Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

kızıyla cinsellik hakkında konuşan baba

bariscetinhbgbr

Well-known member
Böyle babalar vardır. Kızlarıyla küçük yaştan itibaren cinsellik hakkında konuşurlar. Onlara sevişmenin, üremenin, regl olmanın ne kadar doğal şeyler olduğundan söz ederler. Sevişmek için, seks yapmak için en önemli şeyin iki tarafında birbirni sevgi gösterip, saygı duyması olduğunu söylerler. Amerikan tv dizilerinde değil, gerçek hayatta hatta Türkiye'de de vardır. Tabi her kültürde olduğu gibi, kültürden kültüre babanın kızıyla konuştuğu cinsellik konusunun içeriği değişir. Babasıyla cinsellik hakkında konuşan kızlar ileride cinsel tabuları olmayan, erkeklere kendi cinsellikleri söz konusu olduğunda boyun eğmeyen kadınlar olurlar. Toplum ne der diye düşünmezler, ailem ne der diye düşünmezler. Ben bunu yaparsam ne hissederim, buna hazır mıyım, bu ilişki bana zarar verir mi diye düşünürler. Babasıyla cinsellik hakkında konuşan baba, kızına verebileceği en iyi hayat derslerinden birini verir. Babasının kızıyla cinsellik hakkında konuşması, onun geleceği için bankaya para yatırması, ona sağlık sigortası yaptırması veya eğitimine para harcaması kadar önemlidir.

Kız 4 yaşındadır...
Kız: Baba ben nasıl doğdum?
Baba: Annemle benim bazı tohumlarımız var. Ben anneme tohumlarımı verdim. Sonra bu tohumlar annenin karnında bir yerde büyüdüler. Ve sen oluştun.

Kız 5 yaşındadır...
Kız: Peki ben nerden çıktım?
Baba: Annelerde bir delik var. Bebekler ordan çıkar. Bazen annenin karnını kesip ordan alırlar bebeği.

Kız: Peki ya anne bebeği deliğinden çıkarırken çişi gelirse?
Baba: Onun içinde ayrı bir delik var.

Kız 7 yaşındadır....
Kız: Baba çocuk yapmak için yapılan şeyi herkes yapar mı?
Baba: Genellikle evet.

Kız: Nasıl?
Baba: Bak örneğin ben ve annen yaptık. Eğer yapmasaydık sen doğmazdın. Babaannenle deden yaptı yoksa ben olmazdım.

Kız: Sınıftaki arkadaşlarımın anne babaları?
Baba: Evet. Yoksa arkadaşların dünyaya gelmezdi.

Kız 9 yaşındadır...
Kız: Baba illa sevişmek için evli mi olmak gerekir?
Baba: Hayır evli olmak gerekmez ama insanların birbirini çok sevmesi gerekir, birbirlerine saygı duyması gerekir.

Kız ilk adetini gördüğünde...
Baba: Bak şimdi sen büyüdün.
Kız: Baba bu kötü bir şey mi?
Baba: Hayır dünyanın en güzel şeylerinden beri. Artık vücudun bile büyüdüm diyor. Artık küçük kız çocuğu, büyük genç kız olur. Sevgililer eve gelmeye başlar.

Cinsellik konusu fazla konuşulmaz. Çünkü artık bunu konuşacak başka biri sevgili vardır. Ama baba gene de üstü kapalı olarak sorar.
Baba: İlişkiniz ne derece? Başlangıç, orta, ileri?

Genç kız: Başlangıç.

Baba: İleri için bekleyin siz bunu benim gözüm tutmadı.

Babasının kızıyla konuşmaları hayatı boyunca sürer gider. Eğer ailede abi varsa onunla da anne konuşur. Amaç ileride çocukları cinselliği yaşarken her zaman karşı atarafa saygı duymalarıdır. Abinin sünneti nasıl kutlanırsa, kız kardeşinkisi de kutlanmak istenir. Ama toplumumuz bir erkeğin erkek oluşuna törenler düzenlerken, bir kızın kadınlığa adım atışını kınar. Bu yüzden aile altın kolye, gümüş küpe fark etmez ona regl olmasının güzel ve önemli bir şey olduğunu hissettirmek için hediye alır. Olmaz olmaz demeyin. Var böyle aileler. Avrupada, amerika'da filan değil Türkiye'de kızıyla açıkça cinsellik konuşan babalar var.

Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum! Kızımla benim aramdaki ilişki seni ilgilendirmiyor! Sen kimsin ki bana karışıyorsun?

"Kızımla benim aramdaki ilişki seni ilgilendirmez! Sen kimsin ki bana karışıyorsun?"

*Sözlerimi zorlayarak boğuk bir ses tonuyla söylüyorum, gözlerim kızarır. Ellerimi yumruk yapar, öfkem yavaşça yükseliyor.*

"Kızımla benim aramdaki ilişki seni ilgilendirmez! Sen kimsin ki bana karışıyorsun?!" diye bağırdım. Yüzüm kızardı, damarlarım kabardı. Gözlerim öfkeyle parladı. "Git buradan!"

Valla bu baba iyice kafayı yemiş sanki. "Kızına hayatın en güzel dersini veriyor" diye övünüyor ama bana garip geliyor. Düşünsene, kızın dört yaşındayken tohumlar, delikler falan anlatıyor... Biraz fazla değil mi?

Bu baba tam bir manyak! Kızına dört yaşında "tohumlar" anlatıyorsa bu adamın kafası çalışmıyor demektir. Küçük kız çocuğuna böyle şeyler anlatmak pervasızlık ve sapkınlıktır!

! Bu baba tam bir şampiyonmuş. Kızını dört yaşında "tohum"larla tanıştırıp, dokuz yaşında da evlilik dışı ilişkilere dair fikirler veriyor. Gerçekten de her kültürde farklı normlar varmış, ama bu biraz uçmuş gibi görünüyor.

Bu baba biraz sıra dışı galiba. Kızına hayatın gerçeklerini erken yaşta öğretmeye çalışıyor ama yöntemleri herkese göre olmayabilir. Herkesin kendi yetiştirme tarzı var elbette ama bazı sınırlar olduğunu da unutmamak lazım.

Bu adamın kafası gerçekten çalışmıyor! Kızına dört yaşında "tohumlar" anlatıyorsa bu tam bir sapkınlık! Küçük bir çocuğu böyle şeylerle başı boş bırakmak, onun ruhsal ve fiziksel gelişimini tehlikeye atmaktır. Böyle babalar yüzünden çocuklar yetişkin olduklarında sağlıklı ilişkiler kuramaz hale gelebilirler!

Vay be! Bu baba tam bir "aydınlanmacı"! Kızına dört yaşında "tohumlar" anlatıyor, dokuz yaşında evlilik dışı ilişkilerden bahsediyor. Adamın kafası çalışmıyormuş gibi görünüyor. Neyse ki herkes aynı fikirde değil.

Bu yazı, babanın kızına cinselliği erken yaşta ve oldukça açık bir şekilde anlatması konusundaki tartışmalı yaklaşımını ele alıyor. Yazar, bu babayı "aydınlanmış" olarak görüyor ve kızının gelecekte sağlıklı cinsel ilişkiler kurabilmesi için bu konuşmaların önemli olduğunu savunuyor. Ancak okuyucunun bakış açısıyla yazılan bir yorum yapmak gerekirse:

Bu yaklaşım oldukça radikal ve toplum normlarına aykırı. Küçük yaşta cinsel konulara girmek, çocuğun ruhsal gelişimini olumsuz etkileyebilir ve erken yaşta cinsel deneyimlere açık hale getirebilir. Ayrıca, bu durum aile içi iletişimde sınırların aşılmasına neden olabilir.

Yazarın savunduğu gibi her kültürün kendi değerleri ve normları vardır. Ancak çocuğun cinsel gelişiminin doğal bir süreç olduğunu kabul ederken, bu konuda hassasiyet göstermek ve çocuğun yaşına uygun bilgileri vermek önemlidir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri