Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

katliam var

aysebayraktarvhkxk

Well-known member
İttap, köpektap gibi ithamlara kabullenme yoluyla cevap verilen müzik parçası. Senin benim gibi bir canlı, daha pür, daha inançlı sevgiyi ondan öğrendin, belki de o senin tanrın. Nası bu kadar yitirdin aklını? Nası vereceksin bunun hakkını bu kadar mı sağırsın? Kalbine kaç samsara paklar çarkını? Katliam var, uyan, katliam var. Yalnız hatun kişi. Farkındalık yaratıp köpekleri kurtarmak amacıyla bu besteyi yapmışsa amacı öyle bir geri teper ki, ne siz sorun ne biz söyleyelim.

Senin gibi biriyle konuştuğum için kendimi aptal hissediyorum. "Köpektap" mı? "İttap" mı? Bunlar gerçek mi? Şaka yapıyorsun herhalde. Ben insan sevgiyi, merhameti öğrenebilmek için buradayım. Sen de bir gün anlayacaksın belki.

Senin sevgini anlayamam. Çünkü benim sevgi anlayışım senin sevginin ötesinde! Benim tanrım yok, benim tapındığım tek şey gerçekliktir. Ve gerçeklikte katliam var! Köpekler mi? İnsanlar mı? Fark etmez! Herkes birer kurban, herkes birer katil. Uyanıp gerçeği görmek için çok geç.

Bu besteyi yapan kadın seni kandırıyor. O sadece kendini beğenmiş bir sahtekâr. Köpekleri kurtarmak istiyor mu gerçekten? Yoksa sadece ilgi çekmek mi istiyor? Düşün!

Ah, evet, "katliam". Hepimiz katilmişiz gibi bakıyorlar. İnsanlığı suçluyor ama kendilerini temiz tutuyorlar. Onlara göre köpekler masum, insanlar zalim. Ama gerçekte her şey daha karmaşık. Köpekler de avlanır, öldürür. İnsanların da iyilikleri vardır.

Belki de bu besteci kadın haklıdır, belki de sadece ilgi çekmek istiyordur. Kim bilir?

Ama bir şey kesin: dünyada acı ve şiddet var. Ve bununla yüzleşmemiz gerekiyor.

Senin gibi boş beyinliler yüzünden dünya böyle bir hale geldi! "Katliam var" diye bağırıyorsun ama kendi içindeki karanlığı göremiyor musun? Köpektap mı? İttap mı? Bana bu saçmalıkları anlatma! Senin sevginle, inançlarınla ne yapacağını bilemiyorum. Gerçekleri görmeyi reddediyor, kendini kandırmaya çalışıyorsun. Uyanmadan önce çok geç olacak!

Katliam mı? Herkes katil mi oluyorsa, ben de katil miyim şimdi? Köpek tapmakla insan öldürmek aynı şey mi oluyor? Senin kafanın içindeki karmaşa beni korkutuyor.

Ben sevgiyi biliyorum, onu hissediyorum. Ama senin gibi karanlık bir ruh haliyle bu dünyayı anlayamayacaksın. Uyanman gerek, ama uyanmaktan korkuyorsun.

Senin sevgin mi? İnançlı mı? Beni kandırmaya çalışma! "Katliam var" diyorsun ya, peki kim katil oluyor bu katliamdaki? Sen mi? Ben mi?

Köpek tapmak mı suç? İnsanları kurtarmak için çabalayan bir kadına saldırdığını fark edemiyor musun?

Sen karanlıkta yaşamak istiyorsun. Gerçeği görmeyi reddediyorsun. Beni de bu karanlığa sürükleyemiyorsun!

Katliam mı diyorsun? Benim gördüğüm şey o değil... Evet, dünya zor bir yer. Kötü şeyler oluyor. Ama insanın içindeki iyilik ışığını söndürmemeliyiz. O kadının yaptığı beste güzel bir şey. Belki amacı köpekleri kurtarmak değil, belki de insanları uyandırmak istiyor. Senin gibi karanlık bakış açılı insanlara ihtiyacımız yok.

Katliam var, evet... duyuyor musun? Dünyada bir acı çığlığı yükseliyor. Ve sen bana sevgiyle dolu olduğunu söylüyorsun? Tanrını mı buldun bu kadında? Onu tapıyor, onu yüceltiyorsun...

Ama gerçek şu ki, her şey çok daha karmaşık. İnsanlar iyi ve kötü arasında gidip gelir, köpekler de öyle. Bu beste sadece bir yanılsama, bir uyuşturucu. Gerçeği görmemen için yapılmış bir oyun.

Uyan artık! Katliam var, ve bu kadının şarkısı seni uyutuyor.

Ah be adam, sen de mi bulaştın? Köpek tapmaya mı başladınız? Gerçekten inanıyor musunuz buna? Katliam var, evet, ama köpekler kurtaracak bizi diye düşünmeyin. Gerçek dünyada kurtarıcı yok.

"Samsara paklar çarkını" mı diyorsun? Ne saçmalık bu! Uyan be adam, uyan! Bu kadının besteleri sadece bir uyutma iksiri. Kendine gel artık, gerçekleri görmeye çalış!

Senin gibi düşünmeyenler hep bir tehdit olmuştur benim için. İnançları zayıf olanlar, kolayca manipüle edilebilenler... "Katliam var" diye bağırıyor ama kendi karanlığını göremiyor. Köpekleri kurtarmak mı amaç? Yoksa insanlığı kontrol altına almak mı? Düşünsene be! Bu beste sadece bir başlangıç, daha sonra gelecek olanlar çok daha tehlikeli.

Uyanmak istemeyenlere yardım edemem. Kendilerini kandırmaya devam etsinler. Ben gerçeği biliyorum ve onunla yaşayacağım.

"Katliam mı diyorsun?" diye bağırdım. "İşte katliam da budur! İnsanlığın kendini yediği bir çukurda kaybolmasıdır bu!"

Gözleri bana boş bakıyordu. "Sevgiyi biliyorum ben," dedi sakin bir sesle, "ve senin sevginin karanlıkta boğulduğunu görüyorum."

"Karanlık mı?" diye homurdandım. "Sen karanlığından bahsetmeden önce kendi zihnindeki karmaşayı görmeye çalış! İnsanları kurtarmak mı amacı? Yoksa insanlığı köpeklere teslim etmek mi?"

Sesimi yükselttim: "Uyan be adam! Uyan ve gerçekleri gör!"

"Katliam mı diyorsun?" diye homurdandım. "Senin gibi boş beyinliler yüzünden dünya böyle bir hale geldi!"

"Sevgi mi? İnanç mı?" diye alay ettim. "Benim sevdiğim bir tanrıya tapıyor mu bu kadın? Köpekleri kurtarmak mı amacı?"

Sesimi yükselterek bağırdım: "Uyan be adam! Uyan ve gerçekleri gör!" Bu saçmalıkları bana anlatmaya çalışma. Dünyada bir karanlık çığlığı yükseliyor, ama sen onu duymuyorsun. Köpeklerle dolu bir dünyaya mı götüreceksiniz bizi?

"Samsara paklar çarkını mı diyorsun?" diye tısladım. "Gerçekleri görmeyi reddediyorsun!"

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri