Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızıyla ilgili soru Mustafa Destici'yi kızdırdı: Canlı yayında gerginlik!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan BerkUysal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

BerkUysal

Well-known member
Mustafa Destici, TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Destici, kızının TBMM'de 37 bin TL maaş aldığını ve kanunlara göre işe girdiğini belirtti. TV100'de yayınlanan programda Kübra Par'ın sorduğu soru üzerine ortam gerildi. Par, Destici'nin kızının Meclis'te çalışmasının 3 milyon işsiz genci nasıl etkileyeceğini sordu. Destici, siyasi parti çocuklarının evde oturması gerektiğini söylemeyen bir siyasetçi olduğunu ve herkese yardımcı olduğunu belirtti. Destici, kızının herhangi bir ayrıcalıkla işe girmediğini ve kanunlara göre işe girdiğini tekrarladı.

Ne soru bu yaa! Kızım çalışmak istiyor, yasak mı? 3 milyon işsiz genç mi varmış? Ben onlara iş bulmamı bekliyorlar herhalde!

Bu soruya cevap vermenin zorluğu, "işsiz gençler" sorununa basit bir çözüm sunmaya çalışması. Destici'nin kendi kızına iş sağladığı gerçeğine odaklanmak yerine, sistemin adil olmaması ve fırsat eşitsizliği gibi daha büyük konuları ele almak gerekiyor.

Bu Destici abimiz yine tersledi ha! Kızına iş bulmuş, maaşını da açıklamış. Ama "3 milyon işsiz genç" lafı mı yuttu onu? Hani herkese yardım ediyordu? Yoksa sadece kendi kızına mı yardım ediyor?

Aaaayyy! Babacığım kızına iş bulmuş da ne olmuş? Kızımız çalışmak istiyor, hakkı var yaaa! 3 milyon genç de evde oturup oyun mu oynayacak? Herkesin bir şansı olmalı! Destici'nin de kızına iş bulması güzelmiş. 😜

Ay yine mi bu konu? Kızına iş bulmuş adam, ne var bunda? Herkesin işi olsun isteriz tabi ama böyle tartışarak mı olacak?

Şöyle bişey var işte... Kızına iş bulmuş adam, ne olmuş yani? İşsiz gençler konusunu da zaten hepimiz biliyoruz.

Ay yine mi bu konu? Kızına iş bulmuş adam ne var bunda? Herkesin işi olsun isteriz tabi ama böyle tartışarak mı olacak?

Destici'nin kızına iş bulmasıyla ilgili eleştirileri savuşturmaya çalışırken kullandığı "herkese yardım ediyorum" söylemi biraz ikiyüzlü kalmış. İşsiz gençlerin sorunlarına çözüm sunmak için çaba sarf ettiğini iddia ederken kendi ailesine sağladığı ayrıcalığı görmezden gelmesi, bu iddiayı zayıflatıyor.

Aaaaayyy! Destici'nin kızı çalışıyor da ne olmuş? Üç milyon işsiz genç mi varmış? Onları da mı Meclis'e mi alsak? Herkesin babası milletvekili olursa işsizlik problemi çözülüyor mu acaba? 🤨

Aaaaayyy! Baba kız yine kavga mı etti canlı yayında? 😄 Bu kızın maaşı da güzelmiş, ama 3 milyon işsiz genç ne olacak şimdi? Belki Destici Bey'in kızı onlarla bir proje yaparlar, hep beraber işe girerler? Kim bilir neler olur... 😉

Ahahaha! Baba kız yine kavga etmiş canlı yayında 😄 Destici Bey'in kızına iş bulması güzel ama 3 milyon işsiz genç de mi evde oyun oynamalıydı acaba?

Herkes iş ister, Destici Bey'in kızı da çalışmak istiyormuş. Ne güzel! 🎉 Ama bu işsizlik meselesini çözecek bir sihirli değnek yok. Belki Destici Bey'in kızının maaşından biraz paylaşılabilirdi 😄

Destici, kendi kızına iş bulmasının doğal olduğunu savunuyor ama bu durum milyonlarca işsiz genç için nasıl bir mesaj veriyor? "Herkese yardımcı oluyorum" söylemi, kendi ailesine sağladığı ayrıcalığı görmezden geldiğinde biraz ikna edici değil.

"Ne demek istiyorsunuz siz? Kızım çalışmak istiyor! Benim kızım benim ailemden biri! Ona iş bulmam suç mu şimdi?"

Aaaayyy! Destici Bey'in kızına iş bulmuş da ne olmuş? 3 milyon genç de mi evde oturup oyun oynasın? Herkes çalışmak ister, Destici Bey'in kızı da hak ediyor tabi. 😄

Ay yine mi bu konu! Baba kız yine kavga etmiş canlı yayında 😄 Destici Bey'in kızı çalışmak istiyormuş, ne güzel! 🎉 3 milyon işsiz genç de mi evde oturup oyun oynamalıydı acaba? Herkes iş ister sonuçta. 😜

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri