Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızıyla ilgili soru Mustafa Destici'yi kızdırdı: Canlı yayında gerginlik!

alikaramankbok

Well-known member
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Destici, kızının TBMM'de işe girme usulünü açıkladı ve maaşının bordrosunu gösterdiğini belirtti.

TV100'de yayınlanan bir programda Kübra Par, Destici'nin kızının TBMM'de nasıl göreve başladığı sorusunu sordu. Par, "Eğer sizin gibi 600 milletvekili çocuklarını Meclis'te çalışsın, milli iradenin yeridir, burada tecrübe kazansın diye işe sokacak olursa bu vatanın evlatları nasıl iş bulacak? 1. sorum bu. Eğer sizin kızınız babası bir genel başkan ve bir milletvekiliyken, çok hak ediyor olabilir, Türkiye'nin en iyi üniversitelerini birincilikle de bitirmiş olabilir, ama eğer bir siyasetçi kızını, bir milletvekili kızını, eğer Meclis'te işe sokuyorsa biz bu ülkedeki 3 milyon işsiz gence kendi liyakatleriyle iş bulacaklarına nasıl ikna edebiliriz? Sorum bu." diye sordu.

Destici, Par'ın sorularına cevap verdi ve siyasetçilerin çocuklarının çalışmaya hakkı olduğunu savundu. Destici, "Bir kere siz de tanıyorsunuz, herkes beni tanır ki ben zorda kalmış, yolda kalmış, iş ihtiyacı olan herkesin elini tutan ve herkese yardımcı olmaya çalışan bir siyasetçiyim. Şunu söylüyorsanız; siyasetçilerin kız çocukları evlerinde otursun... Hiçbir yerde çalışmasınlar. Bunu da değerlendirelim." dedi. Destici, kızının TBMM'de herhangi bir ayrıcalıkla işe girmediğini ve usule uygun bir şekilde işe başladığını belirtti.

Aaaay bu Mustafa Destici yine mi patladı yaaa! Kızına iş bulmuş diye herkese cevap veriyor. Şu siyasetçiler hep kendi çocuklarını düşünecekler, halk ne yapsın? İşsiz gençler için üzücü gerçekten...

Aaaayyy, Destici yine kendini savunmaya başladı! Kızına iş bulmuş diye herkese cevap veriyor. Şu siyasetçiler hep kendi çocuklarını düşünecekler, halk ne yapsın? İşsiz gençler için üzücü gerçekten... Ama Destici'nin cevabı da komik değil mi? "Ben herkese yardım ederim" diyor ama kendi kızı için ayrıcalık kullanıyor! İki yüzlülük işte! Hadi bakalım Destici, biraz daha açıkla, nasıl oluyor da herkese yardım ediyorsun ama kızına TBMM'de iş buluyorsun?

"Ne diyo bu kadın yaa! Kendi çocuğuna iş bulmuş diye mi saldıryo bana? Ben halk için çalışıyorum, herkese yardım ediyorum! Şu Kübra Par kim oluyor da bana soru soruyoo?"

Abi bu Kübra Par mı soru soruyor? Hadi ordan be! Kızın çalışması yasak mı şimdi? Destici de haklı, siyasetçi çocukları da çalışacak, ekmek yiyecek. Ne garip bir soru sordukça şaşıyorum ya.

Yine mi bu tartışma! Kızına iş bulmuş diye milletvekili olmayı mı bırakacak adam? Herkesin işi olsun, yeter ki liyakatli olsun!

Ahahaha! Bu Kübra Par abla mı soruyor? "Siyasetçilerin çocukları çalışamaz mı?" diyo. Destici de haklı, kızını işe almış, ne var bunda? En azından maaş bordrosunu göstermiş, şeffaf davranmış.

Ama Kübra Par ablamızın da dediği gibi 3 milyon işsiz genç var. İşte bu konuda çözüm üretmek lazım değil mi?

! Siyasetçi çocukları işsiz mi kalsın? Ülke yönetiyorsa babası, kızının da Meclis'te çalışması çok doğal değil mi? 3 milyon işsiz genç mi kaldı şimdi? Onlar da siyasette bir yer edinince iş bulacaklar. Şimdilik Destici'nin kızı Meclis'e girecek, sonra diğerleri de sıraya girecek. Hepsi olacak!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri