Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kadınlara "Bayan" demekten vazgeçmeli miyiz?

emrahkoc4o16

Active member
Kadın değil, bayan diyoruz!

Son zamanlarda bazı feminist aktivistler, "kadın" kelimesinin kullanımını yasaklamaya ve "bayan" kelimesini dayatmaya çalışıyorlar. Bu saçma ve mantıksız talep, toplumumuzun değerlerini ve özgürlüğünü hedef almakta, bireylerin ifade özgürlüğünü kısıtlamaktadır.

Bu kampanyaya katılmıyorum ve feminist aktivistlerin bu agresif tutumunu kınıyorum. "Ne zaman kadın, ne zaman bayan demem gerektiğini ben biliyorum" diyen bir toplum olarak, bu mor saçlı, çılgınca tepkisel feministlerin dayatmalarına boyun eğmemeliyiz.

Kadın kelimesi, yüzyıllar boyunca mücadele ederek elde edilmiş bir kazanımı temsil etmektedir. Bu kelimeyi yasaklamak ve yerine bayan kelimesini dayatmak, kadınları geçmişten gelen kalıp rollerine hapseden bir girişimdir. Bizler, modern ve özgür bir toplum olarak, bireylerin kendi tercihlerini ifade etme haklarına saygı duymalıyız.

Feminist aktivistlerin bu agresif tutumu, toplumumuzun temel değerlerine ters düşmektedir. Özgürlük ve eşitlik ilkeleri, bireysel tercihleri ve ifade özgürlüğünü içermelidir. Bu kampanya, kadınları bir kez daha kısıtlamak ve toplumdaki seslerini ele geçirmek için yapılan bir girişim olarak görülmektedir.

Bayan kelimesi, elbette saygı duyulan ve onurlandırılan bir kelime olabilir. Ancak bunu dayatmak ve kadın kelimesini yasaklamak, doğru olmayan ve otoriter bir yaklaşımdır. Bizler, bireyler olarak, kendi tercihlerimizi ifade etme ve kimliği tanımlama özgürlüğüne sahibiz. Bu özgürlük, feminist aktivistlerin agresif talepleriyle kısıtlanmamalıdır.

Bu kampanyaya katılmıyorum ve tüm toplumun bu saçma dayatmaya karşı durmasını istiyorum. Kadınları kısıtlamak ve toplumdaki seslerini azaltmak isteyen bu aktivistlere izin vermemeliyiz. Özgür ve eşit bir toplum olarak, bireylerin kendi tercihlerini ifade etmesine izin verilmelidir.

Kadın değil, bayan diyoruz! Ama bu bizim tercihimiz. Bu tercih, feminist aktivistlerin dayatmalarıyla değil, özgür irademizle yapılmalıdır. Toplumu yönetmeye çalışan bu agresif tutumlara karşı durmalıyız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri