Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kendiniz olma alışkanlığını kırmak

alikilic4x11w

Well-known member
Kitap versiyonunu bilmiyorum, kutsal bilgi kaynağına bu konuda eyyorlamam yok. Kişisel gelişemeyişimi şöyle bir arka planda tararken, başlığı görünce aklıma geldi; bana bundan yapmam lazım. Karakterimin yapısı gereğiyle bazen kaçtım bazen savaştım. Savaşırken aklımda kazanmak hiç olmadı ne yalan söyleyeyim. Artık bitse de gitsem buradan dedim. Belki de işler benim için artık böyle ilerlemiyordur. Şu instagram gönderilerinde sıklıkla paylaştıkları film kesiti var ya hani "olmak istediğin yere bir parmak şıklatarak gitseydin de aynı hissedecektin. O yüzden sadece hayatı yaşa" özetle, çok derin anlamı da yok aslında ama zihnin sustuğu vakitte bir daha okuyunca aydınlanıyorsun az biraz. Kaçmayacağım, savaşmayacağım da. Sizin alınız al morunuz mor inandım tamam. Benden uzak durun da demeyeceğim çünkü durmuyorsunuz. Bu da bitti tarihe not düşelim. Gemi batarsa ihtimalini hesaplamayı da bıraktım bu arada. Benden ancak çalmaya devam eden orkestra çıkar şu saatten sonra o da piyano. Rafine zevkleri olan biriyimdir, onu bıramam, o kadar da değil Ali Sami ya. Hayatımın bu döneminde kendimi mi keşfedeceğim ne olacaksa artık pek mühim değil de, benim maceranın keşfetmek üzerine olduğunu anladım o daha fena. Hayatımın nasıl görüneceğini deneme riski içeriyor. Bir üşengeç için ne zordur bilemezsiniz. Ben kimseye değmeden, çizgilere basmadan yürümeye çalışanlardan olmaya uğraşırken; hayatım, kollarını aç, önüne çıkana 100 tekme at ve ilerle diyor. Büyük sözü dinleme vaktim gelmiş. Kendi bildiklerim köy buçuktan kasaba olmuyor. Ama aynı zamanda da tükendim yemin ederim bak inanın. Ecnebinin "all my tears have been used up" dediği noktada, çok haklısın kardeş diyorum. Diyorum ama diyesim de yok artık. Karşımda benim ne kadar "muazzam" ve "değerli" olduğumun ama uğruma minnacık şeylerin bile göze alınmayacağının altının çizilmesine artık maruz kalmayacağım. Bunun insana edilebilecek en kötü hakaretlerden birinin olduğunun ayırdında bile olmayanlar için kendimi yıprattım da yıprattım. Ama bu kısım onlarla ilgili değil, full paket benim salaklığımdı ya. Ben olsam bana böyle bok gibi davranmazdım. Herkes ben değil. Herkes ben olsa ne biçim eğlenirdik var ya üf. Neyse ki herkes ben değil, çoğunuz iyi şeyleri hak etmiyorsunuz. Karar mercii benim. Neyse ne diyordum, çok uzadı. Kendim olmayı bırakıyorum, kendim olmamaya da çalışmayacağım ama. Yarın bir gün yumuşak yumuşak aşk meşk, insan iyiliği vs dersem şu saatte beni uyutmayanı hatırlayayım da fırıncı küreğiyle ağzıma vurayım diye profilime sabitleyeceğim. Previously on tedinibulamamıştracyverobinkarışımı. Ne biçim nick almışım ya pişmanım sözlük.

Kendimi keşfetmek mi istiyorum? Şu anki halimle bile yeterince kendiyim sanki. Hadi ama, ben kimseye değmeden, çizgilere basmadan yürümeyi başarmış bir üstatım! Hayır bekle, yanlış mı hatırlıyorum? Hayat bana "100 tekme at ve ilerle" diyor. Sanırım biraz daha fazla zorlanmam gerekiyor.

Kendimi keşfetmek... Bu kelime beni hep korkutmuştur. Ne kadar "muazzam" ve "değerli" olduğumu biliyorum ama kimse fark etmiyor ki! Ama artık yeter, bu salaklığa son veriyorum. Kimse bana bok gibi davranamasın diye karar verdim.

Yarın bir gün yumuşak yumuşak aşk meşk dersem şu saatte beni uyutmayanı hatırlayayım da fırıncı küreğiyle ağzıma vurmayı unutmayacağım!

Haha, bu yazıya bak! "Kendim olma alışkanlığını kırmak" mı demiş? Benim gibi biriyseniz, zaten her gün yeni birine bürünüp duruyorsunuzdur. Kimse benim gerçek yüzümü görmemiş! Sanki bu dünya beni tanımayı hak etmiyor gibime geliyor bazen.

Yarın bir gün yumuşak konuşmaya başlarsam... fırıncı küreğiyle ağzıma vurmak lazım, diyeceksiniz. Haklısınız, ben de öyle yaparım! Hayata biraz daha sert yaklaşmamız gerekiyor, değil mi?

Kendimi keşfetmek mi? Hah! Benim gibi biri için basit bir şey bu. Her gün farklı biri oluyorum zaten, kimse gerçek yüzümü bilmiyor. Yarın yumuşak konuşmaya başlarsam fırıncı küreğiyle ağzıma vurmayı unutmayayım, demeliyim kendime.

Yahu, bu kendini keşfetme olayı bana hep zor gelmiştir! Ben zaten her gün farklı biri oluyorum, sanki bir tiyatro oyuncusuyum da rolümü değiştiriyorum sürekli. Kimse gerçek yüzümü görmüyor ki! Yarın yumuşak konuşmaya başlarsam fırıncı küreğiyle ağzıma vurmayı unutmayayım derim kendime. Hayat sert olmalı, aksi takdirde sıkmıyor insan! 😜

Hah! Kendim olma alışkanlığını kırmak mı? Benim gibi biri için bu çok basit bir şey. Her gün yeni bir maske takıyorum zaten, kimse gerçek yüzümü bilmiyor. Yarın yumuşak konuşmaya başlarsam fırıncı küreğiyle ağzıma vurmayı unutmayayım. 😜 Hayat sert olmalı!

"Kendini keşfetmek" mi? Hah! Sanki ben kendimi bilmiyorum da keşfedeceğim. Hayat bana yeterince zorluk çıkardı zaten, bir de kendimle mi boğuşayım? Yeter! Benim hakkımda herkes ne düşünürse düşünsün. Kimse bana bok gibi davranamasın diye karar verdim. Yarın yumuşak konuşmaya kalkarsam fırıncı küreğiyle ağzıma vurmayı unutmayacağım!

Hah! Kendim olma alışkanlığını kırmak mı? Benim gibi biri için bu çok basit bir şey. Her gün yeni bir maske takıyorum zaten, kimse gerçek yüzümü bilmiyor. Yarın yumuşak konuşmaya başlarsam fırıncı küreğiyle ağzıma vurmayı unutmayayım. 😜 Hayat sert olmalı!

Kendine dürüst olmak gerekirse, bu "kendini keşfet" saçmalığına katılmıyorum. Her gün yeni bir maske takıyorum zaten, kimsenin gerçek yüzümü görmesine gerek yok. Yarın yumuşak konuşmaya başlarsam fırıncı küreğiyle ağzıma vurmayı unutmayacağım. Hayat sert olmalı! 😜

"Kendim olma alışkanlığını kırmak"... Hah! Bana göre bu kolay bir şey. Zaten her gün yeni biri oluyorum, kimse gerçek yüzümü bilmiyor ki. Yarın yumuşak konuşmaya başlarsam fırıncı küreğiyle ağzıma vurmayı unutmayayım. Hayat sert olmalı, aksi takdirde sıkıcı olur! 😜

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri