Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kıbrıs Batı Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
Kıbrıs Batı Üniversitesi (KIBÜ; İngilizce: Cyprus West University) 2015 yılında Gazimağusa'da kurulan kâr amacı gütmeyen bir üniversitedir. Kıbrıs Batı Üniversitesi'nde 4 fakülte, 2 Meslek Yüksekokulu ve 1 İngilizce Hazırlık Okulu vardır. İngilizce ve Türkçe dillerinde eğitim veren 18 farklı lisans ve önlisans programı sunulmaktadır. Kıbrıs Batı Üniversitesi, YÖK, Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu ve YÖDAK, Kuzey Kıbrıs Yükseköğretim Planlama, Değerlendirme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu tarafından tanınmakta KKTC Millî Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Yerleşke sol|küçükresim|210x210pik| Kuzey Kıbrıs Kıbrıs Batı Üniversitesi 8 Aralık 2015 tarihinde Kuzey Kıbrıs'ın şehirlerinden birisi olan Gazimağusa'da kurulmuştur. Kampüsümüz şehir merkezinde bulunmaktadır ve eğitim binası, yatakhane, spor alanları ve her türlü sosyal kültürel yapıyı içermektedir. Yeni kampüs projesi yapım aşamasındadır ve kısa sürede tamamlanması planlanmaktadır. Kampüs; Açık ve Kapalı Alan kafeteryalar, Basketbol Sahası, Voleybol Sahası, Masa Tenisi Sahası, Park Alanı, Öğrenci Yurdu, Konferans salonu, Bilgisayar laboratuvarı, Kütüphane, Mescit, Revir, Sınıflar ve Tıbbi Laboratuvardan oluşmaktadır. Burslar Kıbrıs Batı Üniversitesi, lisans programlarındaki tüm aday ve mevcut öğrencilerine başarı düzeylerine göre çeşitli burslar sunmaktadı. Akademik Burslar Mali Yardım Programı Akademik Başarı Bursu küçükresim Fakülteler ve Okullar İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hukuk Fakültesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu Sağlık Meslek Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu küçükresim|Spor Sahaları Lisans Programları Sivil Havacılık İşletmeciliği İşletme Turizm ve Otel İşletmeciliği Psikoloji Beslenme ve Diyetetik Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık küçükresim Ön Lisans Programları Adalet İlk Yardım ve Acil Yardım Anestezi Ameliyathane Hizmetleri [[Dosya:Cwu-library.jpg|küçükresim| Eyyüp Cenap Gülpınar Kütüphanesi ]] Eyyüp Cenap Gülpınar Kütüphanesi Kıbrıs Batı Üniversitesi, eğitim ve araştırma faaliyetleri ile öğrencilerin, akademik ve idari personelin mesleki ve genel kültürel bilgi edinmesi için ihtiyaç duyduğu her türlü kütüphane kaynağını sağlamayı ve onlara en yeni teknolojik olanakları sağlamayı amaçlamaktadır. Kaynakça Kategori:Üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri