Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kadir Has Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
küçükresim|sağ|250px|Kadir Has Üniversitesi Kadir Has Kampüsü (Cibali) Kadir Has Üniversitesi, 1997 yılında iş insanı Kadir Has'ın öncülüğünde İstanbul'da kurulmuş üniversite. Bugün İstanbul'un çeşitli noktalarındaki kampüslerinde beş fakülte, üç yüksekokul ve iki akademiye sahiptir. Üniversitenin kuruluş çalışmaları 1992 yılında başlamış ve resmî kuruluşu 28.05.1997 tarih ve 4263 sayılı yasayla gerçekleşmiştir. Üniversiteye ait Selimpaşa Kampüsü'nün inşaatı 1998'de, bugünkü merkez kampüsü oluşturan Haliç kıyısındaki tarihi binanın restorasyonu ise 1999'da başladı. 2001 yılında Bahçelievler Kampüsü hizmete açıldı. Lisans programları Haliç kenarında bulunan ve restore edilen eski Cibali Tütün Fabrikası ile yeni inşa edilen modern binada, yüksek okulları ise Selimpaşa kampüsündeki modern binalarda eğitime devam etmektedir. 2019 yılı itibarıyla "Yeni Eğitim Modeli" adını verdikleri bir eğitim sistemiyle dünyanın her yerinde çalışabilecek nitelikte mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar. Üniversite bünyesinde bulunan Yaratıcı Endüstriler Platformu (YEP), öğrencilerin projelerine mali destek ve danışmanlık sağlar. Ayrıca "Çekirdek Program" denilen bir eğitim modeliyle tüm bölümlerden birinci sınıfların ortak bir temel eğitim almalarını sağlar. Akademik birimler Çekirdek Program Öğrencilerin kendi alanları dışında da diğer alanlar hakkında bilgi sahibi olmalarını ve çağın gerektirdiği donanımlara sahip aydın bireyler olmalarını hedefleyen bir eğitim modelidir. 1. sınıfı kapsayan bu eğitim modelinde geleneksel sınav sistemi yerine öğrencilerin program içerisinde sürekli aktif olabilecekleri şekilde görevlendirilmeler ve projeler yer almaktadır. Neredeyse her fakülteden ve her alandan dersler bulunan çekirdek programda öğrenciyi dünyadaki gelişmelere ve durumlara dahil etme ve bunun üzerinden detaylı yorum yapabilme becerisi kazandırma amacı vardır. Dersler tartışmaya açık bir şekilde işlenirken öğrencilerin olaylara bakış açısı zenginleştirilmeye çalışılır. Ayrıca; "Core Talks" adı altında yapılan seminerlerde, akademisyenler ve alanında uzman kişiler belli başlı konuları gündeme yatırıp bu konular hakkında öğrencileri ve ilgisi olan tüm bireyleri bilgilendirmektedirler. Dersler Derslerin bilimden sanata, tarihten toplumbilime uzanan zengin bir içeriği vardır. 1.sınıfın güz döneminde tüm öğrencilerin ortak olarak aldıkları derslerden bazıları şunlardır: KHAS101: Kökenler ve Sonuçları KHAS103: İnsanlık Tarihi KHAS105: Evrensel Değerler ve Etik KHAS107: Tasarım KHAS109: Hesaplamalı Düşünme Fakülteler Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Enerji Sistemleri Mühendisliği Moleküler Biyoloji ve Genetik İnşaat Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği İletişim Fakültesi küçükresim|2022 yılında İletişim bölümü dersi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Görsel İletişim Tasarımı Radyo-Televizyon ve Sinema Reklamcılık Yeni Medya İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi İşletme Bölümü Uluslararası İlişkiler Uluslararası Ticaret ve Finansman Bankacılık ve Sigortacılık Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Psikoloji Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetim Bilişim Sistemleri Muhasebe ve Finans Yönetimi Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Mimarlık İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Tiyatro Hukuk Fakültesi Hukuk Yüksekokullar Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Programı Akademik İngilizce Programı Modern Diller Programı Kadir Has Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Grafik Tasarımı Mekatronik Bankacılık ve Sigortacılık Dış Ticaret Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lojistik Radyo ve Televizyon Teknolojisi Adalet Meslek Yüksekokul Adalet Meslek Yüksekokulu Lisansüstü Eğitim Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programları Bilgisayar Mühendisliği (Tezli) Elektronik Mühendisliği (Tezli) Endüstri Mühendisliği (Tezli/Tezsiz) Finans Mühendisliği (Tezli/Tezsiz) Hesaplamalı Biyoloji ve Bioinformatik (Tezli) Kültür Varlıklarını Koruma (Tezli/Tezsiz) Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma (Tezli/Tezsiz) Hesaplamalı Bilimler ve Mühendislik (Tezli) Doktora Programları Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği Biyoinformatik ve Genetik Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans Programları Ekonomi (Tezli/Tezsiz) Film ve Drama (Tezli/Tezsiz) Finans Bankacılık (Tezli/Tezsiz) İletişim Bilimleri (Tezli/Tezsiz) İşletme (Tezli/Tezsiz) Kamu Hukuku (Tezli/Tezsiz) Özel Hukuk (Tezli/Tezsiz) Tasarım (Tezsiz) Uluslararası İlişkiler (Tezsiz) Yeni Medya (Tezli/Tezsiz) Sinema ve Televizyon(Tezli/Tezsiz) Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Yönetimi(Tezli/Tezsiz) Psikoloji (Tezli/Tezsiz) Doktora Programları Ekonomi İşletme Uluslararası İlişkiler Özel Hukuk Yönetim Bilişim Sistemleri Uluslararası Programlar Erasmus Programı Anlaşmalı Üniversiteler Diğer değişim programları Amerika Kanada Uzakdoğu Diğer bölgeler Kampüsler Cibali Kampüsü Kadir Has Kampüsü, 1884 yılından kampüs açılana kadar, Tekel'in tütün deposu ve sigara fabrikası olarak kullanılan tarihi Tekel Cibali Tütün Fabrikası binasında bulunmaktadır. Bina üniversite tarafından, aslına uygun bir biçimde onarılarak hizmete alınmıştır. İstanbul'un tarihi açıdan oldukça önemli bir bölgesinde yer alan yapı aynı zamanda Europa Nostra Ödülü sahibidir. Kapalı kullanma alanı 45 bin metrekarenin üzerinde olan Kadir Has Kampüsü’nde derslikler, laboratuvarlar, Khas bilgi merkezi, bütün fakülteler, enstitü, Rezan Has Müzesi, rektörlük ve dekanlıklar bulunmaktadır. Ayrıca Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'da ana kampüsün yanında bulunmaktadır. Selimpaşa Kampüsü Selimpaşa Kampüsünde, Kadir Has Meslek Yüksek Okulu eğitim vermektedir. Silivri-Selimpaşa Yerleşkesi içerisinde bulunan Kadir Has Meslek Yüksek Okulu, Marmara denizi kıyısında 150 dönüm arazi üzerine kurulu modern sınıfları, kütüphanesi, konferans salonu, spor salonu, laboratuvar altyapısı olan bu yerleşkede, öğrencilere düzenli, huzurlu, keyifli ve sakin bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bahçelievler Kampüsü Bahçelievler kampüsü eskiden Yabancı Diller Yüksekokulu olarak kullanılırken, Bahçelievler kampüsü kapatılarak Balat kampüsüne taşınmıştır. Hazırlık (Yabacı Diller Yüksekokulu) kampüsü Balat'taki ana kampüsün arkasındaki binaya taşınmıştır. Öğrenci Oluşumları Atatürkçü Düşünce Kulübü Avrupa Birliği Kulübü cooKhas Gastronomi Kulübü KHAS Cyber Siber Güvenlik Topluluğu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Dans Kulübü Edebiyat Kulübü Ekonomi Kulübü Erasmus Kulübü Fabrika Tasarım Kulübü Finans ve Bankacılık Kulübü Fotoğraf Kulübü Fütüristler Kulübü Gayrımenkul ve Varlık Değerleme Kulübü Gönüllüler Kulübü Gaming Club Halk Oyunları ve Halk Müziği Kulübü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Kulübü Hukuk Kulübü IEEE (Institute of Electrical & Electronics Engineers) İnsan Hakları ve Demokrasi Kulübü İşletme Kulübü Kariyer Kulübü KHAS Sosyal Medya Kulübü Kısa Film Kulübü Kültür ve Sanat Kulübü Lojistik Kulübü Model Birleşmiş Milletler Kulübü Mühendislik Kulübü Münazara Kulübü Reklamcılık Kulübü Satranç Kulübü Sinema Kulübü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü Tiyatro Topluluğu Uluslararası Ticaret Kulübü Uni Socia Club Yöneylem Araştırma Kulübü Yeni Medya Kulübü Girişimci İnovatif Liderler Kulübü Khas Yelken Kulübü Kaynakça Dış bağlantılar Kadir Has Üniversitesi IEEE Topluluğu Cibali Kampüsü Sanal Gezinti Cibali Kampüsü Fotoğraf Galerisi Kategori:1997'de kurulan üniversiteler Kategori:İstanbul'daki vakıf üniversiteleri Kategori:Bahçelievler'deki üniversiteler Kategori:Fatih'teki üniversiteler Kategori:Vakıf üniversiteleri Kategori:Türkiye'deki vakıf üniversiteleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri