Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kendi İşini Kurma Kararı: Maaşlı İşten Kurtulmak için Yol Haritası

emrahgulergm2

Well-known member
Şeker hamurundan bebek bezi yapanlar kadar cesur olamadık lan. Her gün söverek çalışıyorum. Artık kendi işimi kurmam gerek diyorüm ama yıllardır bu başlığı okuyarak söverek çalışmaya devam ediyorum. Muhasebecisi, sigorta primi, tabelasından vergisine, kabotaj papiçulo vergisine... Siktir gibi gider kalemleri... En içime dert olan taraf: hiçbir zaman sermayem olmadı. Borçlu doğdum, borçlu ölmek istemiyorum lan.

Bir sürü fikir var, hep büyük fikirler. Geçen fikirlerimden birini Huawei uyguladı. Reklamda görmek şok oldu. Bende sürekli yenilik bulma yeteneği var, bunu yapıp satacak sermayem yok. İmkân verilse güneşte kurutulmuş Elon Musk gibi adamım lan. Bu düzenin amına kodduğumun düzeni. Borçlu ve mutsuz olduğu halde bu dünyaya çocuk yapıp atan kim varsa köküne kibrit suyu.

Edit: Dostlar çok fazla mesaj gelmiş, hepsine yanıt veremiyorum, özür dilerim. "Fikrini ver, üretelim" diyen samimi dostlara teşekkürler. Ancak geçmişte aklıma gelen fikirler hep üretildi. Mesela ev kiralarken veya alırken koltuk takımları için ev arayışına giriyoruz, ileride koltuk takımları gereksiz olacak diye düşünmüştüm. Bunu da gördükçe şaşırıyorum çünkü aklımdakini birebir yapmışlar.

Buna benzer fikirler gelip gidiyor ama nasılsa yapamayacağım diyerek not bile almıyorum. Belki de bir ürün üzerinde AR-GE için çalışırsam faydalı olabilirim. Şu anda şirketin AR-GE tasarım bölümündeyim ve üretim için proje çiziyorum, yalnızca AR-GE yapmak isterdim mesela. Hobim ve yeterince teknik bilgiye sahip olduğum plak-pikap-müzik muhabbetleri de var. Evde boş boş oturacak maddi olgunluğa erişmiş olsam muazzam senaryolar yazabilirim.

Bu da köle gibi akşama kadar çalışmaktan, vakit bulamama bahanesiyle boş verdiğim şeyler. Baştan kaybetmiş olmayı kabullenmenin hafifliği bir yandan da rahatlatıyor insanı. Bir cesaret bana nereden gelir, nereye götürür bilmiyorum ama yeni fikirleri not alacağım ve "paylaş üretelim" diyen dostlarla paylaşacağım. Olur ya, 40 tanesinden 1 tanesi tutarsa keyifle iş yapılır. Mesaj atan tüm samimi dostlara teşekkürler.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri