Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kara Gözlüm (albüm)

bullvar_katip

Administrator
Kara Gözlüm, pop sanatçısı Kerim Tekin'in 25 Aralık 1995 tarihinde çıkardığı ilk albümüdür. Albüm, S Müzik ve Raks Müzik tarafından satışa sunulmuştur. Kara Gözlüm olumlu eleştiriler almış ve iyi bir satış gerçekleştirmiştir. Albümde Pop, ve dans gibi müzik türleri yer almaktadır. Albüm, 1995 yılının ikinci yarısında İstanbul'da kaydedildi. Albümün yapımcılığını Kerim Tekin'i keşfeden Halis Bütünley üstlenmiştir. Şarkı sözlerinin büyük bir bölümü Zeynep Talu, Şehrazat ve Saro Secikyan tarafından yazılmıştır. Tekin, albümün yayınlanmadan bir hafta önce Ozan ve Kenan Doğulu'nun söz-müziğini yazdığı "Cici Baba" şarkısıyla ekranlarda yerini alır. Müzik listelerinde yerini almaya başlayan şarkı, dinleyiciler tarafından sevilirken eleştirmenler tarafından yeterli bulunur. Şubat 1996'da "Kara Gözlüm" adlı ikinci klibini yayınlayan Tekin müzik listelerinde hızla yükselir. Eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alır. Tekin, kısa saçlı, deri ceketli ve bebek yüzlü bu döneminde genç kızların ilgisini çeker; herkes tarafından sevilir. 1996 yılında "Senelerce" adlı şarkıya klip çeker fakat klip yayımlanmaz. Genel 1994 yılında Halis Bütünley ile tanışan Kerim Tekin aldığı albüm teklifini kabul ederek birçok sanatçı ile tanışmaya başlar. Bu dönemde profesyonel olarak kariyeri başlayan Kerim Tekin, Nisan 1995 tarihinde ilk albümü için çalışmalara başlar. Albümün kayıtları diğer sanatçıların çalışmaları sebebiyle uzun sürer. Nâlân'ın 8 Temmuz 1995 tarihinde yayınlanan Cansuyum adlı ikinci albümünün vokallerinde yer aldı. Ayrıca albümde yer alan "Sana Neler Oldu?" adlı parçanın sözlerini Nâlân ile birlikte yazarak söz yazarlığı yapmaya başlamıştır. Yedi ay süren çalışmalar ve kayıtlar sonrasında albüm 25 Aralık 1995 tarihinde Kara Gözlüm adıyla piyasaya sunulur. Albüm yayınlanmadan bir hafta önce albümde yer alan "Cici Baba" adlı parçasını yayınladı. Sylvester Lolov yönetmenliğinde çekilen klip yayınlandığı dönemde oldukça ses getirdi. Raks Müzik ve S Müzik etiketiyle yayınlanan ve kayıtları yedi ay süren albüm için on parça kaydedildi. Albümde Kenan Doğulu, Ozan Doğulu, Garo Mafyan, Zeynep Talu, Şehrazat, Ozan Çolakoğlu, İlhan Şeşen, Saro Secikyan, Evren Erdamar ve Fabio Taşel gibi müzisyenlerle çalıştı. Kanunda Göksel Baktagir, ud da Yurdal Tokcan, perküsyonda Halis Bütünley, gitarda Erdem Sökmen ve Erdinç Şenyaylar, bas gitarda Gürol Ağırbaş ve İsmail Soyberk, saksafonda Levent Altındağ, vokallerde ise Yusuf Bütünley, Zeynep Uğurlu, Ümit Sayın ve Halis Bütünley gibi müzisyenler yer aldı. 2 Şubat 1996 tarihinde albümle aynı adı taşıyan "Kara Gözlüm" parça yayınlandı. Oldukça beğenilen bu parça albümün öne çıkan eserlerinden birisi oldu. Evren Erdamar sözlerini yazdığı Yusuf Bütünley ve Ozan Doğulu'nun müziklerini yaptığı bu parçanın klibini Mukadder Kızılca yönetti. Bu dönemde gazetelerde ve televizyonlarda albümün tanıtımı yayınlanmaya başlandı. 1996 yılından itibaren albümünün yanı sıra televizyon ve radyo programlarına çıkmaya başladı. Çık Mutfağımdan, Şahane Cumartesi, Laf Lafı Açıyor, 7'den 77'ye, Huysuz Show, İner Misin? Çıkar Mısın? ve Erol Evgin Show gibi televizyon programlarına konuk olarak ülke çapında tanınmaya başlandı. 1996 yılının ortalarında "Senelerce" adlı parça için klip çekilmiş fakat bu klip yayınlanmamıştır. 1996 yılında TRT 1'de yayınlanan Pop Stop adlı müzik programına konuk olmuş ve programda "Sözüm Yemindir" ile "Yine Beni Sev" adlı parçaları kliplendirdi. Kerim Tekin'den Kasetimin ilk gününden itibaren bana destek veren sevgili Garo Mafyan abime, Ozan Çolakoğlu'na, Ozan Doğulu'ya, mix'te ve okumalarda en iyisi olması için uğraşan Yusuf Bütünley abime, her zaman güler yüzlü Meki'ye, promosyonda sonsuz ilgiyi gösteren Sacit Süha Dilek'e, kreasyonda yardımcı olan Gözünüz Aydın'a, bugüne kadar bana hep arka çıkan dostlarıma ve gerçek dostlarıma, hiçbir zaman beni yalnız bırakmayan canım aileme ve tanıdığım ilk günden beri bana inanan, her şeye rağmen yılmayan sevgili Merih ablama ve prodüktörüm Halis abime belki de hala teşekkür edemedim. Şarkılar Cici Baba Senelerce Kara Gözlüm Yine Beni Sev Çapkın Yaz Bana Bir Zevce Lazım Sözüm Yemindir Sensiz Olmaz Bir Ölüm Var Unutamadın Klipler 1995: Cici Baba (Yönetmen: Sylvester Lolov) 1996: Kara Gözlüm (Yönetmen: Mukadder Kızılca) Yapım bilgileri Yapım: S Müzik Prodüktör: Halis Bütünley Süpervizör: Serhat Özener Stüdyo: MB Mix: Garo Mafyan Stüdyo: YHB Mix: Yusuf Bütünley, Halis Bütünley Müzisyenler Kanun: Ud: Perküsyon: Gitar: Bas Gitar: Saksafon: Vokaller: Kaynakça Kategori:1995 albümleri Kategori:Kerim Tekin albümleri Kategori:Raks Müzik albümleri Kategori:Pop albümleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri