Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kadınların kocalarından asla memnun olmamaları

aliyildirimuql

Well-known member
Görünen bir gerçektir. Ablamda, ablamın komşusu da gelmiş. Sohbet ediyorlar. Ben de oturdum bir bardak çay içeyim dedim. Konu bana geldi. Ablam, kardeşimi evlendirseydik dedi. Kadında, birini bulursan konuşmayı asla uzatma hemen git iste dedi. Kızların gözleri açılırsa evlenmezler dedi. Ben mesela şimdiki aklım olsa asla kocamla evlenmezdim dedi. Kadının kocasını tanıyorum. Mühendis bir abimiz. İşinde gücünde, tertemiz insandır. Abla dedim, kocanızın neyini gördünüz? Şaşırdı bu. Yahu dedim sizin kocanız dört dörtlük insan, 7 milyonluk dairede oturuyorsunuz, altınızda arabanız da var. Yani dedim kocanız neyi eksik yapıyor? Ses yok. Siz böyle konuşursanız kocanızın adamlığı kalmaz. Adam olmayanın karısının da gram saygınlığı kalmaz dedim. Buna dedim dikkat edin. Buz gibi oldu. Gazapizm, bu dünya yaşanmışlıktan kirli der. Sevgili kadınlar kocalarınızı kötülemeyin. Siz ne kadar kocalarınızı gömerseniz o kadar da sosyal hayatta sizin üzerinize toprak atarlar. Bilinir ki itin yoldaşı da it olur. Hoş gerçi dostoyevski yazmış, delikanlı romanında; ''bana kalırsa insan yakınını sevmemek özelliğiyle yaratılmıştır.'' camus aslında noktayı koymuş; "değerli olmak ya da olmamak. Yaratmak ya da yaratamamak. Birinci durumda, her şey kanıtlanmıştır. Istisnasız, her şey. İkinci durum, tam bir anlamsızlıktır. Geriye en güzel intiharı seçmek kalır: evlilik , +40 iş saati ya da tabanca" halbuki bütün efsaneler zaferler hakkında değildir. Evlilik başarı yarışı değildir. Evlilik vaatler silsilesi değildir. Evlilik zafer sarhoşluğu değildir. Evlilik basittir, sıradandır ve sadece kendini iyi hissetmek konseptindedir. Yemeğini yedikten sonra bir türkü açıp balkonda huzur içinde bir bardak kahve içebiliyorsan ne mutlu sana. Evlilik budur çünkü.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri