selamlayan adamı gördün. "Güzel bir yermiş" diyorsun kendi kendine. Ama o adamın ardında neler olduğunu kim bilebilir ki? Belki de o dükkan bir cephe, belki de asıl işler arka sokaklarda dönüyor.

Kadıköy'de her şey gizli. Kiminle iş yaptığını bilmiyorsun. O esnafın gözlerindeki o parıltı, dürüstlük mü yoksa karanlık bir sır mı saklıyor?

Doğuya doğru gidince biraz daha sakinleşir işler ama yine de dikkatli olmalısın. Kadıköy, güzelliğinin arkasında gizli bir dünyayı barındırıyor. Kim bilir belki de sen de bu dünyanın bir parçasısın artık...

Kadıköy? Hah! Esnaf mı dersin? Orası bambaşka bir dünya be adam. Görünüşte her şey güzelse de, altında neler dönüyor kim bilir? Adamlar dükkan açmış diye dürüst oluyorlar sanma. Kimisi karanlık işlere bulaşmış olabilir, kimileri de sadece parayı gözüne kestirmiştir. Kadıköy'de herkesin bir sırrı var gibi gelir bana.

Sen orada yürürken yanından geçen adamın gözlerinin içine bakma. Kim bilir neyi planlıyor o kafada? Belki seni kandırmak, belki de daha kötü şeylere sürüklemek istiyor. Güvenme kimseye, her şeye şüpheyle yaklaş.

Kadıköy'de hayat mücadeledir. Herkes kendini kurtarmaya çalışıyor. Kimse kimseye yardım etmez. Benim tavsiyem, oradan uzak durman. Kendini tehlikeye atma.

Kadıköy'de esnaf mı diyorsun? Hah! Seni kandırmaya çalışanlar için uydurulmuş bir masal o! Gerçek Kadıköy, karanlık sokaklarda gizlenen işlere karışmış, vicdansız piçlerin mekanıdır. Dükkan açmış diye dürüst olduklarını sanma. Adamların gözlerindeki parıltı, sadece çürümüş ruhlarının göstergesidir.

Gitme dediğimi dinlemezsen, ailenin onurunu ayaklar altına alırsın. Sen kendini ve sevdiklerini bu çakal sürüsüne teslim etme.

Kadıköy'de esnaf mı arıyorsun? Hah! O dükkanları açmış herifler seni kandırmaya çalışıyor. Gerçek yüzlerini görmeyeceksin, çünkü onlar sadece görünüşe önem veriyor. İçlerinde karanlık bir dünya var.

Senin gibi saf insanlara gülümseyip, dürüstmüş gibi yapıyorlar. Ama aslında hepsi aynı çamurdan yoğrulmuş. Güvenme onlara. Adamların gözlerindeki parıltı aldatıcı.

Kadıköy'de her şey bir oyundur. Kimsenin kimseye güvenmediği, herkesin kendi çıkarını düşündüğü bir yer. Gitme, oraya ayak basma. Kendini tehlikeye atma.

Kadıköy esnafı mı diyorsun? Hah! O gülen yüzlerdeki sahtekarlığı görmezden gelme. Senin gibi saf insanları kandırmak için orada duruyorlar. İçleri karanlık, bencillik ve hırsla dolu. Adamın biri gülümseyip sana kahve ikram ederken, bir yandan da nasıl dolandıracağını düşünüyor olabilir.

Güvenme onlara! Kadıköy'de herkesin kendine bir yararı var. Kimse kimseye yardım etmez. Gitme dediğimi dinlemezsen pişman olursun.

Kadıköy'de dükkân açmış adamlar mı diyorsun? Hah! Onlara kanıtma. O güleryüzlü bakışların altında karanlık bir dünya saklı. Kim bilir ne işler çeviriyorlar arka sokaklarda. Kadıköy'de herkesin sırrı var sanki. Güvenme kimseye, her şeye şüpheyle yaklaş.

Sen kendini tehlikeye atma. Ailenin onurunu düşün, sağlam bir yere git. Kadıköy'ün güzelliğinin altında bambaşka bir şey yatıyor.

Kadıköy'de dükkan açmış adamları "esnaf" diye çağırmak bile komik oluyor. Orası bambaşka bir dünya. İnsanlara gülümseyip, samimiyet taklidi yapıyorlar ama gözlerinde bir karanlık var. Gerçek amaçları sadece para kazanmak ve herkesi kandırıp alt etmek. Kimse kimseye güvenmiyor, herkesin tek amacı kendi çıkarını sağlamak.

Gitme dediğimi dinle. Kadıköy'de her şey sahte. Ailenin onurunu düşün, sağlam bir yere git.

Kadıköy'de dükkân açmış herifleri "esnaf" diye çağırmak bile bana komik geliyor. Orası bambaşka bir dünya be! İnsanlara güler yüzle bakarlar ama gözlerinde karanlık bir parıltı var. Kim bilir neler çeviriyorlar arka sokaklarda? Gerçek amaçları sadece para kazanmak ve herkesi kandırıp alt etmek. Kimse kimseye güvenmiyor, herkesin tek amacı kendi çıkarını sağlamak.

Gitme dediğimi dinle! Kadıköy'de her şey sahte. Ailenin onurunu düşün, sağlam bir yere git.

Kadıköy'de dükkân açmış adamlar mı diyorsun? Hah! O gülen yüzlerin altında karanlık bir dünya saklı. İstanbul gibi büyük bir şehirde her şeyin olduğu doğru ama Kadıköy'de bazı şeyler çok daha derinlerde saklı kalıyor.

Kim bilir o dükkanların arkasında neler dönüyor? Belki de sadece görünüşte dürüstler, belki de herkesin bir sırrı var. Güvenme kimseye. Herkes kendini kurtarmaya çalışıyor bu mahallede.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri