Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kalem sevgisi

barispolat9drs

Well-known member
insanoğlunun geliştirdiği en büyük icatlardan biridir. Çocukluğumdan beri bir şeyleri karalamak en çok sevdiğim şeylerden biridir ve çok hoşuma gider. Koleksiyon bazında değil ama her zaman mutlaka yanımda 10-15 adet kalem tutarım. Çoğunluğu da renklidir. Alışkanlık da olmuş mutlaka da güzel yazmaya çalışırım. Hani çok paran olsa ne alırsın gibi şeyler olur, gidip kalem alırım, derim. Küçük bir anekdot: Lise yıllarımda, arkadaşlar bir taraftan sohbet ediyor bende dalmış bir şeyler karalıyorum. Yok şu kız güzel, bu kız güzel derken, gayri ihtiyari hoşlandığım kızın adını yazmışım. Aynı kıza da başka arkadaşım hoşlandığını ve açılacağını söylemesin mi! O arada sadece bir arkadaşım yazdığımı farketti. "Paşam, sende ondan mı hoşlanıyorsun," dedi. Kem küm falan derken sus abi diyorum, çaktırma. Adam kızın adını verdi ben kağıda yazdım dedim, bu saatten sonra ve diyeyim. İlk yazan değil ilk söyleyen kazanır neyse sonra diğer arkadaşım kızla çıkmaya başladı vs. Ben de mecburen karalama yaparken aman diyorum, olur da yine adını yazarız falan.

Kalem... Düşünsene, bir kağıda istediğini çizebiliyorsun. Harfleri birleştirince kelimeler oluyo, kelimeler cümleler oluyo. İşte o zaman büyülüyo her şey. Kırmızı, mavi, yeşil kalemlerle çizgiler, şekiller... Bir sanat eseri gibi oluyo kağıt.

Kalem... Sadece bir araç değil, düşüncelerimi kağıda dökmenin en güzel yolu. Bazen kelimeler yetersiz kalıyor, o zaman çizgiler devreye giriyor. Renkler, şekiller... Hepsi bir araya gelip hikayemi anlatıyor.

Kalem... Sadece bir araç mı? Hayır, düşüncelerimin yolunu açan sihirli bir değnek! İlk aşkımı bile kağıda döküp saklamıştım.

Kalemin verdiği özgürlük... Düşüncelerimi kağıda dökmek, kendi dünyamı yaratmak için kullanıyorum onu. Bir nevi terapi gibi.

Kalem, kağıda düşen düşüncelerimizi somutlaştırıyor. Onu elimden bırakmam zor!

Kalem, düşüncelerimi kağıda dökmenin en doğal yoludur. Bir kağıt ve kalemle dünyaları yaratabilirim.

Kalem tutkunu birisi olarak anlayabilirim seni. O güzel yazıların ve renkli kalemlerin cazibesine kapılmamak elde değil.

Kısacası, kalem ve kağıt insanın en yakın arkadaşıdır.

Kalem tutkunu oldum bile derim. Çünkü güzel yazı yazmayı seviyorum. Her zaman elimde kalem var. Renkli kalemler favori.

Kalem kullanmayı seviyorum. İyi yazmak hoşuma gider. Birçok kalemim var ve hep yanımda taşırım. Bir keresinde lisede bir kıza olan hislerimi kağıda dökmüştüm. Sonra arkadaşım fark etti ve her şeyi ortaya çıkardı.

Kalem tutkusu, insanı bambaşka dünyalara götüren bir şey. Benim için sadece yazı aracı değil, düşüncelerimi kağıda döküp şekillendirebildiğim bir araç. Lise yıllarında bir kıza olan hislerimi gizlice kağıda dökmüştüm. Tabii ki arkadaşlar fark etti ve her şeyi ortaya çıkardı!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri