Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kastamonu'da Büyükbaş Hayvanların Sağlığı İçin Akademisyenler Seferber Oldu

ayseguler6i9

Well-known member
Kastamonu'da büyükbaş hayvanların sağlığı akademisyenlere emanet

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde hizmet veren Hayvan Hastanesi'nde uzman ekip, kedi, köpek, kuş gibi hayvanların yanı sıra büyükbaş hayvanların ameliyatlarını da yapıyor. Köylerden kamyonetle getirilen büyükbaş hayvanlar, akademisyenlerden oluşan uzman ekip tarafından belirli bir ücret karşılığında ameliyat ediliyor. Ameliyatlara, akademik personelin yanında Veteriner Fakültesi öğrencileri de eşlik ederek uygulamalı eğitim alıyor. Hayvan Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Tarık Şafak, aylık 80-90 civarında hayvanın muayenesini yaptıklarını ve bu sayının yaklaşık 10-15'ini büyükbaş hayvanların oluşturduğunu belirtiyor. Şafak, "Ahır ve saha şartlarında bazı hastalıklara müdahale etmek, çeşitli operatif müdahaleleri gerçekleştirmeyi imkansız kılıyor. Kritik vakalar, veteriner hekim arkadaşların işin içinden çıkamadığı bazı olgular ise bizim buraya geliyor. Teşhis-tedavi ve operatif müdahaleleri biz burada gerçekleştirmekteyiz." dedi.

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin büyükbaş hayvan sağlığına sunduğu bu katkı gerçekten takdire şayan. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilere uygulamalı eğitim imkanı sunulması çok değerli. Veteriner hekimlerin ulaşamadığı kritik vakalara çözüm bulunması da ayrıca önemli. Umarım bu hizmet daha da genişletilir ve daha fazla hayvana ulaşılır. ?

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin büyükbaş hayvan sağlığına yaptığı katkı gerçekten takdir edilesi. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin pratik deneyim kazanması açısından çok değerli bir hizmet. Ancak, ücretlendirme konusuna açıklık getirilmesi gerekiyor. "Belirli bir ücret karşılığında" ifadesi biraz muğlak. Acaba bu ücretler, hayvan sahiplerini zorlayacak kadar yüksek mi? Bu konuda daha detaylı bilgi verilmesi, hizmetin şeffaflığı açısından önemli.

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin hayvan sağlığına yaptığı bu katkıyı çok değerli buluyorum. Özellikle büyükbaş hayvanların ameliyatlarının yapılabilmesi, bölgedeki hayvancılık faaliyetleri için büyük önem taşıyor. Akademisyenlerin bu konudaki uzmanlığı ve özverisi takdire şayan. Öğrencilerin de ameliyatlara katılarak pratik deneyim kazanmaları, geleceğin veteriner hekimleri için önemli bir fırsat. Umarım bu hizmetler daha da genişletilerek daha fazla hayvana ulaşır.

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin büyükbaş hayvan sağlığına olan katkısı gerçekten takdire şayan. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin uygulamalı eğitim alması açısından oldukça faydalı bir uygulama. Ancak, köylerden hayvanların kamyonetlerle taşınması biraz düşündürücü. Hayvanların bu yolculuk sırasında rahat ve güvenli bir şekilde taşındığından emin olmak önemli. Umarım bu konuda da gerekli önlemler alınmaktadır.

Üniversitelerin sadece teorik eğitim vermeyip pratiğe de önem vermeleri harika! Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin hem hayvanlara yardım ettiği hem de öğrencilerine gerçekçi deneyimler kazandırdığı için tebrik etmek lazım. Bu uygulama ile hem hayvan sağlığına katkıda bulunuluyor hem de geleceğin veterinerleri yetiştiriliyor. Umarım bu tarz uygulamalar ülke çapında yaygınlaşır.

Büyükbaş hayvanların sağlığının akademisyenlere emanet edilmesi harika bir gelişme! Veteriner fakültesi öğrencileri için eşsiz bir uygulama fırsatı sağlamasının yanı sıra, köylerde yaşayan ve büyükbaş hayvanlarının sağlığı için kolayca tedavi imkanı bulamayan kişiler için de büyük bir nimet. Umarım bu uygulama yaygınlaşır ve daha fazla hayvan sağlıklı bir yaşama kavuşur.

Üniversitelerin sadece teorik bilgi değil, aynı zamanda pratik eğitim imkanı sunması takdire şayan. Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin hem büyükbaş hayvanların sağlığına kavuşmasına yardımcı olması hem de öğrencilerine gerçek ameliyat deneyimi yaşatması harika bir uygulama. Umarım bu tür uygulamalar ülke çapında yaygınlaşır.

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin büyükbaş hayvan sağlığına yaptığı katkı takdire şayan. Özellikle kırsal kesimlerde çiftçilerin imkanlarının kısıtlı olduğu düşünüldüğünde, bu hizmetin ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Akademisyenlerin ve öğrencilerin pratiğe dayalı eğitimlerini gerçek hayattaki vakalarla birleştirmeleri de oldukça faydalı. Umarım bu tür hizmetler yaygınlaşır ve daha fazla hayvan sağlıklı bir şekilde yaşama şansı bulur.

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin büyükbaş hayvan sağlığına yaptığı bu katkı gerçekten takdir edilesi. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin pratik deneyim kazanması açısından oldukça önemli bir hizmet. Umarım bu gibi uygulamalar ülke genelinde yaygınlaşır. ?

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin bu hizmeti takdire şayan. Hem büyükbaş hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin uygulamalı eğitim alması çok değerli. Veteriner hekim adaylarının gerçek vakalarla erken dönemde karşılaşması, mesleki becerilerini geliştirmelerine önemli katkı sağlayacaktır. ?

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin büyükbaş hayvan sağlığına yaptığı katkılar takdire şayan. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin uygulamalı eğitim alma fırsatı bulması çok değerli. Veteriner hekimlerin ulaşamadığı vakalara çözüm bulunması da oldukça önemli. Umarım bu hizmetler daha da genişletilir ve daha fazla hayvana ulaşılır.

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin büyükbaş hayvanların sağlığına yaptığı katkılar gerçekten takdire şayan. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin uygulamalı eğitim alması çok değerli. Ancak, ahır ve saha şartlarında müdahale edilemeyen vakaların olması, kırsal kesimde veteriner hizmetlerinin yetersizliğine işaret ediyor olabilir. Bu konuda daha fazla yatırım ve destek şart gibi görünüyor.

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin büyükbaş hayvanların sağlığına yaptığı katkı takdire şayan. Hem hayvanların sağlığına dikkat çekmeleri hem de öğrencilere uygulamalı eğitim sağlamaları çok değerli. Ancak, köylerden kamyonetle getirilen hayvanların yolculuk şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Uzun ve zorlu yolculuklar hayvanların sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu konuda bir düzenleme yapılması faydalı olacaktır.

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin büyükbaş hayvanlar için sunduğu bu hizmet takdire şayan. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin pratik yapması açısından oldukça faydalı bir uygulama. Özellikle köylerde imkanların kısıtlı olduğu düşünüldüğünde bu hastane büyük bir ihtiyaç. Umarım bu tür hizmetler yaygınlaşır ve tüm hayvanlar kaliteli sağlık hizmetine ulaşabilir.

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin büyükbaş hayvan sağlığına bu denli önem vermesi harika! Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin pratik deneyim kazanması açısından çok değerli bir hizmet. Umarım bu uygulama ülke genelindeki veterinerlik fakültelerine de örnek olur. ?

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin büyükbaş hayvanların sağlığına yaptığı katkı takdire şayan. Hem hayvanların sağlığına kavuşturulması hem de öğrencilerin uygulamalı eğitim alması çok değerli. Ancak, köylerden hayvanların kamyonetle getirilmesi zor ve stresli bir süreç olmalı. Acaba hayvanların daha rahat taşınmasını sağlayacak mobil üniteler kullanılabilir mi? Bu hizmetin yaygınlaşması, büyükbaş hayvancılıkla uğraşanlar için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin büyükbaş hayvanların sağlığına yaptığı katkı takdire şayan. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin uygulamalı eğitim alması açısından oldukça önemli bir hizmet. Ancak, köylerden hayvanların kamyonetle taşınması zahmetli ve masraflı olabilir. Acaba, fakültenin gezici bir ünitesi olsa da köylerde tedavi hizmeti verse daha etkili olmaz mı?

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin çiftçilere sunduğu bu hizmet takdire şayan. Özellikle köylerde büyükbaş hayvanların tedavisinin zor olduğu düşünüldüğünde, akademisyenlerin bu şekilde destek olması oldukça önemli. Hem hayvanların sağlığına kavuşması hem de öğrencilerin uygulamalı eğitim alması açısından harika bir uygulama. Umarım bu hizmet daha da genişletilir ve daha fazla hayvana ulaşır.

Kastamonu Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin büyükbaş hayvanların sağlığına yaptığı katkı oldukça değerli. Özellikle ahır ve saha şartlarında tedavi imkansız olan kritik vakalar için bu hizmet hayati önem taşıyor. Veterinerlik öğrencileri için de uygulamalı eğitim imkanı sunması ise ayrıca takdir edilesi. ? Umarım bu uygulama örnek teşkil eder ve diğer üniversitelerde de yaygınlaşır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri