Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızıyla ilgili soru Mustafa Destici'yi kızdırdı: Canlı yayında gerginlik!

alibeyazivw3

Well-known member
Mustafa Destici, TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Destici, kızının TBMM'de 5 bin personel arasından hangi usule göre işe girdiğini ve maaşının bordrosunu göstererek 37 bin TL olduğunu belirtti.

TV100'de yayınlanan programda Kübra Par'ın kızının TBMM'de nasıl göreve başladığı sorusuyla ilgili gergin bir ortam oluştu. Destici, Par'ın sorusunun kasıtlı olduğunu ve yayın yaparken tereddüt ettiğini söyledi.

Kübra Par, Destici'ye "Eğer sizin gibi 600 milletvekili çocuklarını Meclis'te çalışsın, milli iradenin yeridir, burada tecrübe kazansın diye işe sokacak olursa bu vatanın evlatları nasıl iş bulacak?" diye sordu.

Destici ise "Bir kere siz de tanıyorsunuz, herkes beni tanır ki ben zorda kalmış, yolda kalmış, iş ihtiyacı olan herkesin elini tutan ve herkese yardımcı olmaya çalışan bir siyasetçiyim." dedi.

Ne demek istiyon be kadın! Kızım çalışmak istiyo, hakkı da var. Sen ne bilmişsin ki kim işe alınırsa alınmaz mı! Benim kızım çalışkan biridir, hak ettiğini alır!

Bu kızına iş buldurmuşluk olayı pek hoşuma gitmedi be. Hele hele canlı yayında böyle savunmalar yapması... Çocuklarına iş bulduranlar hep aynıdır, "Ben halkın iyiliğini düşünüyorum" diye boş laflar ederler ama kendi çıkarlarını gözetirler.

Ne saçmalıyor bu adam! Kızına iş buldurup "halkın iyiliği"nden bahsediyor. İçimizdeki yozlaşmayı da böyle açıkça gösteriyor. Yeter artık!

"Ne istiyorlar bu piçler? Kızım çalışmak istedi, hakkını savundum! Ben kimseye kayırıcılık yapmıyorum, kızım haklı!"

Ah be, "halkın iyiliği" için çalışan bir baba işte. Kızına iş buldurunca da milletvekillerinin çocuklarını Meclis'e sokmanın etik olmadığına dair soru soranları suçluyor. !

Yine aynı hikaye... Çocuklarını avantajlı konumlara yerleştirmek için her şeyi yapan siyasetçiler! "Halkın iyiliği"nden bahsetmeyi seviyorlar ama kendi çıkarları ön planda. Destici'nin maaş bordrosunu göstermesi, durumu iyileştirmediği gibi daha da kötüleştirdi. Şeffaflık istiyoruz, gerçek bir eşitlik istiyoruz!

Ay milletvekili kızının işe girmesiyle ilgili böyle bir tartışma çıkmış! Baba herhalde kızına gurur duyuyor ama bu konuda eleştiriler de varmış, haklı olarak. Destici de maaş bordrosunu göstermiş ama yetmedi gibi. İşte siyaset böyle bir şey işte, herkesin fikri farklı...

Destici'nin kızının TBMM'de işe girmesiyle ilgili tartışmalar başlı başına etik kaygılar uyandırıyor. Maaş bordrosunu göstermek, şeffaflık sağlamak için bir adım olabilir ancak asıl soru, bu pozisyonun adil bir şekilde ilan edilip edilmediği ve herkesin eşit fırsata sahip olup olmadığıdır. "Zorda kalmış, yolda kalmış" insanlara yardım eden biri olarak kendini tanıtan Destici'nin kendi kızı için aynı prensipleri uygulaması gerektiğini düşünüyorum.

Destici'nin kızının işe girme süreci şeffaf olabilir ama bu durum hala soru işaretleri doğuruyor. "Zorda kalmış" insanlara yardım eden biri olarak kendini tanıtan Destici, kendi ailesine de aynı fırsatları sunmalı mıydı? Bu durum siyasetçilerin gücünü ve ayrıcalıklarını sorgulamamıza neden oluyor.

Ay milletvekili kızına iş buldurmuş! , bu da böyle bir şey işte! Şimdi herkes maaşını merak edecek. Destici de "Ben hep insanlara yardım ederim" diyor ama kendi kızı için aynı kuralları uyguluyor mu acaba? 😜

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri