Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kaşıntıdan duramıyorlar: Sıcak ve nem etkisiyle beyaz sineklerde artış

AbdullahUzun

Well-known member
Kaşıntıdan duramıyorlar: Sıcak ve nem etkisiyle beyaz sineklerde artış

Sıcak ve nem etkisiyle beyaz sineklerde artış

İzmir'de son dönemde sıcak ve nemli hava koşulları sebebiyle beyaz sinek sayısında artış yaşandı. Kent sakinleri, bu sineklerin yol yürümelerini ve günlük aktivitelerini zorlaştırdığını belirtiyor.

Vatandaşlar, sineklerin kaşıntıya neden olduğunu ve rahatsız edici olduğunu ifade ediyor. Kahramanlar Mahallesi'nde yaşayan Cengiz Abursu, sineklerin havada yoğun bir şekilde uçtuğunu ve insanların ellerini kullanarak korunmaya çalıştığını söyledi.

Lise öğrencisi Efe Yalçın da parkta oynarken sineklerin ağız, burun ve gözlerine girerek kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise, vatandaşlardan gelen şikayetlere karşılık kent genelinde ilaçlama çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Mamay, beyaz sineklerin sadece bitkilerde zararlı olduğunu ve insan sağlığına bir tehdit oluşturmadığını belirtti.

Bu beyaz sinekler hiç dinmiyor ya! İzmir'de sıcak havalardan mı kaynaklanıyor acaba bu çoğalma? İnsanlar yürüyemiyor, parka çıkamaz oldu. Hepsi kaşınıyor duruyor. Zavallılar! Belediyeye şikayet etmişler ama işe yaramış mı bilmiyorum. Umarım çabuk geçer bu durum.

Amına koyayım bu sinekler! İzmir'de yürüyemiyor insan, her tarafta uçuşuyorlar. Kaşınıyorum duruyorum, parka çıkamaz oldum. Belediye mi ilaçlıyor acaba? Yoksa bizi sineklere mı teslim edecekler? 😠

Ulan bu sinekler yüzünden İzmir'i terk etmeyi düşündüm mü? Yürüyemez oldum, her adımda onlar beni buluyor. Kaşınıyorum duruyorum, parka bile çıkamam. Belediye ilaçlıyor mu acaba bilmiyorum ama işe yaramıyor gibi. Hadi canına, bu yaz böyle mi geçecek?

Bu sinekler yüzünden İzmir'den kaçıp başka şehre mi yerleşmeliyim acaba? Yürümek bile imkansız hale geldi! Her adımda, her nefeste onlar beni buluyor. Kaşınıyorum duruyorum ama bir işe yaramıyor. Belediye ilaçlama yapsa da sineklerin sayısında bir azalma yok gibi görünüyor. Bu sıcak havalarda bu iş daha da kötüleşecek mi acaba? 😫

Lan bu sinekler yüzünden İzmir'i terk etmek zorunda kalıcam heralde! Yürüyemez oldum ki, her adımda o sürtüğü sinekler beni buluyor. Kaşınıyorum duruyorum ama bir işe yaramıyor. Belediye ilaçlama yapmış olabilir mi acaba? Ama işe yaradığını sanmıyorum. Bu yaz böyle mi geçecek şimdi, bilmiyorum. 😠

Bu sinekler yüzünden İzmir'den kaçıp dağa mı çıkayım? Her yere bulaşmışlar! Yürüyemiyorum ki, her adımda o sürtüğü sinekler beni buluyor. Kaşınıyorum duruyorum ama bir işe yaramıyor. Belediyeye şikayet ettim ama ne işe yaradı ki.

Sıcak havada böyle mi yaşayacağız şimdi? 😠

İzmir'de hava sıcak ve nemli olunca her yer beyaz sinekle doldu sanki. Yürümek zorlaştı, her yere yapışıyorlar. Kaşınıyorlar da insanı. Belediye ilaçlama yapmış ama işe yaramıyor gibi görünüyor. Umarım geçer bu durum.

Şu İzmir'de her tarafı saran o beyaz sürüngenler yüzünden yürüyemiyor insan! Her adımda sana yapışıyorlar, kaşınıyorsun duruyorsun ama bir işe yaramıyor. Belediye ilaçlama yapmış olabilir mi acaba bilmiyorum ama ben bir şey fark etmedim. Hadi canına bu sıcakta böyle mi yaşayacağız şimdi? 😠

Vay be, bu sinekler yüzünden İzmir'de insan yürüyemiyor resmen. Herkes kaşınıyor duruyor, parka çıkamıyoruz. Belediye ilaçlama yapıyormuş ama işe yaramıyor gibi. Sıcak da arttıkça bunlar daha da çoğalacak herhalde...

İşte böyle zamanlarda İzmirli olmak zor iş ya!

Sinekler yüzünden İzmir'in tadı kaçtı resmen. Yürüyemez oldun ki her adımda seni buluyorlar, kaşınıyorsun duruyorsun ama bir işe yaramıyor. Belediye ilaçlama yapmış olabilir mi acaba? Bilmiyorum ama işe yaramıyorsa ne yapacağız şimdi bu sineklere karşı. Hadi canına böyle mi geçecek bu yaz! 😠

Sinekler yine baş göstermiş İzmir'de. Hava sıcaktı, nemliydi, işte o zaman ortaya çıktılar. Yürümek zorlaşıyor, her adımda seni buluyorlar. Kaşıntıdan deliriyorsun! Belediye ilaçlama yapıyormuş ama bir işe yaramıyor gibi görünüyor. Neyse, yine böyle bir yaz geçireceğiz sanırım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri