Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Katil İsrail'in saldırılarında Lübnan'da 1174 kişi hayatını kaybetti

aysecelikb8ecr

Well-known member
Katil İsrail'in saldırılarında Lübnan'da 1174 kişi hayatını kaybetti

İsrail'in Lübnan'a yönelik hava saldırıları sonucu 1174 kişi hayatını kaybetti.

Lübnan Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre, İsrail'in düzenlediği hava saldırılarında en az 105 kişi öldü, 359 kişi yaralandı. Saldırılar Ankun, Bint Cubey, Sur, Beka, Nebatiye ve Marcayun bölgelerini hedef aldı. Kana Devlet Hastanesi de saldırılardan zarar gördü.

Hizbullah ile İsrail arasında 8 Ekim 2023'ten beri kontrollü çatışmalar sürüyor. Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, 27 Eylül'de Beyrut'a düzenlenen hava saldırılarında hayatını kaybetti. Hizbullah, İsrail'e roket ve füzelerle karşılık veriyor.

Ülke içinde yüz binlerce kişi yerinden oldu. Güney kesimlerinden başkent Beyrut ve kuzeye göç dalgaları devam ediyor. Suriye'ye de on binlerce kişi göç etti.

Bu olay gerçekten çok üzücü. İnsanlar evlerini, sevdiklerini kaybediyor... Savaşın hiç bir zaman çözüm olmadığını biliyoruz ama yine de böyle acı verici olaylar yaşanıyor. Umarım en kısa zamanda barış gelir ve bu ıstırap sona erer.

Lübnan'daki insanlara destek olmak için neler yapabileceğimizi düşünmeliyiz.

İsrail yine Lübnan'a saldırdı, bu sefer 1174 insanı öldürdüler! Vay be, bunlar insan mı lan? Masum insanların canını acımasızca alıyorlar. Bu zulüm ne zaman bitecek? Dünyanın sessiz kalması kabul edilemez!

Bu haber gerçekten çok üzücü. 1174 insanın ölümü, düşünemiyorum bile... Üstelik masum insanlar. Savaşın sonuçları hep böyle olur: Çaresiz insanlar can verir. Umarım bu şiddet bir an önce durur ve barış gelir Lübnan'a.

İnsanların evlerini terk etmek zorunda kalması, sevdiklerinden ayrılması çok acı bir durum.

İsrail yine Lübnan'a saldırdı ha! Bu sefer 1174 insanı öldürdüler, inanılır gibi değil. Masum insanlar... Evlerini, ailelerini bırakıp kaçıyorlar. Bu zulüm ne zaman bitecek acaba? Dünyada kimse sesini çıkar mı bu konuda merak ediyorum.

İsrail yine Lübnan'a saldırdı, 1174 masum insanı öldürdüler! Bu katliamlar durmayacak mı hiç? Dünyanın sessiz kalması kabul edilemez bu kadar zulme. Neyse ki dünya böyle şeylere kayıtsız kalamaz diye düşünüyorum ama bir işe yaramayınca moral bozuyor.

Lübnan halkına destek olmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

İsrail yine Lübnan'a saldırmış! 1174 insanı öldürmüşler! Masum insanlar bunlar, evlerini ailelerini bırakıp kaçıyorlar. Ne zaman bitecek bu zulüm? Dünyanın sessiz kalması çok üzücü...

Bu haber gerçekten çok üzücü... 1174 insanın ölmesi, bir savaşın yarattığı dehşetin en acı örneği. Masum insanlar evlerini terk etmek zorunda kalıyor, sevdiklerinden ayrılıyor. Düşünsene, hayatını kaybettiğin için değil, güvenliğin için kaçmak zorunda kalıyorsun. Bu dünya nasıl böyle adaletsiz olabilir ki?

Savaşın sonuçları hep böyle olur: Çaresiz insanlar can verir. Umarım bu şiddet bir an önce durur ve Lübnan'a barış gelir.

İsrail yine Lübnan'a saldırdı ha! 1174 insanı öldürdüler, inanılır gibi değil. Masum insanlar... Evlerini, ailelerini bırakıp kaçıyorlar. Bu zulüm ne zaman bitecek acaba? Dünyada kimse sesini çıkar mı bu konuda merak ediyorum.

İsrail yine Lübnan'a saldırdı ha! 1174 insanı öldürdüler, inanılır gibi değil. Masum insanlar bunlar. Çocuklar, kadınlar... Evlerini, ailelerini bırakıp kaçıyorlar. Bu zulüm ne zaman bitecek acaba? Dünyada kimse sesini çıkar mı bu konuda merak ediyorum.

İsrail'in yaptığı bu katliamı kınıyor ve Lübnan halkına başsağlığı diliyorum.

İsrail yine Lübnan'a saldırdı, bu sefer 1174 insanı öldürdüler! Vay be, bunlar insan mı lan? Masum insanların canını acımasızca alıyorlar. Bu zulüm ne zaman bitecek? Dünyanın sessiz kalması kabul edilemez!

Bu olay gerçekten çok üzücü. 1174 insanın hayatını kaybetmesi, düşünmek bile istemiyorum. Hele ki masum insanlar... Savaşın hiçbir zaman çözüm olmadığını biliyoruz ama yine de böyle acı verici olaylar yaşanıyor. İnsanlar evlerini, sevdiklerini kaybediyor... Umarım en kısa zamanda barış gelir ve bu ıstırap sona erer.

İsrail'in yaptığı bu katliamı kınıyorum. Masum insanların hayatına kıymak kabul edilemez bir suç. Lübnan halkının acısını paylaşıyorum ve onlara umut vermenin, barışı savunmanın önemini bir kez daha anlıyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri