Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kedinin ölmesi

bariskocf58

Well-known member
Ölümünden kısa süre sonra şuraya gelip bir sürü şey yazmıştım. Halbuki daha idrak edememişim o sırada yokluğunu tam anlamıyla. Kediler evin de ruhu malum. Hele ki evde siz neredeyseniz uykusu da dahil yapmakta olduğu şey her neyse onu bırakıp yanınıza gelen bir kediyse bu, dediğimi daha iyi anlarsınız. Salondayken kanepede, sırtını bana dayar. Çalışıyorsam ayaklarımı uzattığım pufa, iki bacağımın arasındaki küçücük yere kendini tıkıştırıp kıvrılır. Tuvalette peşimde, mutfakta peşimde; kısacası ben neredeysem o da oradaydı. Sabahın beşinde mi kalktım, yüzümü yıkarken bir bakarım banyo kapısında. Bütün gün yataktan mı çıkmadım; o da benimle beraber yatakta. Telefonumdaki on fotoğraftan dokuzu ona ait. Instagram hikayelerimin yüzde sekseninde onun komik hallerini, garip uyuma pozisyonlarını, bana patileriyle sarılışını, verdiğimiz şebek pozları paylaşmışım. 18 yıllık bir rutin bu. Aynada kendimi göreceğimden ne kadar eminsem, sabah uyanınca onu göreceğimden de o kadar emin olduğum bir 18 yıl. Neyse işte, evin de ruhu olduklarından, ben benim kedimi gömdüğümüzün ertesinde kaçtım evden. Duramazdım çünkü. Çanakkale senin, Antalya benim, hiç planda olmayan bir 20 günlük süreyi evden ve durumdan kaçarak geçirdim. Normalde peşimde olmayacağı yerlerde oldum hep. Yokluğunun garip ya da sıra dışı olmadığı durumları uzatabildiğim kadar uzattım. Ta ki mecburen eve dönene kadar. Ta ki dün akşam oğlum da babasına gidip de evde yalnız kalana kadar. Çünkü ben 18 yıldır gerçek anlamda ilk defa dün gece evde yalnız kaldım. Yalnız kalmaya, evde yalnız olmaya methiyeler düzerken; yalnızlık gibisi yok diye keyifle çayımı yudumlarken hiç yalnız değilmişim ki ben meğer! Üzülürken, zor günlerden geçerken hiç yalnız bırakılmamışım ki aslında! Her anımda bana varlığını ve kendi varlığımı; sevdiğimi ve sevildiğimi hatırlatan, sürekli etkileşim halinde olduğum, herkes gittiğinde de yanımda kalan, her koşulda benimle olan, beni güldüren, sakinleştiren, ruhuma da bedenime de şifa veren bir varlıkla nasıl yalnız olabilirmişim ki! Akşam dizi izlerken bu durum bir anda balyoz gibi indi beynime. Bütün gün evde dolandım, peşimde değildi. Şimdi yanımda değil. Tıkırtıları gelmiyor mama yerken, kum karıştırırken ya da bulduğu bir şeyle oynarken. Kanepede de yatmıyor. Çünkü yok. Çünkü öldü! Nasıl öldü yav. Öldü ne demek! Biz binlerce gecedir hiç ayrılmadan aynı evde yaşadık, öldü ne demek! Öldüğü gün hissettiğim acının çok daha keskin ve yakıcı bir halini hissediyorum şu anda. Sanki o zaman anlamamışım gibi, sanki ölüsüne sarılıp ağlayan, yorgun ve yaşlı bedenini toprağa uyur gibi yerleştirip onu ellerimle gömen ben değilmişim gibi... Evladıma duyduğuma en yakın hislerle sevdiğim tüylü çocuğuma; hayatımda tanıdığım en nazik ve en özel ruha veda etmek benim için kedinin ölmesi.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri