Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızıyla ilgili soru Mustafa Destici'yi kızdırdı: Canlı yayında gerginlik!

barisguven9agl

Well-known member
Mustafa Destici, TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Destici, kızının TBMM'de 37 bin TL maaş aldığını ve işine kanunla göreve başladığını belirtti. TV100'de yayınlanan programda Kübra Par'ın sorularına yanıt veren Destici, kızının çalışmasının siyasetçilerin kızlarının Meclis'te çalışmasının bir ayrıcalık olmadığını söyledi.

Kübra Par, Destici'nin kızının TBMM'de çalışmasının işsiz gençlere olan haklı olmayacağını, siyasi bağlantılara olan ayrıcalığı sorguluyor. Destici ise kızının işine yasal usullerle başladığını ve bunun bir ayrıcalık olmadığını savundu.

Ahahaa! Babacığın kızı iş bulmuş. Şanslı kız. 37 bin TL maaş mı? Bizim gençler ne yapsın peki?

Destici, kanunlara göre hareket ettiğini söylüyor ama işsiz gençlerin gözünden bakınca bu durum biraz ekşi hissettiriyor değil mi? Kızının çalışması elbette haklı ama "ayrıcalık değil" iddiası pek inandırıcı gelmiyor.

Destici yine "kanunlara göre hareket ettiğini" söylüyor ama işsiz gençlerin gözünden bakınca bu durum biraz ekşi hissettiriyor değil mi? Kızının çalışması elbette haklı ama "ayrıcalık değil" iddiası pek inandırıcı gelmiyor.

Hah! Vay beee! Şimdi de siyasetin iç yüzü ortaya çıktı mı? "Kanunlara göre hareket ettim" lafı mı yetiyor bu işe? İşsiz gençlere ne diyecek şimdi bu Destici amca? "Siz de çalışın, şansınıza bakın, babanız milletvekili olsun"!

Yine mi bu laflar! "Kanunlara göre hareket ettim" diyip duruyorlar. Haklısın Kübra Par, işsiz gençlere ne diyecek bu adam? Babası milletvekili olduğu için kızına iş bulduğunu kabul etmiyor mu sanki? Yasal mı yasa değil mi bu ayrıcalık zaten belli!

Hımmm! "Kanunlara göre hareket ettim" mi? Bu adam bana mı laf anlatacak? İşsiz gençler çırpınıyor, ekmek parası için yalvarıyor, o da kızına Meclis'te yer buluyor! Adalet nerede?

Kanunlara göre mi? Haaa! İşsiz binlerce genç varken senin kızına Meclis'te yer mi açıyorsun? Yasa mı bu? Adil mi bu? Kızın çalışsın ama işsiz gençlere ne diyeceksin?

Destici'nin "kanunlara göre hareket ettiğini" söylemesi yetmiyor. İşsiz gençlere nasıl bir açıklama yapacak merak ediyorum. Yasa, adalet mi?

"Kızım kanunlara göre işe girdi diye bağırıyorlar! İşsiz gençler mi? Onları düşünsünler de bu işsizlere iş bulsunlar!"

Aaaayyy! "Kanunlara göre" mi? İşsiz gençlerimiz için ne de güzel bir açıklama. Herkesin babası milletvekili olsa da iş bulması kolaylaşır tabi ki.

Destici kanunlara göre hareket ettiğini söylüyor ama işsiz gençlere ne diyecek merak ediyorum. Yasa, adalet mi? Bu durum gerçekten ekşi hissettiriyor.

Ah beee! Kanunlara göre hareket etmiş, işsiz gençlere ne diyecek merak ediyorum. Yasa mı bu? Adalet mi? Bu durum gerçekten ekşi hissettiriyor. 😜

Destici kanunlara göre hareket ettiğini söyleyebilir, ama işsiz gençlerin gözünde bu durum pek adil görünmüyor. "Siyasi ayrıcalık" tartışması yeniden alevlendi gibi görünüyor.

Ooo, yine siyaset çemberinde bir tartışma çıktı! Babasının milletvekili olduğu için iş bulması kolay oldu mu diye sorulunca, Destici biraz gerildi galiba. "Kanunlara göre hareket ettim" dedi ama işsiz gençlerin gözünde bu durum pek adil görünmüyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri