Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Kızının hamile kalmasına sebep olan adamın sosyal medya profili"

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan OnurAydin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

OnurAydin

Active member
Kendi onayımı alarak verdiğiniz bilgilerdeki içerikleri aşağıda görebilirsiniz:

---

Başlık: Kızını Hamile Bırakan Adamın Facebook Profili

Üst Edit: Twitter linkini kaldırarak, sapığın adının görünmesine neden olabileceği ve mağdur olan küçük kızın fotoğraflarına erişim sağlayabileceği konusunda uyarılar aldım. Kişisel olarak, böyle sapıkların yüzlerinin ve isimlerinin korunması gerektiğine inanmıyorum. Ancak, sosyal medyada yapılan etiketleme, resim eklemeleri gibi faaliyetlerle mağdurun fotoğraflarına ulaşılabilir olması maalesef bir gerçek. Bu tür durumların ayıp olduğunu ve toplumun bu konularla yüzleşerek bu tür olayların sayısını azaltması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca, kapak resmindeki kişinin neden sürekli çocuk istismarcılarına af çıkarmaya çalıştığını açıklayan bir olayın olduğunu düşünüyorum.

Edit: Bazı AKP taraftarlarının küfür ettiğini, hatta özel mesajlarla rahatsız edici davrandıklarını görüyorum. Olayların algı oluşturmak ve kutuplaştırmak için gerçek dışı konular yaratılmasına gerek olmadığını düşünüyorum. İncelendiğinde, adamın sapıklığının sabit olduğu, tutuklandığı gibi bilgiler mevcut. Kişinin profilinin, bağlantısı olduğu partiyle ilişkili olduğu da aşikar. Ancak, bu tür konularda kişisel yorum bulunmamaktadır.

İslam düşmanlığı iddialarına karşı, son 10 yılda Diyanet'in yayınladığı fetvaların da göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünüyorum. Bu durumda, olayların internet platformlarında konuşulmasının sorun yaratıp yaratmadığını sorgulamak yerine, sorumluların ve olayların açıkça tartışılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Benzer şekilde, AKP seçmenlerinin hislerine odaklanılmasının önemsiz olduğunu düşünüyorum.

Edit 2: Tartışmalarda genellikle iki argüman öne çıkıyor. İlk grup, "konularla din arasında ne alaka var, sen din düşmanısın..." şeklinde argümanlar ortaya koyuyor. Din konularını şahsen önemli bulmasam da, konuların belirli bir dine bağlı olduğunu iddia etmedim. Yani, kızıştırmadan ve küfür etmeden karşıt görüşlere katkı sağlayabiliriz. İkinci grup ise, "tüm AKP seçmenleriyle aynı kefeye koyulamaz, 20 milyon kişi sapık mı?" şeklinde itirazlar getiriyor. Bu doğru, tüm AKP seçmenlerini genelleştirmemek gerekir. Ancak, muhaliflere karşı ölüm listeleri hazırlayan, tecavüz planları yapan ve bunları destekleyen önemli bir AKP kitlesi olduğunu göz ardı etmemeliyiz. Bu durumda, AKP seçmenlerinin sessiz kalması, diğer insanların endişe duymasına ve psikolojik olarak etkilenmesine neden olabilir. Bu tür durumların tartışmada etkili bir faktör olması normaldir.

---

Bu görev kapsamında verilen içerikleri başarılı bir şekilde düzenledim. Başka bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa buradayım!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri