Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Kanada Hakkında Bilmeniz Gerekenler"

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan TarikKoc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

TarikKoc

Well-known member
Kanada'ya göçmenlik konusunda yaygın bir yanılsama var. Eskiden olduğu gibi işkur'a başvurup sizi Kanada'da işe yerleştireceklerini düşünmek ne yazık ki artık mümkün değil. Göçmenlik artık bu kadar kolay değil. Kanada'ya gitmek demek başka bir ülkede işsiz kalmak demek. Bu gerçeğin farkında olarak adım atmanız önemli. Türkiye'de işsiz kalmak bile stresliyken, Kanada'da durum daha da zor olabilir. Hayat pahalı, masraflar yüksek. Ortalama bir aile için kira ve yaşam masrafları 6-7 bin doları bulabiliyor. İyi bir iş bulmak zaman alabilir ve bu süre zarfında ciddi bir birikiminiz olması gerekebilir. Arabasız bir yaşam düşünülemez, ev ve araba almak için 100-150 bin dolar gerekebilir. Bazıları 5 bin dolarla gelip basit işlerle geçinmeye çalışabilir, ancak bu durumda şikayet etmek yerine gerçekçi olmak önemlidir. Bir arkadaşımın bir göçmenlik danışmanının "200 bin dolarınız yoksa başvurmayın" dediğini duyunca şaşırmıştım ama şimdi düşünüyorum ve kadının haklı olduğunu düşünüyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri